Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    С означаването на пътищата виждам малък проблем.
    Примерно , карам с мотора по път по който според мен може да мине джипка.Ама според мене.Да не говорим че има места където джипа може и да не мине , тесни и тн.
    Отделно , как с мотора да преценя 4F ли е , или 4М например.Не мога и да го означа с BF защото колегите с джиповете въобще няма и да помислят да минават по него.
    За това тези пътища ги означавам с В-.Което би трябвало да значи че не съм сигурен дали не може и с джип да се мине.Да пробват колегите , но да имат едно на ум.
    Иначе ми е най лесно да го пиша BF.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      С означаването на пътищата виждам малък проблем.
      Примерно , карам с мотора по път по който според мен може да мине джипка.Ама според мене.Да не говорим че има места където джипа може и да не мине , тесни и тн.
      Отделно , как с мотора да преценя 4F ли е , или 4М например.Не мога и да го означа с BF защото колегите с джиповете въобще няма и да помислят да минават по него.
      За това тези пътища ги означавам с В-.Което би трябвало да значи че не съм сигурен дали не може и с джип да се мине.Да пробват колегите , но да имат едно на ум.
      Иначе ми е най лесно да го пиша BF.
      Ми ние редовно пробваме (освен по BM, BH и BX), понякога минаваме понякога не, но аз това знам В-то е че го е дал моторист, а дали може и "джип" да мине .... трябва да се пробва

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Ми ние редовно пробваме (освен по BM, BH и BX), понякога минаваме понякога не, но аз това знам В-то е че го е дал моторист, а дали може и "джип" да мине .... трябва да се пробва
        Точно така.И като се пробва , вече окончателно може да се определи какъв е пътя.
        Въобще мисля че пътища започващи с В не би трябвало да могат да се минават с джипки.Освен В- , който като се мине с джип вече ще стане 4F , M или H.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          С означаването на пътищата виждам малък проблем.
          Примерно , карам с мотора по път по който според мен може да мине джипка.Ама според мене.Да не говорим че има места където джипа може и да не мине , тесни и тн.

          Прав си. Означаването на пътищата определено си е проблем. Най-вече защото се прави от много хора с големи различия в опита и подготовката.

          Отделно пък, че степента на трудност и проходимост зависи и от атмосферните условия. Пътища, които при сухо време се минават с лекота и "на бегом", при мокър терен могат да са много трудни и дори непроходими за някои ...

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Ми ние редовно пробваме (освен по BM, BH и BX)

          Пробват се и ВМ и ВН. Защото никога не се знае ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            ...
            Отделно пък, че степента на трудност и проходимост зависи и от атмосферните условия. Пътища, които при сухо време се минават с лекота и "на бегом", при мокър терен могат да са много трудни и дори непроходими за някои ...




            Пробват се и ВМ и ВН. Защото никога не се знае ...
            Вярно е за времето!!!
            А за ВН - то вие сте си Хард Групата
            А ние по-софт се плашим

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              А за ВН - то вие сте си Хард Групата А ние по-софт се плашим
              Аааа, не е само въпрос на хард или софт. Просто нещата търпят промени и трябва да се проверява. Най-пресен пример - при прехода карахме по път, обозначен като ВМ, който обаче се оказа приведен в състояние на "магистрала" и беше много по-лек от пътче, отбелязано на картата като 4М ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Абе то когато е бил отбелязан може и да е бил само пътека, пък после да е минал булдозера... гаранция на пътя няма пък в гората....

                Системата и логиката която предлага кики е ок от гледна точка на джиповете, но не и от гледна точка на мотористите, защото неопитен моторис може да е парил от някой В- и да не смее да минава от рам, без категория. Кики лишава мотористите от категория, защото имало джипаджий които пробват B-.

                Така че Кики мисля че по правилно е да го пишеш 4-, т.е. не се ангажираш с определяне на трудност, когато мислиш че ти с джипа ще минеш. При 4- трак е ясно че мотор или АТВ ще мине така или иначе.

                От известно време аз прилагам и двойна маркировка от типа на (BM)(4H) като пътя е зелен, с цел да върви маршрутизирането. Не ми пречи и така да ми ги изпращате, но не прекалявайте, в смсъл че е по добре да се придържаме към един ориентир за типа на пътя. Двойни обозначения има смисъл само при трудно и екстремно.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  С означаването на пътищата виждам малък проблем.
                  Примерно , карам с мотора по път по който според мен може да мине джипка.Ама според мене.Да не говорим че има места където джипа може и да не мине , тесни и тн.
                  Отделно , как с мотора да преценя 4F ли е , или 4М например.Не мога и да го означа с BF защото колегите с джиповете въобще няма и да помислят да минават по него.
                  За това тези пътища ги означавам с В-.Което би трябвало да значи че не съм сигурен дали не може и с джип да се мине.Да пробват колегите , но да имат едно на ум.
                  Иначе ми е най лесно да го пиша BF.
                  +1
                  Придържам се към същата схема на обработка и изпращане на тракове.

                  Въпроса ми всъщност обаче е за тракове, които в някаква степен се разминават с означените пътища на картата на Събин - да се пращат ли или не; като обработен трак или само на разминаващите се участъци.... и в крайна сметка има ли смисъл заради някой завой или 50 м. вляво или вдясно да товарим излишно екипа?!
                  Mitsubishi L200 DobbleCab

                  KTM XC 450 RW 2009
                  KTM 350 SX 2011

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Абе то когато е бил отбелязан може и да е бил само пътека, пък после да е минал булдозера... гаранция на пътя няма пък в гората....

                    Системата и логиката която предлага кики е ок от гледна точка на джиповете, но не и от гледна точка на мотористите, защото неопитен моторис може да е парил от някой В- и да не смее да минава от рам, без категория. Кики лишава мотористите от категория, защото имало джипаджий които пробват B-.

                    Така че Кики мисля че по правилно е да го пишеш 4-, т.е. не се ангажираш с определяне на трудност, когато мислиш че ти с джипа ще минеш. При 4- трак е ясно че мотор или АТВ ще мине така или иначе.

                    От известно време аз прилагам и двойна маркировка от типа на (BM)(4H) като пътя е зелен, с цел да върви маршрутизирането. Не ми пречи и така да ми ги изпращате, но не прекалявайте, в смсъл че е по добре да се придържаме към един ориентир за типа на пътя. Двойни обозначения има смисъл само при трудно и екстремно.
                    Добре.Кажи отпада ли В- като означение ?
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Да, отпада.

                      Ако някой път се съмняваш че може да мине и АТВ или Джип, но не си сигурен може да вкараме допълнителна категория (4?) пък който иска да го тества.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Здравейте, мисля да посетя с. Боженци, но на ОФРМ не ми излиза село с това име- има село с име " Bozhentsite" същото ли е и ако да, защо е с такова име? Не знам точно къде и затова питам, за да не се озова там където не трябва
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                          Здравейте, мисля да посетя с. Боженци, но на ОФРМ не ми излиза село с това име- има село с име " Bozhentsite" същото ли е и ако да, защо е с такова име? Не знам точно къде и затова питам, за да не се озова там където не трябва
                          За него става въпрос.

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...BD%D1%86%D0%B8
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Значи няма да има грешка, мeрси Чаво
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Преди няколко дни ми подариха garmin nivi 200 с гласови напътсвия на български в комплекта, има CD пътна и offroad карта на България.Уреда работи перфектно четох в разни форуми иси направих регистрация тук.извинявам се за въпроса? НО какво трябва да направя сега,Благодаря ви предварително

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                На CD-то има PDF, ако нямате инструкция на картата в комплекта го отворете него и там пише как да се регистрирате за получаване на новите версии.
                                Последно редактирано от sabin; 04-08-07, 08:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X