Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Ще се опитам да интерпретирам логиката на нувито според това, което прочетох във FAQ на сайта на Garmin.
    Когато е избрано най-късо време и са направени съответноте предпочитания за отбягване на пътища и е избран режим автомобил, нуви се опитва да Ви преведе по най-бързия обикновен път, като съобразява ограниченията на скоростта и дължината на отсечките. Ако Вие знаете по-пряк и бърз път, решението на нуви може да се различава от него, тъй като устройството избира приоритетно главните пътища.
    А моите наблюдения са, че това обяснение се различава от реалния избор на нуви 205. Ъпдейтнато е до последните версии софтуер и карта 5.21.
    Освен изкуствено да се наслагат ограничения на междуселските пътища на 50 км/ч? Но това е голяма играчка...
    Не разбрах как са категоризирани пътищата в картата. Визуално има разлики, но до колко нувито се съобразява с конкретната категоризация не знам.
    Умната!

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Два пъти си давам моето Nuvi205 на приятел да ходи в София до една болница , като втория път го бях ъпдейтнал до последната версия на софтуера (излезе май преди 20-30 дни) и човекът се оплака от същия проблем. Обясни , че сега го карало по съвсем друг маршрут като търсело преки улички , а не по булевардите. Погледнах веднага настройките , но нямаше нищо нередно. Беше си на "най-бърз". Сега си спомних за това, като прочетох горните постове. Ще си поиграя със стари версии на софтуера да видя дали ще има разлики в маршрута.

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
        Два пъти си давам моето Nuvi205 на приятел да ходи в София до една болница , като втория път го бях ъпдейтнал до последната версия на софтуера (излезе май преди 20-30 дни) и човекът се оплака от същия проблем. Обясни , че сега го карало по съвсем друг маршрут като търсело преки улички , а не по булевардите. Погледнах веднага настройките , но нямаше нищо нередно. Беше си на "най-бърз". Сега си спомних за това, като прочетох горните постове. Ще си поиграя със стари версии на софтуера да видя дали ще има разлики в маршрута.
        Колега какво стана пойгра ли си с софта на нувито.
        Да кежеш къде е проблема.
        То се е видяло че подръжката няма да отговорят поне ти кажи до каде си стигнал.

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Колеги,
          отскоро ползвам картата и не ми е ясно какво значат сините прозорчета и флагчета в града.
          Съжалявам ако въпроса ми е глупав, но никъде не можах да намеря отговор на този въпрос, а 1219 поста в тази тема са ми доста за подробно изчитане.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
            Колеги,
            отскоро ползвам картата и не ми е ясно какво значат сините прозорчета и флагчета в града.
            Съжалявам ако въпроса ми е глупав, но никъде не можах да намеря отговор на този въпрос, а 1219 поста в тази тема са ми доста за подробно изчитане.
            Моля, приложете един скрийншот на въпросните символи. Благодарим Ви.
            OFRM Team
            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
              Моля, приложете един скрийншот на въпросните символи. Благодарим Ви.
              Още един подобен въпрос като предишния: Как се правят скрийншотове с Garmin Mobile XT ?

              P.S. Въпросните символи, сини правоъгълничета (които вътре в тях са с по-светли прозорчета) и сини флагчета, са преобладаващите символи в града, или поне в София. С V5.21 LAT съм.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-08-10, 09:31. Причина: Допълнение
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Сините правоъгълничета с по-светли прозорчета вероятно са жилищни блокове. За сините флагчета без скрийншот е трудно да Ви кажем какво представляват. Ако поставите показалеца върху даден обект, би трябвало да се появи неговото име и по това можете да се ориентирате какъв е даден обект. Ако не знаете как се прави скрийншот чрез операционната система на Вашето мобилно устройство, можете да снимате с фотоапарат екрана с въпросните сини флагчета.
                OFRM Team
                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  OFRM_Team
                  Здравей какво стана с нашия проблем с ниву 205 ? Разгледахте ли проблема с изчисляването. Нувито неиска да води през главни пътища а само по преките.
                  Дали проблема е софтоерен или е от картата.


                  Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                  Здравей напоследък и аз забелязвам този проблем с нуви 205.

                  В картата си има зададени категории на пътя но устройството упорито си ме прекарва през преките улички.
                  Може и да е бъг на софта а не в картата но знае ли човек.

                  Първата снимка е зададено от гр Ямбол "жк Златен рог" до гр Бургас.
                  прекарва ме по грешния път.
                  На втората снимка в верния път.

                  Ако може и Събин да погледне и да си каже мнението.

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                    OFRM_Team
                    Здравей какво стана с нашия проблем с ниву 205 ? Разгледахте ли проблема с изчисляването. Нувито неиска да води през главни пътища а само по преките.
                    Дали проблема е софтоерен или е от картата.
                    Все още проучваме този въпрос. Щом имаме окончателно обяснение, ще го публикуваме в темата.
                    OFRM Team
                    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Ще дам моя опит с подобен проблем - веднъж му натиснах бутона за "заобикаляне" (не съм сигурен как се казваше, защото втори път не съм го натискал). Просто исках да видя какъв маршрут ще ми зададе. Случи се така, че вече не искаше да ме изведе на "царския" път. Оправи се с рестарт на маршрута, или на устройството. Повече не съм и опитвал да му давам насилствено преизчисляване.

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                        Моля, приложете един скрийншот на въпросните символи. Благодарим Ви.
                        Ето това имам предвид, Колеги:
                        Прикачени файлове
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Малките сини правоъгълници в изпратените скрийншотове представляват жилищни блокове. По-големите сини правоъгълници представляват сгради на институции, офис-центрове или други сгради от обществена значимост. Сините флагчета вероятно са POI точки, качени допълнително в устройството през MapSource или POILoader.
                          OFRM Team
                          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Интересуваха ме по-големите сини правоъгълници и сините флагчета.
                            Благодаря за отговора.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              и при мен излизат сините флагчета, без да съм добавял нищо повече

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Колко време е необходимо, след заплащане през И-пей, за продължаване на абонамента?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X