Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Имам още едно предложение. Не знам дали ще е практично, преценете Вие:
    Всички черни пътища за с прекъсната цветна линия, но на дисплея на приемника не излизат така контрастно и с равномерен контур като тук:


    Та идеята ми е ако са плътни дали няма да е по-добре

    Коментар


    • #47
      Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Ок, но как ще различаваш червените от главните междуградски пътища?

      Коментар


      • #48
        Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Ок, но как ще различаваш червените от главните междуградски пътища?
        Ми знам ли, с различна дебелина. Абе на картинката изглеждат зле, ама на 60Цсх-а са доста по кофти. Ако меже да се направи да излизат с такъв равномерен пунктир ще е по-добре. Или решението е друг ГПС .

        Коментар


        • #49
          Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
          Ми знам ли, с различна дебелина. Абе на картинката изглеждат зле, ама на 60Цсх-а са доста по кофти. Ако меже да се направи да излизат с такъв равномерен пунктир ще е по-добре. Или решението е друг ГПС .
          Помисли си, че има и ГПС-и, които са с монохромни дисплеи. А пък как точно ще се различават пътища по различна дебелина на линията, изобщо не съм сигурен ...

          Какво толкова те притеснява дали е равномерен пунктирът? Важното е да се различава, че има път и какъв е. Все пак екранчетата на ГПС-ите са малки и не може да се очаква кой знае какво.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Да съгласен съм с теб. Не е важно да ли е равномерен пунктира или не. Проблема е че стои някак си блед заради това нещо и през лятото като грейне слънцето ще е трудно следенето особено с по висока скорост.
            Не казвам че е болка за умиране, аз ще се оправям и така. Въпроса е ако може нещата да станат и по-добре.
            Мисля че зеления цвят е най-зле.

            Коментар


            • #51
              Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              радвам се че се обсъжда тази тема, защото това което е в момента не е перфектно. Примерно зеленото върху парковете не се вижда добре, отделно цветовете в нощен режим се виждат също незадоволително добре. Не е проблем да ви генерирам едни фаилчета които да замените в директорията на картата и да тестваме разни идеи.

              Коментар


              • #52
                Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                Проблема е че стои някак си блед заради това нещо и през лятото като грейне слънцето ще е трудно следенето особено с по висока скорост.
                Сигурно си прав. Още не съм имал възможност да пробвам новата карта в реални условия, пък и в джипката така или иначе ми е по-лесно - хем е по-удобно, хем е с постоянно включена подсветка.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  И моето осветление е винаги включено и въпеки това...

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Ти сигурен ли си че на слънце не се вижда? Цветният дисплей на 60-тките е уникално добър и колко повече е огрят толкова по добре се вижда. По скоро на сянка е по гадно, а не на слънце.

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Примерно зеленото върху парковете не се вижда добре, отделно цветовете в нощен режим се виждат също незадоволително добре.
                      Наистина зелените пътища са доста трудно различими върху зеленото на парковете при нощен режим. Иначе при дневен при мен се виждат съвсем прилично.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Забелязах следното: по един път по който аз съм минавал на едно място прави лека чупка на координати: N 42 10.256; E 024 18.151, на север от тази точка чертата на пътя се вижда кофти /това за което говорех до сега/, на юг се вижда супер. Ако се виждат така мисля че няма да има проблем. Набявам се ме разбрахте за какво говоря. За плътната част от линията, която те е плътна, а на нещо като рае.

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                          Забелязах следното: по един път по който аз съм минавал на едно място прави лека чупка на координати: N 42 10.256; E 024 18.151, на север от тази точка чертата на пътя се вижда кофти /това за което говорех до сега/, на юг се вижда супер. Ако се виждат така мисля че няма да има проблем. Набявам се ме разбрахте за какво говоря. За плътната част от линията, която те е плътна, а на нещо като рае.

                          Вижда се различно в зависимост от ъгъла на диагонала. Линията е една и съща, но гармин-а си я чертае някак си по прозрачна при определени ъгли на диагонала. Нищо не мога да направя по въпроса

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Вчера ходих до Банско и си пуснах навигацията и забелязах че след Благоевград до тунела преди Симитли те прекарва по някакъв път който според мен не съществува а гпс го чертае като Е79 а този път по-които се движех го изписва само като Road.Това някаква грешка в картата ли е?
                            [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Значи проблема е в приемника, е така ще караме тогава. А на Зумо дали пак така ще се виждат

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
                                Вчера ходих до Банско и си пуснах навигацията и забелязах че след Благоевград до тунела преди Симитли те прекарва по някакъв път който според мен не съществува а гпс го чертае като Е79 а този път по-които се движех го изписва само като Road.Това някаква грешка в картата ли е?
                                Да. Там има някаква неточност, но понеже никой не ми е изпратил точен трак в който да ми каже кое е вярно и кое грешно не съм го оправил. Иначе ти си 2рият който ми казва за тази грешка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X