Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
    Аз пък винаги съм гледал на джойстиците на етрексите като на най-уязвимата им част.
    А относно ръкавиците, с истински зимни (дебели) и резистивния екран не виждам как ще се използва при такъв размер.
    Затова 4 посочен бутон като на 62 серията отпред и няколко бутона отстрани на корпуса поне още 2 и работата заспива ако умре тъча поради някаква причина.
    Пък и не виждам причина някой ден Гармин да пуснат хибриден модел с тъч и бутони, отдавна испанците го измислиха с Twonav Aventura ГПС приемника.

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      От край време, ръчни ми ГПС е с джойстик. При редовната му употреба, никога не съм имал проблем с него. Работата в студ, с ръкавици е бърза и приятна.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        От 3 месеца съм без GPS и чакам с нетърпение Oregon 650. Мисля, че няма да има проблем да се работи с ръкавици, но все пак трябва да се пробва с различни видове. Имам някакви притеснения за мокър и заскрежен дисплей, но се надявам да са помисили и за това. Интересна е настройката за чувствителност на дисплея (има две нива на чувствителност), тя трябва да промени реакцията и да може да се работи с по-дебели ръкавици. Също така мисля, че е от значение материята - ако кожата е естествена, би трябвало да работи без проблем с каквато и да е дебелина.
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          От няколко часа си играя с Орегон 600 и съм просто очарован.
          За съжаление в момента нямам ръкавици да пробвам, но няколко ката плат между пръстите и екрана изглежда да не пречат.
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Аз ще чакам Oregon 650, че камерата ми е важна. Пробвах на 600 с дебели ръкавици от телешка кожа и подплата от 3M полар, но не сработи. Трябват по-тънки ръкавици, иначе наистина функциите и бързината с която работи е много добре. Малко повече очаквах от дисплея, защото беше рекламиран като 2-пъти по ярък на слънце, но поне аз не забелязвам чак такава разлика. Определено се вижда отлично и по-добре даже от Montana. Въпреки всичко изглежда това е най-добрия Garmin за планина в момента. Видях в менюто много спортни параметри като на часовниците за бягане, най-после няма да се вижда само пулса както на стария модел. Oregon 6xx се превръща в пълноценен спортен уред с тези данни, които показва.
            Последно редактирано от Tuono; 28-05-13, 21:49.
            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
            http://ftp.domainbg.com/tuono

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Значи няма как минем без touch screen gloves.

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Sibirski, точно такива ръкавици сигурно ще станат, може би аз греша с ръкавиците от естествена кожа. Вероятно тя изолира ръката и не може да се получи необходимата промяна на капацитета, с чисти поларени ръкавици сигурно ще стане. Аз пробвах с няколко пласта с тънка микрофибърна кърпа за оптика и работеше нормално.

                Николай, напиши повече впечатление от приемника когато го тестваш в реални условия, че изглежда само ти засега имаш Oregon 600.
                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                http://ftp.domainbg.com/tuono

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Ники , можеш ли да направиш сравнение на точността между новия и стария модел, ако ги имаш и двата де
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                    Николай, напиши повече впечатление от приемника когато го тестваш в реални условия, че изглежда само ти засега имаш Oregon 600.
                    До тук тестовете са само с велосипеда до работа.
                    Разгледах трака после (за съжаление не се сетих да го запазя и го затрих ) на компютъра и го наложих на друг стар по същия маршрут правен с Дакота. Според мен изглежда прилично.
                    Пробвах тази нова екстра - пауза на трака при спиране. Не открих някъде накъсване или нещо такова. Все едно аз сам съм си позатрил излишно натрупаните точки...
                    Друга уникална за мен екстра е блутуут трансфера. Имам инсталиран Basecamp Mobile на телефона. Връзвам Орегона с телефона и си изтеглям каквито данни искам от гпс-а. После Basecamp Mobile ми записва информацията в cloud и като си седна след това на компютъра всичко ми е синхронизирано и достъпно. Реално вече мога да ползвам кабела само за качване на карти.
                    Екрана без никаква подсветка - вчера на слънчево време, днес на доста облачно - вижда се прекрасно.
                    Пробвах работа с екрана когато е мокър - под силната струя на чешмата не работи изобщо Когато останат само капки по него, понякога се бърка и вместо скролиране на картата го възприема като разпъване/свиване за зуум. Не е проблем обаче, аз умишлено се опитвах да го възпроизведа по описание на техника в Геотрейд. В реалан ситуация просто се забърсва екрана с ръка/в дрехите и се работи нормално.
                    Не мога да свикна още обаче с капацитивния екран в дадени ситуации - докато карам ако се опитам да навигирам из менютата като че ли ми липсва усещането на резистивния екран за натиск. Предполагам е въпрос на свикване.
                    Пробвах и новия Nuvi дашборд в колата за малко - ами като нуви си е. За мен това е много добра екстра.
                    Днес мисля да запиша трак с активиран Глонас.

                    ПС. Когато вземеш 650-та ще се радвам да напишеш и твоето виждане за машинката...ама като ония старите ревюта..."Червената метла" и т.н.

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Ники , можеш ли да направиш сравнение на точността между новия и стария модел, ако ги имаш и двата де
                    Трака от Орегон 600 без Глонас и без WAAS не се различава от такъв на Дакота без WAAS.
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      "Техника от Геотрейд" ... звучи интересно. WAAS ще го усетиш при идеални условия, а ГЛОНАСС при лоши условия в някое дере или в града между сградите. И друг път съм казвал, че не толкова броя на спътниците е важен, а тяхното разположение. Малко хора знаят, че всеки ден за 1 час спътниците на GPS така се завъртят, че са малко и зле разположени. Този 1 час се "мести" с 5 минути на ден и в тази ситуация ако добавиш дере или сграда, точността става над 50 метра, стигал съм до 120 метра. В такива ситуации ГЛОНАСС помага. Сигурно съм показвал картинката, че още през 2008 г. ползвах ГЛОНАСС и много ми помагаше. Ето картинката, не я пускам видима, че е голяма >>> https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...epo/Glonas.jpg Спътниците с Gxx са руските, а датата е 26.06.2008 г.
                      Ако все пак взема Oregon 650 ще тествам точността и съм сигурен, че с функцията Average ще сваля под 1 метър грешка.
                      Последно редактирано от Tuono; 29-05-13, 11:00.
                      "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                      http://ftp.domainbg.com/tuono

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Извинявам се, че се намесвам в темата за Орегон, понеже не съм голям специалист, но според мен наистина ще можеш да свалиш грешката под 1 м.
                        Щом при мен на новото Нуви 3597 в движение грешката е 3-5 метра, а на място твърдо 3 метра, при теб с корекцията от Глонас ще стане >1 м.
                        Гармин или подобриха приемниците или подобриха алгоритъма за изчисляване на грешката, а най-вероятно и двете и сега точността е наистина подобрена.
                        Това за Нуви сериите се случи при излизането на 2ххх, а за 3ххх точността е такава от 34хх нагоре.
                        А колко е било предишното най-добро позициониране за Орегон /колко метра точност/?
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Всички GPS-и от този клас имат грешка между 2 и 10 метра. Чрез WAAS корекция може да се свали до 1-1.50 на теория, но под 1 m с Garmin става само чрез статистически обработки и заснемане на 1 точка многократно през минимум 90 минути. Съвсем друг е въпроса с какво сравняваш координатите и понеже аз имам координати с точност няколко милиметра, имам с какво да проверя точността.
                          "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                          http://ftp.domainbg.com/tuono

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                            Всички GPS-и от този клас имат грешка между 2 и 10 метра. Чрез WAAS корекция може да се свали до 1-1.50 на теория, но под 1 m с Garmin става само чрез статистически обработки и заснемане на 1 точка многократно през минимум 90 минути. Съвсем друг е въпроса с какво сравняваш координатите и понеже аз имам координати с точност няколко милиметра, имам с какво да проверя точността.
                            Според теб реално ли е едно нуви макар и ново да има точност 3 метра? На мен ми е прекалено за автомобилен навигатор - заради това и питам.
                            Всъщност има ли начин да проверя дали 3м. е наистина 3м.?
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Малко проби от терасата на офиса преди малко (над мен е открито, но има 2 етажа от едната страна, които закриват донякъде небето на запад):
                              ГПС + Глонас +- 4м
                              Само ГПС без WAAS +- 6м
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Да, ето как GLONASS помага, съвсем постижимо. Nuvi може да постигне точност 3 метра, но трябва да е извън колата или да има външна антена. Проверката става само с точка, на която координатите са ясни с точност до 1 сантиметър. За автомобилен навигатор не е проблем, там на всичкото отгоре винаги те заключва за пътя, но за ръчните приемници, които все повече хора ползват за земеделие, точността е от критично значение. Затова Montana има аксесоар външна антена с усилване 27 децибела. Аз на моята автомобилна навигация хващах сигнал едва след 400-500 метра, защото уреда вече е на 5-6 години. Когато сложих външната антена вече на 30-40 метра от старта съм хванал сигнал от спътницина на макс.
                                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                                http://ftp.domainbg.com/tuono

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X