Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi® 3490LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: nuvi® 3490LT

    Пиша в тази тема понеже устройството ми е 3790, а сега е с фърм на 3490..
    Сателитите ли полудяват или машинката ми нещо не иска да се сработи със софтуера на 3490?
    От както го смених забелязвам, че траковете, които записвам са с много грешки.. Ясно, че панела е метален, черен и собствениците на такива устройства по целия свят, из всякакви форуми пишат, дори и тук сме коментирали, че загрява и прави дивотии, и сме мислили варианти да избегнем загряването, но специално аз имам вариант да го охлаждам с климатика на колата.. Поставено е на средата на предното стъкло, точно под него го духа климатика..
    В последно време забелязвам, че дава много грешки..
    Пуснал съм тракове тук, може да ги видите и да дадете мнение:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...31#post1907431
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...30#post1906930
    С Waypoint съм отбелязал местата където вероятно дава грешка..

    Коментар


    • #92
      От: nuvi® 3490LT

      Първоначално публикуван от navcho Преглед на мнение
      При мен не се получава теста за да видя JCV нито с европейската ,нито с нашата карта . Маршрут Стара Загора - София. Какви файлове JCV и в кои папки трябва да са те за да се виждат коректно.
      Папката се казва JCV и е скрита.. Влизаш в нея като напишеш: Х(нувито):\.system
      Вижда се на първата снимка.. Или на втората снимка - Слагаш отметката върху: "Show hidden files, folders, and drives"
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5395225
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5395226
      Последно редактирано от Десислав Добрев; 29-07-12, 13:14.

      Коментар


      • #93
        От: nuvi® 3490LT

        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
        Пиша в тази тема понеже устройството ми е 3790, а сега е с фърм на 3490..
        Сателитите ли полудяват или машинката ми нещо не иска да се сработи със софтуера на 3490?
        От както го смених забелязвам, че траковете, които записвам са с много грешки.. Ясно, че панела е метален, черен и собствениците на такива устройства по целия свят, из всякакви форуми пишат, дори и тук сме коментирали, че загрява и прави дивотии, и сме мислили варианти да избегнем загряването, но специално аз имам вариант да го охлаждам с климатика на колата.. Поставено е на средата на предното стъкло, точно под него го духа климатика..
        В последно време забелязвам, че дава много грешки..
        Пуснал съм тракове тук, може да ги видите и да дадете мнение:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...31#post1907431
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...30#post1906930
        С Waypoint съм отбелязал местата където вероятно дава грешка..
        Това, че дава по-голяма грешка не е нещо ново и не е само при теб. alex_markov даже си върна софта на 3790 заради тези отклонения. При мен отклонението нормално е 15-20 м. и рядко, ама много рядко пада под 10м.
        Проблема си е софтуерен - пълно щастие няма. Имам приятел, който твърди, че неговото 3490 дава по-малко от 10 м. отклонение и не го превишава в нормални условия.
        Аз го лекувам по следния начин - видя ли, че дава голяма грешка го рестартирам и нещата се връщат в нормалното русло. По принцип на мен ми прави проблем когато е на стенбай /загасен, ама не баш/. Ако е напълно изключен апарата, тези номера ги прави много по-рядко, но пак ги прави.
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • #94
          От: nuvi® 3490LT

          Сериозно съм се замислил да върна стария софт и все пак, когато го взех устройството, беше няколко месеца след като излезе на пазара и софта му сигурно е бил слабичък..
          Единственото, което не ми харесваше, е че не показва ПОИ, но пък чертаеше доста мазни тракове..
          Аз за рутация го ползвам рядко, главно записи правя..
          Че...Да го връщам ли към 3790?

          Коментар


          • #95
            От: nuvi® 3490LT

            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
            Сериозно съм се замислил да върна стария софт и все пак, когато го взех устройството, беше няколко месеца след като излезе на пазара и софта му сигурно е бил слабичък..
            Единственото, което не ми харесваше, е че не показва ПОИ, но пък чертаеше доста мазни тракове..
            Аз за рутация го ползвам рядко, главно записи правя..
            Че...Да го връщам ли към 3790?
            Всеки си преценява сам.
            Нищо не пречи да го върнеш и да сравниш. Ако ти харесва - оставаш на 3790. Но пък си мисля, че софта на 3490 е много по-ориентиран към потребителя.
            В края на краищата можеш винаги да се върнеш към 3490
            Последно редактирано от ISG; 30-07-12, 06:37.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #96
              От: nuvi® 3490LT

              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
              Папката се казва JCV и е скрита.. Влизаш в нея като напишеш: Х(нувито):\.system
              Вижда се на първата снимка.. Или на втората снимка - Слагаш отметката върху: "Show hidden files, folders, and drives"
              [ATTACH=CONFIG]477101[/ATTACH]
              [ATTACH=CONFIG]477102[/ATTACH]
              Хм,имам две папки JCV , едната е скрита в Систем и има ofrm.jcv-4 467 KB и D3048060A.jcv-356 964 KB вътре в нея , другата папка JCV е в Х(Нювито) и има само ofrm.jsv-26 167 KB

              Коментар


              • #97
                От: nuvi® 3490LT

                Изтриваш папката която е в нуви/жцв и оставяш само тая дето е скрита в систем-а
                И в нея си слагаш важното жцв за да видиш снимките

                п.п. и при мен с 3490 сателитите са на 5 метра отклонение.
                Това на Тракия тествано

                Коментар


                • #98
                  От: nuvi® 3490LT

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  Това, че дава по-голяма грешка не е нещо ново и не е само при теб. alex_markov даже си върна софта на 3790 заради тези отклонения. При мен отклонението нормално е 15-20 м. и рядко, ама много рядко пада под 10м.
                  Проблема си е софтуерен - пълно щастие няма. Имам приятел, който твърди, че неговото 3490 дава по-малко от 10 м. отклонение и не го превишава в нормални условия.
                  Аз го лекувам по следния начин - видя ли, че дава голяма грешка го рестартирам и нещата се връщат в нормалното русло. По принцип на мен ми прави проблем когато е на стенбай /загасен, ама не баш/. Ако е напълно изключен апарата, тези номера ги прави много по-рядко, но пак ги прави.
                  При мен точноста която ми дава е 3-6м. Не знам при вас защо е толкова голяма. Със 3790 беще 5-8м
                  nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                  Коментар


                  • #99
                    От: nuvi® 3490LT

                    Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                    При мен точноста която ми дава е 3-6м. Не знам при вас защо е толкова голяма. Със 3790 беще 5-8м
                    Дайте пояснение, за какъв модел нуви става въпрос, че покрива тази точност 3-6м (нуви 3490, 3790 или флашнато 3790 до 3490), а също постоянно ли стои на стойката, сваляте ли го когато не го ползвате. Аз съм с нуви 3490 и точността е 5-8м, достига я когато е на стойката поне 8-12 минути, иначе обикновенно започва с точност приблизително 20 метра. Преди година ползвах нуви 2360, точността беше 4-5м и я достигаше за по-малко от минута, след като се постави на стойката.
                    Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                    Коментар


                    • От: nuvi® 3490LT

                      Клеги със 3790 флашнато с фърм на 3490 съм !
                      Като бях със версия 6.60 работеше като пушка - от както го ъпдейтнах до новия 7.10 и машинката за нищо не става.
                      Постояно не ми показва картата а само сив екран.
                      Като я покаже и му задам да ми намери път до записано ПОИ и се рестартира. Като го ползвам като MP3 плейър също се рестартира от време на време.
                      Някой друг да го наблюдава това нещо ?

                      Коментар


                      • От: nuvi® 3490LT

                        Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
                        Дайте пояснение, за какъв модел нуви става въпрос, че покрива тази точност 3-6м (нуви 3490, 3790 или флашнато 3790 до 3490), а също постоянно ли стои на стойката, сваляте ли го когато не го ползвате. Аз съм с нуви 3490 и точността е 5-8м, достига я когато е на стойката поне 8-12 минути, иначе обикновенно започва с точност приблизително 20 метра. Преди година ползвах нуви 2360, точността беше 4-5м и я достигаше за по-малко от минута, след като се постави на стойката.
                        3790 флашнато до 3490.
                        В софия не на стойка е правен теста. В началото почва с 20-30м точност, след това в рамките на 2-3 мин става до 3-4м.
                        Със софт 7.10 е. Докато чакам да видя каква е точноста не стоя на открито а просто близо до прозорец.
                        nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                        Коментар


                        • От: nuvi® 3490LT

                          Първоначално публикуван от rexxxxx Преглед на мнение
                          Клеги със 3790 флашнато с фърм на 3490 съм !
                          Като бях със версия 6.60 работеше като пушка - от както го ъпдейтнах до новия 7.10 и машинката за нищо не става.
                          Постояно не ми показва картата а само сив екран.
                          Като я покаже и му задам да ми намери път до записано ПОИ и се рестартира. Като го ползвам като MP3 плейър също се рестартира от време на време.
                          Някой друг да го наблюдава това нещо ?
                          При мен всичко върви нормално. Чертае си картата, свири без да гасне, симулациите си вървят, търсенето си е ок. Това от тестове без да е на стойката. Утре ще пътувам и ще му направя и тест в реални условия, но за сега не виждам причина да не е успешен.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: nuvi® 3490LT

                            Вече ме е срам да пращам тракове.. 3790>3490..Погледнете траковете.. Тези маршрути съм ги минавал стотици пъти и съм пращал корекции за тях, а сега какво излиза.. На предното стъкло с климатик го охлаждам и пак прави дивотии..
                            aaa.rar

                            Коментар


                            • От: nuvi® 3490LT

                              По съвет от NOEMAN форума му изчистих NonVol и се оправи .. но след ден работа започна да го прави пак проблема и то при условие че е включен трафик приемника, но не е включен в запалката. Продължавам да го тествам !

                              Коментар


                              • От: nuvi® 3490LT

                                NonVola съм го чистил два пъти след като го флашнах..
                                Трафика ми е постоянно включен, но функционира рядко, понеже съм извън обхват.. Включено е постоянно захранването..
                                Преди като си беше чисто 3790 не правеше такива неща.. Супер много се радвах на траковете дето ми ги правеше преди..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X