Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
    Излезе нов ъпдейт за х50 серията : http://garminoregon.wikispaces.com/V...-Software 3.80

    Тествах го на бързо на терасата - WAAS/EGNOS вече на практика функционира и повишава точността.
    Всичко е добре,но са прецакали рут пленера. Проблема е наследен от 3.74 Бета. При опит за търсене на населени места от менюто(не от картата) смесва два екрана(редактиране на маршрут и клавиатура) и няма излизане от там. Помага само изключване на уреда. Това с Орегон 550.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      И при мен е така

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Днес опитвам да ъпдейтна служебния 550. Уреда забива след ъпдейта, пълен мъртвец. Връщах му аварийно по-стария софтуер на два пъти, сега пак ще го връщам трети път. Не иска да се ъпдейтне по никакъв начин. Не съм пробвал още след ресет към фабричните настройки.

        При Орегон 300 всичко мина без проблем, и работи отлично. А route planner никога не съм ползвал (не знам даже има ли го на 300?).

        п.п. видях го вече. Никога не ми е трябвал планера, но на Орегон 300 работи нормално.

        п.п 2: Служебния Орегон 550 няма никакъв шанс да тръгне след ъпдейта. И след factory reset не става. Има нещо генерално сбъркано в него (в ъпдейта или в уреда?). Връщам за пореден път старата версия и си остава с нея.

        п.п 3: Грешката е вярна. След малко ровене по нета, проблема явно е повсеместен: http://forums.groundspeak.com/GC/ind...owtopic=259047
        Най-добре изчакайте с ъпдейта на х50 серията. Ако уреда умре, оправя се по ТОЗИ НАЧИН. Поне при мен се оправи 4 пъти вече.
        Последно редактирано от dhv; 17-09-10, 16:15.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Ако преди това си качвал 3.71 Бета проблема идва от нея. Изтегли си 3.74 бета. В нейния архив има rgn файл за флашване на уред,който не може да стартира(аналог е на версия 2.50 за х00 серията). След 3.74 Бета няма да има проблеми с 3.80 . Ето какво пишат Гармин по този въпрос:

          Oregon x50 3.74 Update

          Instructions:
          Find your current software version by going to Setup->About.

          Further Instructions for units without 3.71:
          Attach unit to computer with USB cable.
          Wait for unit to mount as mass storage device.
          Run Oregonx50_374.exe and follow further instructions.

          Further Instructions for units with 3.71:
          Unplug all Garmin devices from the computer at this time.
          Run Oregonx50_371_to_374.exe.
          Select 'USB Device' from the following menu.
          Shut down the Oregon if it is running.
          Press and hold the power button.
          Attach the USB Cable.
          When the text box next to 'USB Device' shows your unit information, press OK.
          Once the device screen flashes, release the power button, but do not unplug unit.
          Wait for the update to complete.


          Линк към архива ми с фърмуери:

          http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...regon%20550BG/

          Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
          Всичко е добре,но са прецакали рут пленера. Проблема е наследен от 3.74 Бета. При опит за търсене на населени места от менюто(не от картата) смесва два екрана(редактиране на маршрут и клавиатура) и няма излизане от там. Помага само изключване на уреда. Това с Орегон 550.
          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          И при мен е така
          Събине можеш ли да драснеш едно писмо на Гармин по този въпрос? Подобренията в този фърмуер са много и важни(GPS софтуера например),но неработещият рут пленер е голям проблем за мен. Писал съм преди до Гармин,но имам чувството,че не ги четат тези писма. Дано на теб обърнат внимание(ти правиш софтуер за техни устройства,при това с тяхно програмно осигуряване).
          Последно редактирано от Валери Недялков; 18-09-10, 13:58.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Уреда ми беше с 3.40, от доста време съм спрял да качвам бетите. В понеделник може да пробвам с 3.74 и после 3.80, да видя дали ще стане.
            А на Гармин бях писал за проблема с дублираните точки още преди година и половина. Писах им 2-3 пъти, без резултат, а чак сега са се сетили да оправят този бъг. Може би четат писмата с година и нещо закъснение...
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Ето продължението на историята с моя 550: уреда категорично не иска да тръгне с никакъв софтуер по-нов от 3.40. Нормален ъпдейт от 3.40 до 3.71, 3.74 и 3.80 не става. Със Low level ъпдейт до 3.74 също не работи. С по-стари бети не съм пробвал. Явно ще си остане с 3.40 докато не оправят проблема.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                И успешен финал - най-накрая вече съм с 3.80! След като на практика изтрих всичко от уреда и външната памет, освен папка Garmin с една карта в нея. Успешно се ъпдейтна от 3.40 на 3.80. Не знам какво точно е пречело преди това, защото пометох всичко.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Аз направо форматирам вътрешната памет. Стария Орегон 300 е форматиран 3 пъти,другия (550) веднъж.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    При мен на 450-ката с 5.30 картата и новия софт няма никви грижи.Забелязах доста бързо прихвщане на сателитите при вкл. WAAS,и почти всички сателити са с "D"

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Излязоха нови версии на фърмуерите и за двете серии. За х00 серията фърмуера е 4.00,за х50 е 3.90 . Пробвах само на Орегон 550. Рут пленера отново работи.

                      Линкове за сваляне:

                      х50:

                      http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...on550%20v3.90/

                      http://garminoregon.wikispaces.com/f...dater__390.gcd

                      х00:

                      http://garminoregon.wikispaces.com/f...dater__400.gcd
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Сега и аз да питам,има ли Oregon 450 BG bg-гласова навигация за шофиране с автомобил (като това : завий надясно след 200 метра) или има само BG меню? И ако може актуална цена за момента за магазин в Пловдив или Асеновград. Благодаря.

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Първоначално публикуван от snagit Преглед на мнение
                          Сега и аз да питам,има ли Oregon 450 BG bg-гласова навигация за шофиране с автомобил (като това : завий надясно след 200 метра) ?
                          Няма. Подава само звуков сигнал. Всъщност никой туристически GPS няма гласова навигация. 
БГ меню има.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            След ъпдейт на Орегон 550 от 3.80 до 3.90 от картата изчезнаха новите 3D сгради
                            Чак днес го забелязах

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              А има ли начин на Oregon 300 да разбера Card ID-то на добавената microSD карта? Някакво скрито меню или пр.?
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                А има ли начин на Oregon 300 да разбера Card ID-то на добавената microSD карта? Някакво скрито меню или пр.?
                                В диагностичен режим ако влезеш трябва да го има някъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X