Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Ясно ще я запиша Сливица и ще я проверя. Благодаря за информацията.

    Принципно ако рутирането не минава от някъде, то е възможно да има прекъснат път, т.е. казвайте да проверявам.

    Коментар


    • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      здравейте и от мен
      от днес съм щастлив да имам NUVI 350
      купих си и OFRM
      използвах OFRM по Цариградско шосе от младост към центъра и трябваше да стигна до интерпред т.е. да мина по ул.незабравка под моста при зала универсиада , но според OFRM трябваше да направя обратен завой върху моста на самото Цариградско шосе .

      Коментар


      • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Благодаря за информацията - оправих го.

        Тези неща ги бях оправил, но поради накъсването на улиците, заради адресите са се получили пак тук там такива проблеми

        Моля изпращаите поправките по картата на e-mail: karta маймунка offroad-bulgaria.com

        Коментар


        • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Съвсем отскоро притежавам телефон Nokia N95. Той има вграден GPS приемник, но безплатната карта на България не върши работа: няма търсене по адреси, няма гласова навигация за България. Може ли OFRM да се приспособи за този модел на Nokia?

          Коментар


          • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            OFRM работи върху софтуер на Garmin. Тя не е самостоятелен продукт. Гармин имат софтуер за Нокия, но той за съжаление работи само ако ползваш техният приемник Garmin Mobile 10. Единственият начин да подкараш OFRM с вградения GPS ще е ако някой кракне гарминският софтуер или ако се използва някаква програмка като GPSGate да направи преобразуване на форматите в реално време и да излъже гарминският софтуер че GPS-а ти е Garmin.

            Коментар


            • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              OFRM Гармин имат софтуер за Нокия, но той за съжаление работи само ако ползваш техният приемник Garmin Mobile 10.
              Събине, а от къде може да се намери този софт за Nokia?
              LZ1PER

              Коментар


              • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Събине,
                ето ти трак на един черен път, който го няма на картата.
                Може да се мине и с лека кола, но по-бавно
                Прикачени файлове
                Warp. Timewarp.
                Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                LZ1VAS

                Коментар


                • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Събине , кога се очаква новия ъпгрейд на картата.
                  Като знам аз колко тракове съм пратил , и като си помисля още колко народ пращат яко , то става ясно че не е лесна работата , ама горе-долу ??
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    След празниците. Вярно е че много тракове си изпратил ама не съм го въвел всичките

                    Коментар


                    • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Здравей Събине....отново открих грешка в картата...движейки се по път Е-80 м/у Първомай и Хасково на разклона за с.Ябълково който е на самия главен път Е-80 в края на село на което за съжаление не помня името но в него пък в началото му е разклона за Кърджали и Минерални бани...това със сигурност !!! се случи следното...значи като влизаш в това "безименно село" посока от София към Свиленград...пътя който показва картата не отговаря на действителния...и това продължава до изхода на това "безименно село" където е в същност разклона за с.Ябълково после нещата се нормализират.
                      Втората грешка я забелязах на връщане от Свиленград към София...пристигайки към това "безименно село" ротацията се опитва да ме накара да завия наляво към разклона за Кърджали....а аз пътувам по път Е-80 към София...сиреч в дясно по главния път !
                      Третата грешка забелязах също връщайки се от Свиленград към София точно на входа на гр.Пловдив идвайки към него по стария път през "Кемера"...та...точно там пътя влиза в града и от там е разклона към магистралата...точно в тая отсечка до магистралата НУВИТО полудя ...едно че пътя го няма верен ами иска и да завивам в ливадата където няма път наляво....и то многократно се опитва да ме вкара в ливадата...а идвайки до детелината над магистралата ептем полудя...искаше вместо надясно да завия и да се ориентирам към София да скоча вляво от моста на детелеината баш отгоре право в/у магистралата...

                      това от мен за тоя празник лека работа по въпроса сега на теб ако отвориш една нормална пътна карта на БГ съм сигурен че ще намериш името на "безименното село" което е на главен път Е-80 и в което е разклона за с.Ябълково Кърджали и Минерални бани...там трябва да корегираш самия главен път Е-80 който минава именно през същото село от единия до другия му край !

                      опс...сетих се и за още едно нещо...новия път-магистрала от Любимец до Харманли го няма в картата...има някъкъв стар съвпадащ малко и това е....а тоя път-магистрала свързва Харманли със Свиленград. И не е по пътя на стария съществуващ такъв а е от другата страна на река Марица....сиреч в ляво от нея като слизаш към Свиленград...стария път е е през Герганата и минава през гр.Любимец и през гр.Свиленград...новата магистрала не минава през гр.Любимец и Свиленград а извън градовете но много близо до тях. Липсващия път е около 55км...но е адски важен тъй като е международен !
                      Последно редактирано от 4x4; 01-05-07, 21:45.
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        безименното село е : Горски извор намерих му името
                        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                        Коментар


                        • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Здравейте,
                          преди 3 дни си купих Нуви 350 със заредена CIty Navigator Europe v9 Nt.
                          От вчера имам и вашата карта . Имам следните въпроси:

                          1. Качих OFRM на SD карта и ми прави впечетление , че изчислява и преизчислява маршрута по бавно. Дали причината е че картата е качена на SD?
                          2. Прави ми впечетление , че в 3D не показва имената та улиците , за разлика от Сити навигатора.
                          3. Когато задам цел в друг град ,например Пловдив, маршрута минава напряко не по улиците на софия до началотона магистралата. Пробвах същото и с Монтана ( в картата се казва Михайловград)

                          Иначе ви поздравявам за работата в сравнение с Гарминската карта е много по подробна и до тук за един ден из София маршрутите са по добри

                          Коментар


                          • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Мерси за информацията 4х4, ще ги оправим.

                            Първоначално публикуван от marto74 Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            преди 3 дни си купих Нуви 350 със заредена CIty Navigator Europe v9 Nt.
                            От вчера имам и вашата карта . Имам следните въпроси:

                            1. Качих OFRM на SD карта и ми прави впечетление , че изчислява и преизчислява маршрута по бавно. Дали причината е че картата е качена на SD?
                            Не знам, но предполагам че е от картата.

                            2. Прави ми впечетление , че в 3D не показва имената та улиците , за разлика от Сити навигатора.
                            Новата версия се надявам да е по добре в тази насока. Проблема е в софтуера на гармин приемниците. Гарминските карти се виждат по добре защото най детаилното ниво при тях е 23, което е 3м, а в моята използвам ниво 24, което е 1.5м точност. Явно гармин не ги притеснява това че 24 ниво не работи добре, защото те не го ползват.

                            3. Когато задам цел в друг град ,например Пловдив, маршрута минава напряко не по улиците на софия до началотона магистралата. Пробвах същото и с Монтана ( в картата се казва Михайловград)
                            Не е нотмално и не е така на приемниците които съм тествал. Обнови си софтуера на Нювито.

                            Коментар


                            • Новата версия може да си я изтеглите от тук:

                              http://htftp.offroad-bulgaria.com/sa...pSETUP4.02.exe

                              Инсталирате я в мапсорс и си я качвате в приемника. Няма нужда да се въвеждат пак кодове за отключване, защото работи със същият код.
                              Последно редактирано от sabin; 09-08-07, 12:01.

                              Коментар


                              • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Оправено ли е вече рутирането във Варна?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X