Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi® 3490LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: nuvi® 3490LT

    Първоначално публикуван от peanba Преглед на мнение
    Здравейте колеги! От вчера на сайта https://my.garmin.com ми изписва, че има софтуерна актуализация. Аз съм с версия 4.80, актуализирана пак от там преди време. Опитвам да сваля новата актуализация, сваля я и рестартирам устройството, но при проверка на сайта пак ми дава, че има актуализация на софтуера. не знам това бъг ли е на сайта или нещо устройството не може да се актуализира. Има ли по-нова версия от 4.80 или не?
    Ако не се лъжа (защото по този начин да си „ъпдейтвам” навигацията приключи преди година), това съобщение го дава, не само когато има нов управляващ софтуер, а и когато има актуализации на гласове, текстове и т.н. до колкото знам ако има 10 подобни, ще трябва 10 пъти да влизате в „myDashboard” със съответните рестарти на навигацията за да покаже, че всичко е актуализирано. С възможността да се прави „ъпдейт” на навигация чрез myDashboard” е добре, когато няма наличен „WebUpdater”, защото тук се вижда какво ти се предлага за инсталиране и имаш право на избор, докато при myDashboard”, нещата се случват малко насляпо.
    Доброто не струва скъпо, но много се цени !

    Коментар


    • #47
      От: nuvi® 3490LT

      March 26, 2012
      Changes made from version 4.80 to 6.20:


      • Added Smartphone Link support for countries outside North America where the Android Application is available.
      • Added the Tracker function for position sharing.
      • Improvements made to support Smartphone Link in Europe.
      • Fixed a bug that incorrectly reduced the number of red traffic events.
      • Added support to display building numbers on the map in Russia.
      • Improved the hint text for Voice Command address searches.
      • Added a display message when changing text language if Voice Command isn't supported in the selected language.
      • Added Voice Command support for the initial Saved Locations page to search for all Saved Locations.
      • Improvements made to Smartphone Link Traffic, and added quicker switching back to the Traffic Cable.
      • Added support for Tracker to share positions on the connected phone with Facebook and Twitter.
      • Added the ability to search for Fuel Prices along active routes in Europe.
      • Improvements made to Realtime Safety Cameras over Smartphone Link in Europe.
      • Improvements made to receiving locations sent from the phone over Smartphone Link.
      • Fixed a bug that prevented 3D buildings from displaying correctly in Russia.
      • Added support for localized YellowPages provider names.
      • Fixed a bug that caused pre-recorded voices to sound too loud.
      • Fixed a bug that prevented Elevation from working on the Trip Computer.
      • General bug fixes and improvements made to the software.
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • #48
        От: nuvi® 3490LT

        Привет колеги,

        Извинявам се, че ще дублирам поста тук, но го правя понеже никой не ми отговори на въпроса в съседната тема за 3790.
        Моята навигация даде дефект. Не съм сигурен точно какво (според мен приличаше на дефектен NVRAM) и от геотрейд ми казаха че не подлежи на ремонт, но понеже е още в гаранция го подмениха с 3490. Въпроса ми е към притежателите на този модел (3490LMT) - с какъв трафик ресивър пристигна вашата навигация? Тази която ми дадоха беше с GTM 36. А доколкото бях чел 3490LMT пристига с GMT 60? Ще съм благодарен ако някой сподели. Също ако някой има GMT 60, моля да сподели как се държи по нашите ширини - работи ли с трафика в българия и Гърция. Благодаря.

        Коментар


        • #49
          От: nuvi® 3490LT

          Първоначално публикуван от gandalftgray Преглед на мнение
          Привет колеги,

          Извинявам се, че ще дублирам поста тук, но го правя понеже никой не ми отговори на въпроса в съседната тема за 3790.
          Моята навигация даде дефект. Не съм сигурен точно какво (според мен приличаше на дефектен NVRAM) и от геотрейд ми казаха че не подлежи на ремонт, но понеже е още в гаранция го подмениха с 3490. Въпроса ми е към притежателите на този модел (3490LMT) - с какъв трафик ресивър пристигна вашата навигация? Тази която ми дадоха беше с GTM 36. А доколкото бях чел 3490LMT пристига с GMT 60? Ще съм благодарен ако някой сподели. Също ако някой има GMT 60, моля да сподели как се държи по нашите ширини - работи ли с трафика в българия и Гърция. Благодаря.
          Здравйте, колега. Закупих си Nuvi 3490LMT от Геотрейд преди три месеца и то също е с приемник GTM 36. В сайта на Гармин БГ не е посочено с какъв приемник е комплектована навигацията. Но от чужди сайтове като се поразрових отзивите за GTM 60 HD не са много добри. Ето вижте тази тема:http://www.poi-factory.com/node/34766. Така, че май е по-добре да сме с този приемник.

          Коментар


          • #50
            От: nuvi® 3490LT

            Първоначално публикуван от peanba Преглед на мнение
            Здравйте, колега. Закупих си Nuvi 3490LMT от Геотрейд преди три месеца и то също е с приемник GTM 36. В сайта на Гармин БГ не е посочено с какъв приемник е комплектована навигацията. Но от чужди сайтове като се поразрових отзивите за GTM 60 HD не са много добри. Ето вижте тази тема:http://www.poi-factory.com/node/34766. Така, че май е по-добре да сме с този приемник.
            Много благодаря за бързия отговор. Мен по скоро ми беше странно че е с 36. И се чудех дали само при мен е така. Иначе 36 има премиум събскрибшън и си работи екстра за момента. Остава обаче въпроса дали 60 ще рабооти с нашата трафик информация.

            Коментар


            • #51
              От: nuvi® 3490LT

              April 9, 2012
              Changes made from version 6.20 to 6.30:

              • Fixed a bug that caused Safe Text to malfunction.
              • Fixed a bug that caused the unit to display ASR messages on non-ASR units.
              • Fixed a bug that caused subcategories not to appear with certain custom GPI files.
              nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

              Коментар


              • #52
                От: nuvi® 3490LT

                Здравейте колеги. С nuvi 3490LMT съм и се натъкнах вчера на следната странност. Пътувах от Ботевград до София с включена карта OFRM Topo cyr 5.80 и изчисляване на маршрут по метода най-малко гориво. Отбягвания съм активирал само за трафик и непавирани пътища. Маршрута ми го изчислява по стария път през Витиня, а не по магистралата. Изключих БГ картата и включих европейската 2012.40 и веднага ми даде маршрута по магистралата. След като пристигнах отново симулирах маршрута и се получи същия резултат. Нормално ли е да изчислява по този начин с двете карти?

                Коментар


                • #53
                  От: nuvi® 3490LT

                  Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                  April 9, 2012
                  Changes made from version 6.20 to 6.30:

                  • Fixed a bug that caused Safe Text to malfunction.
                  • Fixed a bug that caused the unit to display ASR messages on non-ASR units.
                  • Fixed a bug that caused subcategories not to appear with certain custom GPI files.
                  За фиксовете, които са писали не знам, но позиционирането е още по-бързо от 6.20.
                  Обаче ПОИ точките вече ги дава по категории, независимо дали ги компилирате в *.gpi от една или две папки ( Speed cameri 0.68/ 50.gpx или Speed cameri/ Speed cameri 0.68/ 50.gpx).
                  Например засадите и спиид камерите ги дава така:



                  а redlight трябва да се компилират в *.gpi от две папки ( Redlight 0.68/Redlight/redlight.gpx) за да ги покаже така:



                  ако се компилират от ( redlight/redlight.gpx ) даже не ги показва в Потребителските точки, но си ги има по картата.

                  Преди изглеждаха така подредени:

                  Коментар


                  • #54
                    От: nuvi® 3490LT

                    колеги имам 3790 който е флашнат с фърмуер за 3490 - въпроса ми е дали има начин да изкарам звука от навигацията (media player-а) на колоните в колата ми.
                    откраднаха ми CD-то и сега се чудя дали не мога да го заменя поне временно с гармина - на който плейъра е читав и може да възпроизвежда MP3 но колонките (неговата и тази на поставката) му са леко калпави.
                    въпроса ми е дали някой знае от контактите на гармина дали има някой които да предава стандартен аналогов звуков сигнал.

                    мерси !

                    Коментар


                    • #55
                      От: nuvi® 3490LT

                      3490 с топо версията не мога да изключа изо линиите. Която и отметка да сложа или махна от 3-те слоя на офрм, винаги се включват или изключват и 3д, линиите и картата заедно. С 3790 немах такъв проблем?!
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #56
                        От: nuvi® 3490LT

                        May 11, 2012
                        Changes made from version 6.30 to 6.40:

                        • Improved map and content transfer speeds.
                        • Improved software stability.
                        nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                        Коментар


                        • #57
                          От: nuvi® 3490LT

                          Според Гармин горния ъпдейт никога не е съществувал. Явно в него е имало проблем, въпреки че за месец при мен проблем не е имало..
                          Changes made from version 6.30 to 6.50:
                          • Improved software stability


                          И WebUpdater е с нова версия: 2.5.6.0
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #58
                            От: nuvi® 3490LT

                            Има настройка на софтуера спрямо хардуера на навигацията ето един тест на qwik” от noeman за версия 6.30 и 6.40. По моя преценка навигацията в повечето си време „чете” от колкото да „пише”, та може би тук е „заигравката”, което реално трудно се усеща от обикновения потребител на услугата.
                            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                            Коментар


                            • #59
                              От: nuvi® 3490LT

                              Може би имаше някакво забавяне при изчисляване на маршрутите
                              друго не съм усетил, нито видял като промени.
                              Освен, че аутозума бачка над определена скорост, а не като преди веднага.

                              Коментар


                              • #60
                                От: nuvi® 3490LT

                                June 20, 2012
                                Changes made from version 6.50 to 6.60:

                                • Fixed an issue with 2D landmarks not displaying by default for some locales.
                                • Fixed an issue with backwards Arabic map labels.
                                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X