Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
    Днес я качих на Орегона (550). От утре започвам да я тествам.

    Линкове за сваляне:

    http://www8.garmin.com/software/Oreg...dater__620.gcd

    http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...20/GUPDATE.GCD
    6.20 не е стабилна. Връщам се на 6.10 .
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Излезе версия 2.60 на фърмуера за 6хх серията. Там нещата явно напредват.

      http://garminoregon6xx.wikispaces.co...06x0%20260.zip
      Последно редактирано от Валери Недялков; 20-04-13, 19:10.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Здравейте!
        Може и да е писано вече, но 23 страници!
        А не ми се трае - днес пробвах новата си придобивка Орегон 550 и понеже капна дъжд, а ми е първи GPS нямам опит се замислих: Какво значи "водоустойчив". Водоустойчив ако падне във вода ли ще е и дали ще има проблем да се ползва в проливен дъжд?

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Колега ползвам същия и за проливен дъжд не се притеснявай. По цял ден с дъжд и сняг седи на мотора и му няма нищо.
          За киснене в вода, единствено го мия като се прибера под течаща вода, на чешмата и пак му няма нищо. Не съм го тествал да го кисна в някой съд но за 5 мин мисля, че няма също да му е проблем.

          Ползвай го смело без да му се плашиш. Все пак е направен идиото-устойчиво.
          Последно редактирано от Валери Недялков; 22-04-13, 17:50.

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Първоначално публикуван от ivarbanov Преглед на мнение
            Здравейте!
            Може и да е писано вече, но 23 страници!
            А не ми се трае - днес пробвах новата си придобивка Орегон 550 и понеже капна дъжд, а ми е първи GPS нямам опит се замислих: Какво значи "водоустойчив". Водоустойчив ако падне във вода ли ще е и дали ще има проблем да се ползва в проливен дъжд?
            То и в упътването на уреда е описано колко водоустойчив, ама и то е доста повече от 23 страници ...
            Издържа до 30 минути на 1 метър дълбочина. Ти си прецени в какви дъждове ще го ползваш и ще му стане ли нещо.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Абе описано, ама в българското ръководство го няма със сигурност. Поне това което смъкнах от сайта на гармин. То е по-орязано от руското Руското е по-подробно, но и там не го видях написано Но сега ще чета подробно А с оригинала не се справям Днес почвам да уча английски
              А иначе първите ми впечатления са отлични!
              БЛАГОДАРЯ ТИ!

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Орегоните нямат качество "плуваемост" и не могат да се топят в съдове с вода. Какъвто и да е дъжд или сняг обаче не са проблем за тях.

                https://buy.garmin.com/en-US/US/on-t...prod26875.html

                Това по-горе е линк към спесификацията на 550 в сайта на Гармин. Там ясно е казано: Waterproof - Yes (IPX7) , Floats - No .
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Първоначално публикуван от ivarbanov Преглед на мнение
                  Здравейте!
                  Може и да е писано вече, но 23 страници!
                  А не ми се трае - днес пробвах новата си придобивка Орегон 550 и понеже капна дъжд, а ми е първи GPS нямам опит се замислих: Какво значи "водоустойчив". Водоустойчив ако падне във вода ли ще е и дали ще има проблем да се ползва в проливен дъжд?
                  Oregon - Waterproof - Yes (IPX7) , Floats - No
                  IP e стандарта
                  X-a означава, че не е стандартизиран за устойчивост на допир с пръсти, някакъв предмет или прах. Което е странно за такова устройство, като се има в предвид при какви условия ще се използва. Вече дори мобилните телефони имат такъв стандарт.
                  7 - Гарантира работоспособност при водно налягане до 1 метър в продължение на 30 минути. Т.е. може спокойно да се къпеш във ваната с него

                  Floats - No - Липсата на плавателност тук е дадена в смисъл, че ако го изпуснеш в някое езеро, ще потъне като тухла и ще трябва да се гмурнеш след него, за да го извадиш. Гармин има модели, които не потъват и се носят на повърхността на водата.

                  Така че няма за какво да се притесняваш. И моят е седял под дъжда и е бил в целия в кал, после съм го мил под чешмата и му няма нищо. Важно е гуменото уплътнение на капака на батериите да го поддържаш чисто, за да уплътнява добре.

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Благодаря на всички, които ми отговарят! Знам как омръзват въпросите на начинаещите понякога.
                    Важно е гуменото уплътнение на капака на батериите да го поддържаш чисто, за да уплътнява добре.
                    Притесних се, защо наистина очаквах да видя някакво по-стабилно уплътнение. А то на пръв поглед пластмаса върху пластмаса и капакът при натиск обира луфт като на GSM Сега като се вгледах по внимателно виждам, че наистина външният ръб на контактуващите части е мек като от каучук. Както и да е: разбирам, че няма проблем.
                    Ще си позволя още два въпроса:
                    Забелязах, че като включа обзор на карта и по голямо увеличение, маркерът не седи неподвижен а се движи. До сега съм работил само с топографски карти и магнитен компас и автомобилен ГПС в градски условия, но като се замислих, вероятно това движение идва от неточността на засичане на положението. Но се чудя нормално ли е ако системата ми показва точност 12 метра, отклонението на маркера да е от порядъка на 30 метра.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2181.jpg
Прегледи:1
Размер:7.9 КБ
ID:5476410
                    И второ питане. Как си зареждате батериите. В eBay се продават адаптори за 220 волта които да зареждат през USB входа. От една страна се избягва честото отваряне на капака на батериите. От друга същото важи за гумичката на USB то - тя се амортизира. А и имам известни съмнения относно качеството на адаптора и дали няма да прецака устройството.

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Свалям ги и си ги зареждам на зарядното, като винаги имам и резервен комплект, заредени батерии. 2-ра година нямам никакви проблеми с уплътненията.

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Ааа, чакай сега,
                        Няма Орегон ( евентуално новите 600 като излязат), който да може да зарежда батериите през кабел. Това, което си гледал е просто външно захранване.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                          Ааа, чакай сега,
                          Няма Орегон ( евентуално новите 600 като излязат), който да може да зарежда батериите през кабел. Това, което си гледал е просто външно захранване.
                          Има, бре. Ама не знам как се включва. Понякога, като бодна в компа и изписва "зареждане".
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Има, бре. Ама не знам как се включва. Понякога, като бодна в компа и изписва "зареждане".
                            Остави какво пише. Като го включиш към компютъра минава в режим на обмяна на данни. Зарежда не батериите, а данните предполагам. Въпрос на кирилизация...
                            Ето го и черно на бяло:
                            http://garminoregon.wikispaces.com/Power

                            P6.) Will the Oregon recharge my NiMH batteries when plugged into a USB power source?


                            No.
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Ще ти го демонстрирам някой път, без да съм сигурен какво зарежда...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Може да поекспериментираш:
                                Сложи обикновени/алкални батерии, сложи го за такъв тип батерии от настройките и пак включи кабела - гаранция ще видиш съшия надпис...което няма как да е вярно...щото ако е, добре е да бягаш бързо
                                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X