Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi® 3490LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: nuvi® 3490LT

    Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
    .........Само не разбирам защо работи? Прехвърлянето на JCV и 3D-тата какво отношение има към четенето на карта?! Другите файлове си бяха там и само ги разкарвах насам натам предния път за да стане. С другите (zumo390 и 64s) нямам никакви проблеми.
    Прехвърлянето на 3D и JCV от апарата към картата просто освобождава място на апарата и нищо друго. Няма общо с четенето на картата. Ако имаш място /мин. 1 ГБ от вътрешната памет трябва да имаш свободна, ако искаш да ти сметне маршрут над 1 500 км., а най-добре 1,5 ГБ/, то тогава не ги местиш. Огледай структурата на файловете и каквото решиш, но при мен когато нещата по дълги маршрути /примерно Латвия, Англия, Франция/ винаги гледам да имам поне 2 ГБ свободни на устройството, иначе знаеш прословутата реплика:
    - Хюстън, имаме проблем!
    Със Зумото и 64s нямаш такива дертове, защото техният софтуер е доста различен от този на Нувитата. Хардуера също е друг, особено при 64s.
    Последно редактирано от ISG; 29-10-15, 10:46.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • От: nuvi® 3490LT

      Аз ги преместих като при теб и тръгна. Не разбирам защо преди да преместя 3D-тата и JVC, nuvi-то не искаше да чете имиджа от същото място: SD:\Garmin:\ Предния път пак не искаше от там, но захапа от Map в главната на SD картата. Все едно, много съм си доволен от устройството и ми се не сменя, само това обновяване ме мъчи. А, и постоянно иска да инсталира нов софтуер за трафика. Всеки път когато го вържа за компа, въпреки че го е инсталирало преди малко.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • От: nuvi® 3490LT

        Здравейте , този вариант може ли да се приложи и за NUVI 3790?
        Последно редактирано от ISG; 30-10-15, 08:44.

        Коментар


        • От: nuvi® 3490LT

          Може да се приложи без проблем.
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • От: nuvi® 3490LT

            Пробвах , но не става.Премествам всички посочени файлове с посочените имена и разширения , но не се получава.Устройството разпознава карта от външната памет в папка Гармин единствено , когато картата е с име gmapsupp.img.

            Коментар


            • От: nuvi® 3490LT

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Аз ги преместих като при теб и тръгна. Не разбирам защо преди да преместя 3D-тата и JVC, nuvi-то не искаше да чете имиджа от същото място: SD:\Garmin:\ Предния път пак не искаше от там, но захапа от Map в главната на SD картата. Все едно, много съм си доволен от устройството и ми се не сменя, само това обновяване ме мъчи. А, и постоянно иска да инсталира нов софтуер за трафика. Всеки път когато го вържа за компа, въпреки че го е инсталирало преди малко.
              Честно, понякога софтуера на Гармин се държи като този на Widnows, демек "Неведоми са пътищата софтуерни ....".
              Иначе няма логика в това, което казваш, освен двата отключващи файла да не са били в същата директория или си имал друга конфликтна карта в системната директория на уреда.
              Сега, това за трафика може да спре да се гаври евентуално с ClearNonVol. Ама евентуално! Преди да го направиш знаеш, че трябва да се архивира всичко твое като инфо от уреда, щото всичко отива в канала.
              По принцип е добре всяко устройство, особено по-старичките да се ресетват поне веднъж годишно, за да се избегнат проблеми с омазването на софтуера. Но все пак, ако го ползваш редовно и нямаш проблеми - не пипаш нищо. Щом работи - не пипаш. Виж, ако го ползваш два пъти годишно, според мен поне е добре да се ресетне устройството.
              Лични наблюдения - нищо, което да е писано някъде или дискутирано. И не забравяйте, че все пак няма нищо вечно, даже и вашият ГПС .
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • От: nuvi® 3490LT

                Първоначално публикуван от krdim Преглед на мнение
                Пробвах , но не става.Премествам всички посочени файлове с посочените имена и разширения , но не се получава.Устройството разпознава карта от външната памет в папка Гармин единствено , когато картата е с име gmapsupp.img.
                Коя е версията на софтуера на устройството?
                Последната версия карайки по спомен за този модел беше 5.0. Ако вашата не е тази можете да обновите версията на софтуера с Garmin WebUpdater или с Garmin Express.
                Този модел го спряха май през 2012 г., но ако при Вас е така /версията е 5.0/, то наистина единствените файлови формати, които можете да ползвате на SD картата са gmapsupp.img и gmapsup1.img, като 3D файла можете да го кръстите gmapsup1.img. JCV и други файлове и директории на SD картата не може да има.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • От: nuvi® 3490LT

                  Версията на софтуера е 5.00.След като промених името на картата и останалите файлове в gmapsupp , устройството позна картата.Не ми излизат само 3D сградите , но разбрах как да се справя и с това.Интересното е , че създадох папка JCV и там преместих файловете за европейската и българската карта и при симулация на маршрути и за двете карти функцията джънкшън вю действа.Дали тази функция ще действа и при реално навигиране?

                  Коментар


                  • От: nuvi® 3490LT

                    Ще действа, щом действа при симулация, действа и при навигиране.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: nuvi® 3490LT

                      Здравейте , имам малък проблем. Прди време качих еидн файл със всички "кешове" в България , но сега POI-тата сами пълни.
                      Как мога да изтрия 900 poi наведнъж, без да ги трия едно, по едно ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: nuvi® 3490LT

                        Най лесният начин е да изтриеш файла от папка Poi.

                        Send from my Xperia Z3 using Tapatalk

                        Коментар


                        • От: nuvi® 3490LT

                          Да ама във файла имам неща , които ми трябват , просто има едни 950 точки , които искам да махна и да си освободя място.
                          Ако някой знае програма с която става да казва.Аз пробвах с GPS Editor, не става. Base Camp също не става. В крйна сметка ги изтрих от устройството, като маркирах една по една 950 точки и ги изтрих.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: nuvi® 3490LT

                            Здравейте, имам отново проблем с апаратчето.
                            Когато в ключено в захранваенто и не ми говори
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: nuvi® 3490LT

                              Вариантите са 2:
                              Clear NonVol memory - ама си запази точките, че нали знаеш, че става като нов.
                              Говорителчето в стойката ли беше? Щото, ако е там, някой кабелче те работи....
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар


                              • nuvi® 3490LT

                                Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                                Вариантите са 2:
                                Clear NonVol memory - ама си запази точките, че нали знаеш, че става като нов.
                                Говорителчето в стойката ли беше? Щото, ако е там, някой кабелче те работи....
                                Като извадя буксата от запалката и почва да говори.
                                Това за чистенето не го разбрах , ама ще потърся в нета.
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X