Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
    Здравейте да попитам излезна ли вече версията за MapSource.
    В карта.бг пише че може да се закупи а никаде няма данни за нея.

    Също така никаде не мога да намеря от каде да си дръпна сити варианта.
    Здравей,

    трябва да се логнеш в карта.бг и тогава ще имаш възможност да си дръпнеш сити варианта или да си доплатиш за мапсорс.

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Здравей,

      трябва да се логнеш в карта.бг и тогава ще имаш възможност да си дръпнеш сити варианта или да си доплатиш за мапсорс.
      Аз си бях логнат. Но никаде не намерих от каде да я дръпна. Наложи се да излезна и да се логна пак и чак тогава ми дади бутона версията актуална.
      Както и да е малко сложничак е сайта но се оправих. Все пак е нов.

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Здравей,

        трябва да се логнеш в карта.бг и тогава ще имаш възможност да си дръпнеш сити варианта или да си доплатиш за мапсорс.
        Събине, нещо не разбирам. След логване и т.н. за MapSource версията, в определен момент чета този надпис :

        Внимание! Убедете се, че въведените данни са коректни! Картата OFRM Geotrade MapSource ще работи само с GPS-устройството за чието Unit ID е генериран 25-символният й отключващ код!

        Поясни, ако обичаш, след като версията е за MapSource, какво значение има устройството? Нали затова искам тази версия, за да мога в MapSource да я ползвам, а не на устройство. И по какво ще се различава тази версия от "обработеното" (с GMapTool) img, което имам в момента. Предполагам, че ще има търсене по адреси, което при цитираната обработка се губи.
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Версията за MapSource се отключва към едно устройство, което позволява да се качи и ползва картата на едно GPS устройство. Когато се купува като ъпгрейд към съществуващ лиценз на OFRM Geotrade, тогава устройството е ясно и не е необходимо въвеждане на UnitID. Когато обаче купуваш "на чисто" версия за мапсорт, тогава реално купуваш и лиценз за GPS.

          Разликата, е че върви търсенето, че изо линиите са вградени в OFRM Geotrade и се виждат на MapSource и FID-то е различно, което означава че ако имаш OFRM Geotrade от преди, може да имаш на GPS-са 2 OFRM карти, което за съжаление не важи за теб, поради несъвместимостта с уреда ти

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Че аз не споменавал какъв е уредът ми. Явно имаш пряка връзка с OFRM_Team...
            Сега сериозно. Тъй, като сайтът е възприел моя 60Cs като 60Csx (иначе няма никакъв смисъл да ме допуска да закупя ъпгрейд към нещо, което не може да влезе на GPS-a), кажи ми може ли да преглътна грешното unit ID, което той ми предлага, да си уредя плащането и да получа MapSource версията на OFRM Geotrade, за да мога да я ползвам с MapSource. Ясно е, че няма да я качвам на GPS-а, но аз съм инат и не искам да си го сменям, от друга страна пък искам да съм на чисто с авторите. Достатъчно ми е да работи с MapSource на компа. Става ли така?
            М/у другото ако ми мине ината, слеващият GPS ще бъде задължително 60Csx. (Значи освен инат съм и консерва...)
            Последно редактирано от zippel; 12-07-10, 22:47. Причина: допълнение
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Здравейте, преди малко си преинсталирах операционната система на телефона и сега не ми тръгва GPS-a, дава ми картата като нелицензирана и ми иска 8 цифрен код! Имам закупена ОФРМ геотрейд, как да я подкарам?
              Благодаря Ви предварително!

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                Че аз не споменавал какъв е уредът ми. Явно имаш пряка връзка с OFRM_Team...
                Сега сериозно. Тъй, като сайтът е възприел моя 60Cs като 60Csx (иначе няма никакъв смисъл да ме допуска да закупя ъпгрейд към нещо, което не може да влезе на GPS-a), кажи ми може ли да преглътна грешното unit ID, което той ми предлага, да си уредя плащането и да получа MapSource версията на OFRM Geotrade, за да мога да я ползвам с MapSource. Ясно е, че няма да я качвам на GPS-а, но аз съм инат и не искам да си го сменям, от друга страна пък искам да съм на чисто с авторите. Достатъчно ми е да работи с MapSource на компа. Става ли така?
                М/у другото ако ми мине ината, слеващият GPS ще бъде задължително 60Csx. (Значи освен инат съм и консерва...)
                Картата ще се отключи в Мапсорс, независимо на базата на кое Unit ID е генериран отключващия код. При прехвърляне на картата през Мапсорс на GPS устройство обаче, тя ще може да се използва единствено на това устройство, за което е генериран отключващият код.
                Последно редактирано от OFRM_Team; 13-07-10, 03:09.
                OFRM Team
                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                  Здравейте, преди малко си преинсталирах операционната система на телефона и сега не ми тръгва GPS-a, дава ми картата като нелицензирана и ми иска 8 цифрен код! Имам закупена ОФРМ геотрейд, как да я подкарам?
                  Благодаря Ви предварително!
                  Ако сте закупили специализирания комплект ОФРМ Геотрейд за GSM/PDA на SD носител (чиято продажба вече е прекратена), то на SD носителя има инсталационен Garmin Mobile XT, който трябва да сложите на преинсталираната операционна система на Вашия телефон, за да се отключи картата.
                  OFRM Team
                  Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                    Ако сте закупили специализирания комплект ОФРМ Геотрейд за GSM/PDA на SD носител (чиято продажба вече е прекратена), то на SD носителя има инсталационен Garmin Mobile XT, който трябва да сложите на преинсталираната операционна система на Вашия телефон, за да се отключи картата.
                    Да, за същия комплект става въпрос! Аз умишлено извадих SD носителя когато преинсталирах да не стане грешка, ама......... Когато пъхнах картата ме попита дали искам да инсталирам Garmin Mobile XT. аз потвърдих, каза ми че инсталацията е успешна и пак нищо не става!

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                      Да, за същия комплект става въпрос! Аз умишлено извадих SD носителя когато преинсталирах да не стане грешка, ама......... Когато пъхнах картата ме попита дали искам да инсталирам Garmin Mobile XT. аз потвърдих, каза ми че инсталацията е успешна и пак нищо не става!
                      Бихте ли изпратили един скрийншот на съобщението, което получавате в Garmin Mobile XT? Благодарим Ви предварително.
                      OFRM Team
                      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                        Бихте ли изпратили един скрийншот на съобщението, което получавате в Garmin Mobile XT? Благодарим Ви предварително.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019619207.jpg
Прегледи:1
Размер:40.9 КБ
ID:5193215

                        Това ми излиза като стартирам навигацията.

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Съдейки по изпратената снимка, проблемът не е в ОФРМ картата, а в самата програма Garmin Mobile XT, която не е отключена. Имайте предвид, че можете да инсталирате пълнофункционална версия на Garmin Mobile XT само от оригиналния SD носител на който сте закупили картата, тъй като отключващия код за Garmin Mobile XT е генериран на базата на серийния номер на SD носителя. Ако сте изкопирали съдържанието на оригиналния SD носител на друг SD носител и сте инсталирали от него, Garmin Mobile XT ще изведе на екрана това което виждате, като индикация, че самата програма не е отключена.
                          OFRM Team
                          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Здравейте!

                            Предлага ли OFRM Geotreid TOPO v5.21 CYR търсене на следните обекти /POI/: вода и/или чешма и ако да-как се търсят? По познатия способ- 'Накъде?” > 'Интересни места” > 'Име - по букви' не се получава.Поне при мен.С другите обекти нямам проблем.

                            Nuvi 200; OFRM Geotreid TOPO v5.21 CYR;последна версия на firmware.
                            Нямам инсталирана Европейска карта (City Navigator)

                            Поздрави!
                            --------------------------------------

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                              Съдейки по изпратената снимка, проблемът не е в ОФРМ картата, а в самата програма Garmin Mobile XT, която не е отключена. Имайте предвид, че можете да инсталирате пълнофункционална версия на Garmin Mobile XT само от оригиналния SD носител на който сте закупили картата, тъй като отключващия код за Garmin Mobile XT е генериран на базата на серийния номер на SD носителя. Ако сте изкопирали съдържанието на оригиналния SD носител на друг SD носител и сте инсталирали от него, Garmin Mobile XT ще изведе на екрана това което виждате, като индикация, че самата програма не е отключена.
                              Лошото е , че извадих картата само да преинсталирам софтуера на телефона, после пак си я сложих и .......... ! А преди това си бачкаше перфектно, нямах никакви забележки!

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от boyaniliev Преглед на мнение
                                Здравейте!

                                Предлага ли OFRM Geotreid TOPO v5.21 CYR търсене на следните обекти /POI/: вода и/или чешма и ако да-как се търсят? По познатия способ- 'Накъде?” > 'Интересни места” > 'Име - по букви' не се получава.Поне при мен.С другите обекти нямам проблем.

                                Nuvi 200; OFRM Geotreid TOPO v5.21 CYR;последна версия на firmware.
                                Нямам инсталирана Европейска карта (City Navigator)

                                Поздрави!
                                За съжаление от Гармин не са предвидили точките от POI категорията "Питейна вода" да могат да се търсят по име. Тъй като автомобилните устройства от серията nuvi нямат обособена категория "Питейна вода" в "Интересни места", единственият начин да намерите източник на питейна вода с nuvi е да разглеждате картата и да търсите визуално подобна точка в близост до моментното Ви местоположение.
                                OFRM Team
                                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X