Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Те вече се предлагат - https://buy.garmin.com/en-US/US/on-t...ndheld-p1.html, Орегон 600 в САЩ струва $399.99

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Първоначално публикуван от Petyof Преглед на мнение
      icpart, благодаря ти за ревюто!
      Определено Орегон 600 се вижда при всички ъгли срещу слънцето, сравнен с другите приемници на Гармин.
      Само да видим кога и на каква цена ще го предложат от гармин
      В България видях една фирма ще го предлага модела 600 за 750 кинта а модела 650 за 900 лв. Фирмата всеки може лесно да си я намери чрез Гугъл търсачката

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Да разбирам ли че тъч екрана вече не може да работи с ръкавици?? Отделно екрана е доста по уязвим не ще преди беше достатъчно навътре, но сега е още по зле.

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Като гледам на видеото, екрана ми прилича на сензорен. Демек джиджи гъзарийка, ама вече не върши работа... алооо, Гармин?! Това не е айфон. Или вече е?
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon



            Ако това на видеото не са визуални ефекти, определено може да работи с ръкавици

            ПП: И част от едно ревю от gpstracklog.com

            ...
            Garmin Oregon 650 screen


            Perhaps the most obvious, if not immediately apparent change to the Oregon 6xx series is the new chemically strengthened glass multi-touch display. After using multi-touch smart phones for many years, I found previous Garmin touch screen GPSr units were not exactly intuitive to use. They worked, but never were as precise, or as fluid as I wanted them to be.
            The new Oregon 6xx screen looks and behaves much like my iPhone screen. Scrolling menus, making selections, and panning the map screen all function as I expected. I have limited time testing the screen in the wet and with gloves, and have experienced no issues with either.
            The Garmin Oregon 650 in its natural habitat

            The display is very bright, and is as easy to see in direct sunlight as any smart phone. I have absolutely no complaints, and believe this to be the best display Garmin has produced for their outdoor line of GPSr. You will simply have to see the screen for yourself before you can decide.

            ...
            Т.е. излиза, че мат`ряла си е точен и това е най-добрият екран на Гармин до сега
            Последно редактирано от connann; 10-05-13, 15:26.

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Дано да може. И дано да е здрав поне колкото предишните. Моят Орегон 300 още си драпа. Доста зор е видял, екрана на нищо не прилича, ама работи безотказно.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Това на видеото така наречени сензорни ръкавици.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:24.9 КБ
ID:5480931

                  В ръководството само на едно място се споменава думата "ръкавици" и не пише, че трябва да са специални.

                  И също за Sibirski, понеже беше станало въпрос преди за пулс метъра, пише, че информация от сензорите се записва, само когато е пуснат таймера. Може би това важи и за по-старите модели Орегони.

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Явно "мули тъч" е ключовите думички т.е. освен капацитивен има и нормалният тъч на натиск. Това е добре, остава единствено, че е малко по незащитен, но то и преди се трошеше без проблем като "изтеглиш къса клечка". Аз счупих стъклото на монтаната като се отлепи от вакума на стъклото и падна в колата така, че к'во да говорим...

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                      ... за Sibirski, понеже беше станало въпрос преди за пулс метъра, пише, че информация от сензорите се записва, само когато е пуснат таймера. Може би това важи и за по-старите модели Орегони.
                      Е това не го разбирам.

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Явно "мули тъч" е ключовите думички т.е. освен капацитивен има и нормалният тъч на натиск. Това е добре, остава единствено, че е малко по незащитен, но то и преди се трошеше без проблем като "изтеглиш къса клечка". Аз счупих стъклото на монтаната като се отлепи от вакума на стъклото и падна в колата така, че к'во да говорим...
                        Мултитъч означава, че екрана възприема повече от едно докосване едновременно. Например за зуум разтварянето на палец и показалец (както при смартфоните). Скролването също ще е значително по-лесно.
                        Но няма да работи с натиск така, както са досегашните резистивни екрани на нувитата, орегон, дакота и т.н.
                        Според мен ако този екран наистина работи с всякакви ръкавици, то старите резистивни няма да имат абсолютно никакво преимущество.
                        Само и аз споделям притеснението от липсата на рамка около екрана...
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Е това не го разбирам.
                          1. От "Смяна на профила" се минава във "Фитнес" режим.
                          2. Пуска се приложението "Хронометър" и се натиска бутона "Старт".

                          Така пише, че е за 6хх серията. В старите модели, функцията за запис на HR не са я документирали. Но във всички форуми пише, че може да пази хистори за пулса, дори и в гарминския форум. Важното е Curent.gpx файла да се свали през Windows explorer и директно да се импортне в някоя програма, която поддържа HR.

                          Новото в 6хх серията е, че може би са го направили пълноценен фитнес инструмент и може да му се заложат зони на натоварване, т.е. граници на пулсовата честота, за разлика от предишните модели. За съжаление не пише дали могат да му се вкарват предварително зададени програми. Но ще почакаме, ще видим. В Garmin connect също не пише, че това е поддържан уред за фитнес.

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Благодаря, днеска ще пробвам.

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Явно "мули тъч" е ключовите думички т.е. освен капацитивен има и нормалният тъч на натиск. Това е добре, остава единствено, че е малко по незащитен, но то и преди се трошеше без проблем като "изтеглиш къса клечка". Аз счупих стъклото на монтаната като се отлепи от вакума на стъклото и падна в колата така, че к'во да говорим...
                              Да вкарам и аз малко яснота около капацитивните екрани и ръкавиците. Колкото и да не ви се вярва даже на обикновен смартфон може да се работи също с ръкавици, НО уловката тука в случая е колко са дебели те. С тънки ръкавици става номера ама с по-дебели забравете като цяло. Та тук при новия Орегон също стои същия въпрос с колко дебели ръкавици може да се използва.
                              Аз отдвна не мога да разбера на Гармин толкова ли е трудно да турят един малък джойстик на приемниците като на етрексите, място винаги остава бол по корпуса незаето. По този начин даже да се строши тъча на дисплея винаги може да остане работещ приемника.
                              Относно липсата на рамка има едно решение. Още навремето със старите етрекси има една американска компания която прави едни много яки и здрави калъфи за гармините. Правят се от някакъв специален материал ЕVA който ги обгръща отвсякъде и според мен тогава няма чупене тоя GPS.
                              Последно редактирано от icpart; 12-05-13, 15:40.

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                                Да вкарам и аз малко яснота около капацитивните екрани и ръкавиците. Колкото и да не ви се вярва даже на обикновен смартфон може да се работи също с ръкавици, НО уловката тука в случая е колко са дебели те. С тънки ръкавици става номера ама с по-дебели забравете като цяло. Та тук при новия Орегон също стои същия въпрос с колко дебели ръкавици може да се използва.
                                Аз отдвна не мога да разбера на Гармин толкова ли е трудно да турят един малък джойстик на приемниците като на етрексите, място винаги остава бол по корпуса незаето. По този начин даже да се строши тъча на дисплея винаги може да остане работещ приемника.
                                Относно липсата на рамка има едно решение. Още навремето със старите етрекси има една американска компания която прави едни много яки и здрави калъфи за гармините. Правят се от някакъв специален материал ЕVA който ги обгръща отвсякъде и според мен тогава няма чупене тоя GPS.
                                Аз пък винаги съм гледал на джойстиците на етрексите като на най-уязвимата им част.
                                А относно ръкавиците, с истински зимни (дебели) и резистивния екран не виждам как ще се използва при такъв размер.
                                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X