Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Здравей Събине
    Нещо не мога да инсталирам картата на компютъра в къщи. Правя всичко по инструкциите и стигам до 4 точка от ИНСТАЛАЦИЯ. Почви ми се на десктопа икона на Мап Соърс и толкоз.Отварям я и ми излиза неква карта на света.Когато почна да зумирам отива до някъде и спира.
    Кво да правя?
    или от менюто View избираш Switch to product>OFRM Bulgaria...


    Пише си го в книжката.

    Коментар


    • #92
      Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
      Един глупав въпрос от мен:
      Ако имам тракове, на кого трябва да ги пратя?

      И още един:
      Ако не съм виждал досега въпросната карта как да разбера дали моите тракове са полезни?
      Ако нямаш картата няма да може да прецениш.

      Коментар


      • #93
        Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Ако нямаш картата няма да може да прецениш.
        Ами освен да ги пратя на Вас и Вие да прецените.
        Прикачени файлове
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #94
          Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
          Ами освен да ги пратя на Вас и Вие да прецените.
          Колега, Събин ще може да преценява ако му се изпратят стотици такива необработени файлове само ако го възпроизведем 10-на пъти.
          Има писано как се правят такива отсечки.
          Лично аз какво правя - от трака за деня режа всичко което не е по път(пътека или нещо такова, което е забележимо на терена), проверявам дали до момента го има на картата и след редакция(изчистване на местата дето сте си почивали и на малък мащаб точките са като от стрелба с ловен патрон за дребен пернат) - запазвам всички тия парчета с номерация започваща с вида МПС и някаква твоя преценка за трудност и...ги пращам на мейла на Събин.
          Колкото по-готови са траковете - толкоз повече човека ще вкарва на всеки ъпдейт.
          N.B. - Виж си настройките на уреда - да не се окаже, че траковете не стават.
          P.S. Макар, че обратна връзка от Събин нямам за траковете които му пращам, та в крайна сметка дано не ти давам грешен съвет. А твоите тракове ще ги сваля и ще ги погледна....Сори - не иска да го отвори моя мапсорс твоя файл.
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • #95
            Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            Ами освен да ги пратя на Вас и Вие да прецените.
            От траковете има полза, ако са на черни пътища, които ги няма на картата, или ако пътищата ги има, но информацията се нуждае от корекция (примерно по карта е черен път, а пък в действителност - асфалт. Или пък обратното - ако отбелязан като лесен път, в същност изисква добре подготвено 4х4).

            Примерно от траковете във файлчето на горното отговаря пътчето от селото до язовира. Другото са пътища (и той май асфалтирани), които ги има на картите.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Отличен отговор. Колегата има желание да помага - благодаря за което!

              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              Колега, Събин ще може да преценява ако му се изпратят стотици такива необработени файлове само ако го възпроизведем 10-на пъти.
              Има писано как се правят такива отсечки.
              Лично аз какво правя - от трака за деня режа всичко което не е по път(пътека или нещо такова, което е забележимо на терена), проверявам дали до момента го има на картата и след редакция(изчистване на местата дето сте си почивали и на малък мащаб точките са като от стрелба с ловен патрон за дребен пернат) - запазвам всички тия парчета с номерация започваща с вида МПС и някаква твоя преценка за трудност и...ги пращам на мейла на Събин.
              Колкото по-готови са траковете - толкоз повече човека ще вкарва на всеки ъпдейт.
              N.B. - Виж си настройките на уреда - да не се окаже, че траковете не стават.
              P.S. Макар, че обратна връзка от Събин нямам за траковете които му пращам, та в крайна сметка дано не ти давам грешен съвет. А твоите тракове ще ги сваля и ще ги погледна....Сори - не иска да го отвори моя мапсорс твоя файл.

              Коментар


              • #97
                Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Благодаря за отговорите ма в тоз прозорец има само world map и нищо друго , а чрез менюто wiew ми се явяват само зумове
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • #98
                  Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                  Благодаря за отговорите ма в тоз прозорец има само world map и нищо друго , а чрез менюто wiew ми се явяват само зумове

                  Добре де, ама ти все пак инсталирал ли си самата карта? От това, което си писал по-горе ...

                  Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                  Правя всичко по инструкциите и стигам до 4 точка от ИНСТАЛАЦИЯ. Почви ми се на десктопа икона на Мап Соърс и толкоз.Отварям я и ми излиза неква карта на света.
                  поне аз оставам с впечталението, че си стигнал само до инсталацията на Мапсорс. А в самия Мапсорс картата на България я няма. Тя се инсталира допълнително. Т.е, след като инсталираш Мапсорс трябва да инсталираш и картата и СЛЕД това вече може да очакваш да я видиш прозореца, за който говорят колегите.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #99
                    Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                    Ами освен да ги пратя на Вас и Вие да прецените.
                    А така ти изглежда трака до язовира на картата на Събин.
                    Прикачени файлове
                    Mitsubishi L200 DobbleCab

                    KTM XC 450 RW 2009
                    KTM 350 SX 2011

                    Коментар


                    • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Тези отсечки са пешеходни зони повече от 20 години !
                      ГПС-а определя маршрута през тях.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Мерси за информацията, оправено е!

                        Коментар


                        • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Добре де , защо само аз не разбрах как от мапсорс се прави jpg-картинка ? И във Варна забелязах нещо подобно ама не мога да го направя като videvsz...

                          Коментар


                          • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Събине и аз забелязах онзи ден че се опитва да ме прекара през Витошка до Денкоглу.Поздрави.
                            [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                            Коментар


                            • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                              Добре де , защо само аз не разбрах как от мапсорс се прави jpg-картинка ? И във Варна забелязах нещо подобно ама не мога да го направя като videvsz...
                              Prt Scr (print screen) на съотв. нещо -> paste в някаква снимкообработваща програма (Paint например) -> save as xxxxxx.jpg

                              Коментар


                              • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Пет минути търсих из мапсорса бутон или опция ''принт скрийн'' , докато не го открих...на клавиатурата . Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X