Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi® 3490LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: nuvi® 3490LT

    Здравейте,
    Имам нуви 3790 флашнато на 3490 и искам да попитам има ли възможност да се махне звуковия сигнал за предупреждение ограничението на скоростта при навигиране? Аз правя по-висока скоростта в червеното кръгче, но при преминаване на някакво ограничение по пътя тя се връща на зададената в картата, а това дрънкане през цялото време е много изнервящо. Когато бях с оригиналния фирм нямах такива "екстри". Благодаря предварително!

    Коментар


    • От: nuvi® 3490LT

      Може!В меню"Карти и МПС" махаш отметката от "Звукови предупреждения за скорост"

      Коментар


      • От: nuvi® 3490LT

        "Клеги със 3790 флашнато с фърм на 3490 съм !
        Като бях със версия 6.60 работеше като пушка - от както го ъпдейтнах до новия 7.10 и машинката за нищо не става.
        .......
        Вече ме е срам да пращам тракове.. 3790>3490..Погледнете траковете.. Тези маршрути съм ги минавал стотици пъти и съм пращал корекции за тях, а сега какво излиза.. На предното стъкло с климатик го охлаждам и пак прави дивотии.."

        И при мен след поредния ъпдейт (не помня точно кой) започна да се държи неадекватно. Започна да прави грешки над 50 метра и да се губи тук-там, особено в градовете... Поради това върнах оригиналния 3790 и сега съм без екстрите, но си работи нормално... Така че - май е по-добре с оригиналното апаратче...
        Не знам дали има такива проблеми и на новозакупените 3490???
        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

        Коментар


        • От: nuvi® 3490LT

          Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
          Не знам дали има такива проблеми и на новозакупените 3490???
          Доколкото съм чел по чуждите форуми разбирам, че има разлика в процесорите на нуви 34хх и 37хх, и други разлика в хардуера на устройствата и може би от тук идва проблема на забавянето.
          С нуви 3490 по магистрала тракия достига 3-4 метра точност, но поне след 20 минути, преди имах нуви 2360, тази точност се постигаше за няколко секунди. Ползвам нуви 3490 от около 6 месеца, до сега не ме подвеждало, в смисъл да ме кара да завия някъде, а да не съм достигнал въпросното кръстовище или да го подмина.
          Доброто не струва скъпо, но много се цени !

          Коментар


          • От: nuvi® 3490LT

            Нямам възможност сега да го върна към 3790, но като го направя ще пиша как се държи..

            Коментар


            • От: nuvi® 3490LT

              При мен изникна следният проблем:С НЮВИ 3490 Livetime съм . Ъпдейтнах си Европейската карта през Garmin Livetime Updater и сега устройството не може да ми направи маршрут,нито къс ,нито дълъг.Зацикля на ,,Изчисляване 0 % ,, и това е даже понякога се изключва само .Имам отметки на следните карти качени в устройството:OFRM 3D Buildings 2012Q3a CYR
              OFRM Geotrade City 2012Q3a CYR
              Europe DEM
              CN Europe NTU 2013.21 ALL
              Пробвах да изключа едната , другата карта но няма ефект.Какво бихте ме посъветвали?

              Коментар


              • От: nuvi® 3490LT

                Махни отметката от OFRM Geotrade City 2012Q3a CYR,рестарт,и пробвай само с Европейската карта,или обратно махни отметките от Европейската и пробвай само с OFRM Geotrade City 2012Q3a CYR Двете карти не могат да работят заедно! Успех!

                Коментар


                • От: nuvi® 3490LT

                  Пробвах и това да сменям картите ,но няма ефект.Ще пробвам да преинсталирам софтуера,който е 7.10

                  Коментар


                  • От: nuvi® 3490LT

                    Защо мислиш, че е от софтуера? Него не си го преинсталирал последно, а си преинсталирал картата..... Нищо де - и да е излишно, не е грешно...
                    Според мен някой от файловете на картата се е омазал при качването в устройството, но да видим...
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: nuvi® 3490LT

                      Не стана и с преинсталация .Направих и ресет и пак същото-почни ли да изчислява маршрут и устройството блокира,не реагира дисплея на допир и трябва да го рестартирам.Дали не е за сервиз?

                      Коментар


                      • От: nuvi® 3490LT

                        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                        Според мен някой от файловете на картата се е омазал при качването в устройството, но да видим...
                        Да взема да я кача пак тази карта ли? Ама и като изключа Европейската и остана само с нашата карта пак ми забива устройството като почне да изчислява маршрут.

                        Коментар


                        • От: nuvi® 3490LT

                          Преди да почнеш да преинсталираш СНЕ е добре да махнеш всички предишни файлове на картата от апарата. Можеш и да ги преименуваш, но няма да ти стигне мястото, така че просто ги махни и му дай да инсталира на ново. Ако се повтори проблема, въпреки че си качил отново картата, ще измислим нещо друго.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: nuvi® 3490LT

                            Възможно ли е защото картата е UNICODE да прави номера .Кои файлове трябва да махна освен .имг файла?

                            Коментар


                            • От: nuvi® 3490LT

                              Не е проблема, че картата ти е Unicode.
                              За да не усложняваме нещата ти предлагам следното:
                              LifeTimeUpdater - reinstall map.
                              Не зная коя опция си ползвал на ъпдейтъра - инстал то дивайс онли или девайс енд копютър.
                              Надявам се да стане от там, но ако по време на изтеглянето, някой файл не се е изтеглил на компютъра както трябва, резултата може да е същия.
                              Ако това не стане - ще го направим по друг начин. И дай на ЛС тъй като темата стана дълга.
                              Последно редактирано от ISG; 23-08-12, 08:37.
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар


                              • От: nuvi® 3490LT

                                Преинсталирах картата ръчно и се оправи.Ъпдейтъра е настроен да качва само в устройството.Но сега се сещам ,че при инсталацията ми спря тока в къщи и след това продължи,но явно се е омазало вече всичко.Благодаря за онлайн помощта!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X