Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    На Капитан Андреево леко се разминават пътищата в началото на турска територия. Маршрут от Хасково до Одрин или Инстанбул нувито те прекарва прз Кап. Андр., а от София през Малко Търново с 2009.06. С 2010.1 пътищата се разминават изацяло и маршрута минава само през Малко Търново. С гръцкате Хелас 1.95 и предните версии пътищата през Ново село се разминават в началото на гръцка територия и нуви не прави цял маршрут, прекарва те през през Кулата, което не е удачно за югоизточна България.

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      На коя гръцка граница е този проблем?
      Кулата-Промахон 100% сигурно го има проблема, вече съм го пробвал 5-6 пъти. Принуждавам се да задавам търсене на Промахон, а след това като влезна в БГ е вече перфектно - още като пресека КПП още дори в самото КПП проблема го няма. Колега пробва с моя GPS проблема е наличен и на Капитан Андреево, тоест проблема е може би и при рутиране от Турция към БГ.

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Здравейте, как да махна изо линиите? Апарата е Нуви 500, картата е ТОРО вариант, в менюто я има отметката да махна едната карта /демек изо линиите/ но на практика после пак си седят на дисплея ?!
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          Здравейте, как да махна изо линиите? Апарата е Нуви 500, картата е ТОРО вариант, в менюто я има отметката да махна едната карта /демек изо линиите/ но на практика после пак си седят на дисплея ?!
          Така е с Nuvi500, той сам си генерира изо линии по релефа (DEM-a) и няма опция да се изключат

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от uhvp Преглед на мнение
            Кулата-Промахон 100% сигурно го има проблема, вече съм го пробвал 5-6 пъти. Принуждавам се да задавам търсене на Промахон, а след това като влезна в БГ е вече перфектно - още като пресека КПП още дори в самото КПП проблема го няма. Колега пробва с моя GPS проблема е наличен и на Капитан Андреево, тоест проблема е може би и при рутиране от Турция към БГ.
            Писано е много по въпроса. Всички карти са си читави, както ОФРМ, така и турската и гръцката. Дори бих казал, че от тези трите най-добра е ОФРМ. Но при прехода от една карта към друга има съвсем малки (но достатъчни) разминавания поради различните системи на изобразяване на геоида, прилагани в различните държави. Затова е създаден Сити Навигатора, който интегрира картите на отделните страни. Така, че не търсете бъгове в отделните карти, това не са бъгове, а съвсем разбираеми разминавания. А машинката си е "глупава". Колкото и дребно да е разминаването, за нея това е прекъсване на пътя и тя преизчислява трасето по друг път. Начините са два : или CN или маршрути до границата и после от нея нататък.
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Лично моето мнение е че не е никакъв проблем за ОФРМ да изгладят тези разминавания, макар и да не са съвсем на наша територия. Това удобство ще е за техните клиенти т. е. за нас.

              П.П. За какво ми е Сити Навигатора като ходя само до Турция, Гърция или Сърбия.

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от egeniv Преглед на мнение
                Лично моето мнение е че не е никакъв проблем за ОФРМ да изгладят тези разминавания, макар и да не са съвсем на наша територия. Това удобство ще е за техните клиенти т. е. за нас.

                П.П. За какво ми е Сити Навигатора като ходя само до Турция, Гърция или Сърбия.
                Да го изгладят спрямо коя карта? По-точно кой от вариантите и? И дали във следващата и версия пак ще е изгладено, или ще трябва работата да се върши наново?

                Та, не е проблем да се свърши веднъж, евентуално (щото може да си е съвсем реален проблем - OFRM Team не могат да знаят какво точно е правено в отсрещната страна). Ама като се окаже че трябва да вършиш същото втори, трети, четвърти и прочие пъти, нещата се сговнясват.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Точно така е, няма смисъл от едностранни действия с несигурен траен ефект.
                  От друга страна е въпрос на няколко мейла, за да се съгласуват координатите на КПП-тата (точките и в двете посоки!) със съседните държави.
                  Не отричам, че това е определено усилие, но с оглед на големите ползи си заслужава.
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Това с няколкото мейла... хм, не съм съвсем убеден, че е толкова просто. Но от OFRM_Team ще знаят най-добре. Освен това нека да не се разглезваме. Какво пречи да си направим два маршрута : един до КПП-то и един оттам нататък?
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Не забравяйте , че не само ние използваме картата (ние сме капка в морето) ! Повечето потребители не ги интересува какви са заобиколните начини. За тях това е проблем. Като натисне бутона "У дома" да му направи маршрут , това е важното.
                      Два пъти съм се прибирал от Турция и веднъж от Гърция , и тъй като не помня имената на чуждите населени места по границата (а и не искам да ги помня) ми се наложи да минавам в режим на преглед на карта и да задавам точка до границата. Колко от масовите потребители ще го направят това ? Като му изкара някъде край Анталия (примерно) , че не може да направи маршрут, иди после му обяснявай за КПП-та и разминаване на пътища.
                      Ако може да се оправи ,защо пък не......!

                      П.П. Въпросните две карти се обновяват само веднъж или два пъти в годината.
                      Последно редактирано от milstan; 10-07-10, 08:36.

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Да го изгладят спрямо коя карта? По-точно кой от вариантите и? И дали във следващата и версия пак ще е изгладено, или ще трябва работата да се върши наново?

                        Та, не е проблем да се свърши веднъж, евентуално (щото може да си е съвсем реален проблем - OFRM Team не могат да знаят какво точно е правено в отсрещната страна). Ама като се окаже че трябва да вършиш същото втори, трети, четвърти и прочие пъти, нещата се сговнясват.
                        Добре де истината е, че проблема съществува. Мен като потребител не ме интересува къде е проблема, а по възможност да се оправи. Не е въпроса за това къкви са координатите на КПП-то, а че според различните карти пътищата серазминават и пътя прекъсва някъде и това прецаква маршрута здраво. Не вярвам който и да е от страна на Auto Drive Helas или издателите на карти за Гърция или турция да променят от издание на издъние координатите на КПП-тата или пътищата към тях - би трябвало да си ненормален края на картата ти, който я регламентира като карта на Гърция или Турция или Сърбия и т.н. да го променяш. по скоро новите версии/ревизии добавят неща и промени по вътрешността - то е пределно ясно, че КПП-тата не се местят ей така. Тоест казано на прост език ако се погледнат картите на Гърция, Турция, Македония, Сърбия и Румъния и се въди къде се разминават пътищата дори с елементарна корекция ще се реши проблема. Сериозно помислете колко издатели на карти от съседите ще правят промени на КПП координатите. А въпроса е, че явно в картата на ОФФ Роуд има разминавания, не е ли по добре да се види къде е грешката, защото наистина с картата на BGRoutingmap не прави проблема. Дадох GPS-а на един приятел, който има картата на SD носител и каза, че при замяна на ОФФ Роуд варианта с BGRoutingmap 3.2 проблема не съществува, т.е. рутира си достатъчно добре... Значи просто координатите на Кулата-Промахон са явно по-точно въведени или... Според мен ако се сложат двете карти на един редактор ще се види къде е разминаването при нас, и може да се оправи при нас. Или просто да се види на CN какво е направено на КПП-тата. А има и освен товъ възможност просто да се направи трак на всички КПП-та и той да се заложи в картата до нейната граница и 1-2 километра след нея, т.е. след това ще рутират другите карти (AutoDrive или която и да е карта друга) и проблема ще изчезне...

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          Не забравяйте , че не само ние използваме картата (ние сме капка в морето) ! Повечето потребители не ги интересува какви са заобиколните начини. За тях това е проблем. Като натисне бутона "У дома" да му направи маршрут , това е важното.
                          Наистина ли мислиш, че повечето потребители са такива? Ако може да се оправи, хубаво, и аз нямам нищо против. Но ако е трудно, този "проблем" въобще не е фатален. Това искам да кажа.
                          Ясно ми е, че блондинката натиска копчетата на клавиатурата без да знае какво е процесор или хард диск, но тези, които ползват GPS-и според мен са малко по-различни хора.
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Лично аз съм се убедил , че за ОФРМ няма невъзможни неща. Между блондинките и доста от нас няма голяма рзлика. Убедил съм 5-6 приятели да си закупят нуви с БГ карта единият от тях ползва четири нувита на автомобили, които постоянно пътуват в съседните нам държави. Шофьорите му са специалисти как се краде нафта, а с нувито се справят доста трудно.
                            Кагато си тръгваш от хотела в Атина не е необходимо да ровиш половин час из нувито за мен е по лесно да му задам карай ме у дома и готово.

                            п.п. Съседните ни държави и ГКПП не са толкова много.
                            Последно редактирано от egeniv; 11-07-10, 09:05.

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от egeniv Преглед на мнение
                              Лично аз съм се убедил , че за ОФРМ няма невъзможни неща. Между блондинките и доста от нас няма голяма рзлика. Убедил съм 5-6 приятели да си закупят нуви с БГ карта единият от тях ползва четири нувита на автомобили, които постоянно пътуват в съседните нам държави. Шофьорите му са специалисти как се краде нафта, а с нувито се справят доста трудно.
                              Кагато си тръгваш от хотела в Атина не е необходимо да ровиш половин час из нувито за мен е по лесно да му задам карай ме у дома и готово.
                              Ее, то за някои и мобилните телефони са трудни за разбиране, ама за повечето не са, нали? А за да крадеш нафта се иска бабаитлък, не ум...
                              Затова казвам, че обсъждания по-горе проблем не е чак токова фатален.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Здравейте да попитам излезна ли вече версията за MapSource.
                                В карта.бг пише че може да се закупи а никаде няма данни за нея.

                                Също така никаде не мога да намеря от каде да си дръпна сити варианта.
                                Последно редактирано от Наско; 12-07-10, 11:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X