Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
    За съжаление от Гармин не са предвидили точките от POI категорията "Питейна вода" да могат да се търсят по име. Тъй като автомобилните устройства от серията nuvi нямат обособена категория "Питейна вода" в "Интересни места", единственият начин да намерите източник на питейна вода с nuvi е да разглеждате картата и да търсите визуално подобна точка в близост до моментното Ви местоположение.
    Благодаря за изчерпателния отговор,но би било полезно да се намери решение на въпроса,защото както знаем прясната водица е незаменима,а и ще се доосмисли наличието в карта ОФРМ на точките от POI категорията "Питейна вода",които не са малко на брой.

    Поздрави!
    --------------------------------------

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
      Лошото е , че извадих картата само да преинсталирам софтуера на телефона, после пак си я сложих и .......... ! А преди това си бачкаше перфектно, нямах никакви забележки!
      Щом е така от менютата на устройството деинсталираш Мобиле ХТ, после с файл манаджер триеш всичко свързано с гармин БЕЗ нещата на SD картата, вкарваш SD-то и казваш да инсталира програмата и трябва да тръгне!

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от boyaniliev Преглед на мнение
        Благодаря за изчерпателния отговор,но би било полезно да се намери решение на въпроса,защото както знаем прясната водица е незаменима,а и ще се доосмисли наличието в карта ОФРМ на точките от POI категорията "Питейна вода",които не са малко на брой.

        Поздрави!
        Ще помисля как точно може да заобиколим това ограничение.

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Щом е така от менютата на устройството деинсталираш Мобиле ХТ, после с файл манаджер триеш всичко свързано с гармин БЕЗ нещата на SD картата, вкарваш SD-то и казваш да инсталира програмата и трябва да тръгне!
          Веднага ще опитам, даже, пак ще извадя картата, да не стане нещо!
          Мерси предварително, ще дам отзиви!

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Не стана, единствената разлика е, че този път, след като потвърдих, че съм съгласен с инсталацията ме мопита дали съм съгласен с лицензното споразумение! После пак си е същото, вади ми същия екран като на снимката по горе! Моля ви се, дайте едно рамо, че не мога да си намеря гьоловете дето ходя за риби !

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Въпрос към sabin:
              В следващата версия на картата, ще може ли да се изгладят разминаванията в пътищата със сеседните нам държави, за да може нуви да рутира през всички ГКПП?

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от egeniv Преглед на мнение
                Въпрос към sabin:
                В следващата версия на картата, ще може ли да се изгладят разминаванията в пътищата със сеседните нам държави, за да може нуви да рутира през всички ГКПП?
                Ще го бори, но няма гаранция. Дори и да ги направя да се допират има и други изисквания, на които трябва да отговарят и 2-те карти.

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Благодаря за отговора!
                  Дано и за напред да работите по същия начин и нека все повече фирми работят като вас в БГ.

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                    Не стана, единствената разлика е, че този път, след като потвърдих, че съм съгласен с инсталацията ме мопита дали съм съгласен с лицензното споразумение! После пак си е същото, вади ми същия екран като на снимката по горе! Моля ви се, дайте едно рамо, че не мога да си намеря гьоловете дето ходя за риби !
                    Хайде бе хора, дайте ми едно рамо да подкарам навигацията!

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                      Хайде бе хора, дайте ми едно рамо да подкарам навигацията!
                      Трябва да отключиш Гармин тх.След това да пишеш на подръжката на картата да ти дадат и отклучващия клуч за картата.

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                        Трябва да отключиш Гармин тх.След това да пишеш на подръжката на картата да ти дадат и отключващия ключ за картата.
                        Ама тя картата и гармин-а са купени, не са пиратски, и до онзи ден всичко си работеше без проблем!

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от djack Преглед на мнение
                          Ама тя картата и гармин-а са купени, не са пиратски, и до онзи ден всичко си работеше без проблем!
                          Това че не са пиратски не значи че нетрябва да се отключат.Просто дай серейния номер на микро картата на OFRM_Team И ако всичко е точно ще ти пратят ключовете.

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                            Това че не са пиратски не значи че нетрябва да се отключат.Просто дай серейния номер на микро картата на OFRM_Team И ако всичко е точно ще ти пратят ключовете.
                            Благодаря ти друже, писах ЛС, дано стане работата!

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              За няколко дни, откакто си купих навигатора (nuvi 205) с картата, изчетох доста, за съжаление все още не ми достига времето да изчета всичко, и не намерих смислен отговор на въпроса: Защо, при зададено търсене на най-бърз маршрут, навигаторът показва едва ли не най-късия (с малки изключения), който нито е най-бърз, още по-малко - най-комфортен? Няма ли някаква категоризация на пътищата? Отметнато е избягването на непавиран път, но има голяма разлика в качеството на близки по разстояние пътища, където навигаторът избира по-късия с 10%, но съкращаващ живота на колата с много-повече, още по-малко води до печелене на време - напротив.
                              Знам, че bgmaps ряпа яде спрямо OFRM по подробност, но и там се намират близки по разстояние пътища, но различни категории и при избор на по-бърз маршрут не ми е показвал трасе през по-калпав път, при наличие на по-добър, макар и не толкова кратък.
                              Извинявам се за образуването на нерви
                              Умната!

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от Светлозар Стефанов Преглед на мнение
                                За няколко дни, откакто си купих навигатора (nuvi 205) с картата, изчетох доста, за съжаление все още не ми достига времето да изчета всичко, и не намерих смислен отговор на въпроса: Защо, при зададено търсене на най-бърз маршрут, навигаторът показва едва ли не най-късия (с малки изключения), който нито е най-бърз, още по-малко - най-комфортен? Няма ли някаква категоризация на пътищата? Отметнато е избягването на непавиран път, но има голяма разлика в качеството на близки по разстояние пътища, където навигаторът избира по-късия с 10%, но съкращаващ живота на колата с много-повече, още по-малко води до печелене на време - напротив.
                                Знам, че bgmaps ряпа яде спрямо OFRM по подробност, но и там се намират близки по разстояние пътища, но различни категории и при избор на по-бърз маршрут не ми е показвал трасе през по-калпав път, при наличие на по-добър, макар и не толкова кратък.
                                Извинявам се за образуването на нерви
                                Здравей напоследък и аз забелязвам този проблем с нуви 205.

                                В картата си има зададени категории на пътя но устройството упорито си ме прекарва през преките улички.
                                Може и да е бъг на софта а не в картата но знае ли човек.

                                Първата снимка е зададено от гр Ямбол "жк Златен рог" до гр Бургас.
                                прекарва ме по грешния път.
                                На втората снимка в верния път.

                                Ако може и Събин да погледне и да си каже мнението.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Наско; 26-07-10, 17:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X