Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    И от мен - пешеходни улици във Варна . А какво правим с еднопосочните?
    Прикачени файлове

    Коментар


    • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
      Пет минути търсих из мапсорса бутон или опция ''принт скрийн'' , докато не го открих...на клавиатурата . Благодаря.
      . радвам се, че си се оправил.
      но, доколкото виждам, си почервенил улиците в Paint-a, след jpg-ването.
      мисля, че е по-добре да направиш няколко route-а в MapSource-то и сетне да PrtScr-ваш.

      Коментар


      • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Да де , ама на този комп ОФРМ нещо не ми се отключва , и затова го правих върху БГТОПОМАПС.

        Коментар


        • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Преди една година си купих навигационна карта Георги Йорданов. За този дълъг период от време открих много грешки, неточности и пропуски. Ярък пример за това е рутинга Стара Загора-Казанлък-Габрово! За цяла година нито едно обновяване! Преди 10-на дни от панаирната палата в Пловдив си купих картата на Сабин. Тя е много по-пълна и подробна , но за съжаление също има много грешки, неточности и пропуски, които са на различни места от тази на Георги Йорданов. Надявам се, че тази карта ще бъде обновявана. За да помагам това да се случи, къде да съобщавам или да изпращам информация за откритите неточности и пропуски ???

          Коментар


          • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
            Колега, Събин ще може да преценява ако му се изпратят стотици такива необработени файлове само ако го възпроизведем 10-на пъти.
            Има писано как се правят такива отсечки.
            Лично аз какво правя - от трака за деня режа всичко което не е по път(пътека или нещо такова, което е забележимо на терена), проверявам дали до момента го има на картата и след редакция(изчистване на местата дето сте си почивали и на малък мащаб точките са като от стрелба с ловен патрон за дребен пернат) - запазвам всички тия парчета с номерация започваща с вида МПС и някаква твоя преценка за трудност и...ги пращам на мейла на Събин.
            Колкото по-готови са траковете - толкоз повече човека ще вкарва на всеки ъпдейт.
            N.B. - Виж си настройките на уреда - да не се окаже, че траковете не стават.
            P.S. Макар, че обратна връзка от Събин нямам за траковете които му пращам, та в крайна сметка дано не ти давам грешен съвет. А твоите тракове ще ги сваля и ще ги погледна....Сори - не иска да го отвори моя мапсорс твоя файл.
            Траковете които съм пратил са обработени съгласно изискванията в тази тема. Имам още доста, но или са записвани с активен "Lock on Road" и не струват, или са по шосета - все пак не карам 4х4, а лек автомобил.
            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
            Walter Rohrl
            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

            Коментар


            • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Грешки в картата на Събин

              вчера пътувах от Варна към София и забелязах 6 грешки на Нувито

              1. на изхода на В.Търново посока София на детелината направо полудя нувито...то не сменя команди, не преизчислява..майтапа бе голям

              тъкмо тръгна след малко в правилна посока и хоп нова грешка:

              2. Опитва се вместо по централния път да ме отбие в ляво през село Липник... след 5 км пак иска да ме върне на централния път

              3. На изхода на Ябланица посока София на завойте преди качване на магистралата пак се обърка навигацията...пощуря показва 3 пътя един в/у друг...а истината е 4 та

              4. Витиня ...след тунела посока София иска на 2.4 км да завия в дясно...сиреч да сляза от магистралата и да тръгна по ремонтния вариант на пътя ...който е затворен с мантинела тъкмо и това премина и нов кошмар:

              5. При Жерково посока София...точно на десния завой на моста иска ама незабавно да направя остър завой на ляво...сиреч да скоча от моста

              6. Преди Горни Богров на влизане към София на разклона за гара Яна...иска да завия на дясно за да вляза...в София ...а магистралата си завива...на ляво

              за сега толко от мен..Съби дано не се сърдиш
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                забравих да добавя в горния пост че много улици в кв.Владиславово на Варна ги няма изобщо както и излизайки от Варна към София при аерогарата непредлага движение по магистралата а по стария път незнайно защо...
                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                Коментар


                • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Какво да се сърдя - напротив, радвам се че ми казвате за грешките, даже тези дето помагат да ги отстраним ще получат безплатно по няколко месеца абонамент! Те повечето от тези проблеми вече са оправени, а другите ще ги оправя до колкото е възможно, но без трак понякога няма какво да направя

                  Поправки и тракове ги изпращайте на karta(majmunka)offroad-bulgaria tochka com. Там има изградена система за оправяне и записване кой е помагал, за да добавя на помагача време в базата данни с абонаментите.

                  Коментар


                  • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    нямам навигация с трак..иначе на драго сърце...но па тук подробно мога да давам инфо..пътувам често и ще пиша...забележа ли нередности ако ме пропуснеш..здраве
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Да пробвам и аз да помогна малко - на края на магистралата за Варна от София, като започва слизането след Ябланица, Nuvi-то се сбърка: Преизчисляване! Преизчисляване! Така 4 - 5 км. Това е с включена БГ-офроуд карта OFRM.

                      Коментар


                      • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        това потвърждава написаното от мен
                        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                        Коментар


                        • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Извинявам се за спама но неможах да открия нищо по моето питане а именно, има ли по-специфични настройки на nuvi 310 за да ме води културно по софийските улици без да се опитва да ме прекарва по странични затворени в моята посока улици. Пример ми е от сточна гара посока люлин, сливница не я брои нито за най-бърз нито за най-кратък маршрут. Това че Васил Левски го сече през острова не ми е проблем.
                          Ако има отговор ще съм Ви благодарен.

                          Коментар


                          • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от Недялков Преглед на мнение
                            Да пробвам и аз да помогна малко - на края на магистралата за Варна от София, като започва слизането след Ябланица, Nuvi-то се сбърка: Преизчисляване! Преизчисляване! Така 4 - 5 км. Това е с включена БГ-офроуд карта OFRM.
                            това е оправено в новата версия, която се опитвам да писна от известно време...

                            Коментар


                            • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от corax Преглед на мнение
                              Извинявам се за спама но неможах да открия нищо по моето питане а именно, има ли по-специфични настройки на nuvi 310 за да ме води културно по софийските улици без да се опитва да ме прекарва по странични затворени в моята посока улици. Пример ми е от сточна гара посока люлин, сливница не я брои нито за най-бърз нито за най-кратък маршрут. Това че Васил Левски го сече през острова не ми е проблем.
                              Ако има отговор ще съм Ви благодарен.
                              Май не си инсталирал картата и те рутира по базовата. Сливница си работи, и не сече васил велски или не мога да те разбера за какво ми говориш точно.

                              Коментар


                              • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                Май не си инсталирал картата и те рутира по базовата. Сливница си работи, и не сече васил велски или не мога да те разбера за какво ми говориш точно.
                                Аз по картата нямам забележки. Имах предвид някой ако знае най-добрите настройки за градско каране в менюто Avoidances на самия приемник. Експериментирах и получих добри резултати но все още не е най точното. U-Turns, Toll Roads и Ferries са ми активирани и бива, но има какво още да се иска. За "Сливница" коментара ми беше че вместо да ме води по целия път по нея, поне до " Орион", на дъгите които прави булеварда изправяше трасето по малките улички. Не съм по обясненията но дано си ме разбрал и благодаря за вниманието.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X