Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi® 3490LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: nuvi® 3490LT

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Благодаря , чел съм тази тема , обаче останах с впечатлението , че там са описани нещата за пиратските карти , моята е сложена със софтуера на Гармин , по официалния път питането ми беше , просто дали е наиситна толкова голяма картата , не искам да я режа или каквото и дабило
    Бях останал с впечатлението , че паметта на този уред е доста голяма , но добре ,че са сложили и слот закарти , само да разбера начина , как да си прехвърля абонамента на SD карта
    Толкова е картата. И по-голяма ще става....
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • От: nuvi® 3490LT

      Ясно ми e, че ще расте, но като имам абонамент за две карти в устройството и сбора от двете превиши паметта на устройството, каква е процедурата ?
      Последно редактирано от ISG; 04-09-12, 12:29.
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: nuvi® 3490LT

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Ясно ми , че ще расте , но като имам абонамент за две карти в устройството и сбора от двете превиши паметта на устройстовто , какв е процедурата ?
        Едната карта - за предпочитане CNE, отива на SD картата.
        Как става ли: Ако използвате програмата Life Time Updater, тя има опция "Инсталирай на колпютъра".
        Програмата ви сваля всички файлове на компютъра, включително и файловете с отключващите кодове за Вашето устройство.
        На SD картата в root директорията си правите папки: папка Мар и папка Garmin с подпапка JCV. Съответно в папка Мар слагате gmapprom.img /основната карта/, gmap3d.img /3d сградите/, gmapprom.gma /отключващия файл за картата/ и gmapprom.unl /другия отключващ файл/.
        В подпапката JCV слагате файла с разширение *********.jcv.
        Това като процедура ще ви освободи малко под 4 гигабайта памет на устройството, което предполагам е достатъчно.
        Последно редактирано от ISG; 04-09-12, 14:56.
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • От: nuvi® 3490LT

          Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
          Едната карта - за предпочитане CNE, отива на SD картата.
          Как става ли: Ако използвате програмата Life Time Updater, тя има опция "Инсталирай на колпютъра".
          Програмата ви сваля всички файлове на компютъра, включително и файбовете с отключващите кодове за Вашето устройство.
          На SD картата в root директорията си правите папки: папка Мар и папка Garmin с подпапка JCV. Съответно в папка Мар слагате gmapprom.img /основната карта/, gmap3d.img /3d сградите/, gmapprom.gma /отключващия файл за картата/ и gmapprom.unl /другия отключващ файл/.
          В подпапката JCV слагате файла с разширение *********.jcv.
          Това като процедура ще ви освободи малко под 4 гигабайта памет на устройството, което предполагам е достатъчно.
          Благодаря , азвидях опцията за инсталиране на компютъра , ама си мислех , че за карти закупени за Мапсорс , аз аз нямам такъв
          Довечер ще изпълня процедурата
          Още веднъж БЛАГОДАРЯ , и остава да се засечем някой ден да върна жеста
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: nuvi® 3490LT

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Довечер ще изпълня процедурата
            Колега сподели резултата, защото картата има още файлове, които колегата @ISG не описъл къде отиват в навигацията или на SD картата, а също и как работи нувито, дали има някакво забавяне, като картата е инсталирана на SD( то зависи и каква ползваш, SD картите имат различна скорост на четене и запис), усещаш ли някаква разлика на работа преди и сега, като ползваш въпросната европейска карта.
            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

            Коментар


            • От: nuvi® 3490LT

              Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
              Колега сподели резултата, защото картата има още файлове, които колегата @ISG не описъл къде отиват в навигацията или на SD картата, а също и как работи нувито, дали има някакво забавяне, като картата е инсталирана на SD( то зависи и каква ползваш, SD картите имат различна скорост на четене и запис), усещаш ли някаква разлика на работа преди и сега, като ползваш въпросната европейска карта.
              Оказа се че единствената микро-СД карта която имам в момента е в Орегона , процедурата малко се отлага , докато се прибера в Русе и си купя новакарта , задължително ще докладвам какво се е получило

              ПослеПис: Има ли риск да омацам положениети , че като се знам как съм с новите технологии
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: nuvi® 3490LT

                Аз ще пробвам да видя как ще стане. Само искам да попитам SQL и някакви други файлове трябва ли да преместя също на картата памет ?
                Аз прехвърлих и файловете ****.gma ?
                Последно редактирано от VoodooServ; 05-09-12, 18:55.
                Истината е някъде там...

                LZ2-009

                Коментар


                • От: nuvi® 3490LT

                  Доколкото си спомням, другите файлове не могат да се местят. Колеги, всички опции, какви файлове могат да се сложат на SD картата, можете да намерите, ако се зачетете в xml файла на устройството.
                  4 гигабайта свободно място не ви ли стигат? ))
                  Последно редактирано от ISG; 05-09-12, 19:15.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • От: nuvi® 3490LT

                    3490 е с 8
                    Но, ако си сложил доста карти става малко.
                    Местите си Европа и имате място за доста неща.

                    Коментар


                    • От: nuvi® 3490LT

                      Аз затова сложих SD 16Gb така има място за повече карти. Но просто от любопитство попитах за да знам кое да прехвърля за да може всички файлове на Garmin City Navigator Europe на картата памет.
                      Истината е някъде там...

                      LZ2-009

                      Коментар


                      • От: nuvi® 3490LT

                        За сваляне на карти на допълнителната карта памет има писано в друг форум. Ако някой се интересува, ето линк:http://www.garminclub.bg/index.php?topic=929.0

                        Коментар


                        • От: nuvi® 3490LT

                          И тука много е писано за това..

                          Коментар


                          • От: nuvi® 3490LT

                            Там е описано само за имидж файлове, което е ясно на повечето, че може.
                            За другите файлове търси нещо в гугъл инфо.
                            Но с толкова вътрешна памет, като махнеш имг и 3д/евентуално и жцв ще имаш доооста място за други неща.

                            Коментар


                            • От: nuvi® 3490LT

                              Вероятно знаете, че има нова версия на софтуера - 7.20.
                              Промените са:
                              Fixed the text font on the Trip Computer.
                              Fixed a resetting error with Traffic Provider settings.
                              Fixed Yandex traffic severity indicator numbers when ecoRoute is enabled.
                              Код:
                               http://www.garmin.com/software/nuvi34xx_GCDFile__720.gcd
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар


                              • От: nuvi® 3490LT

                                Колко GB мемори карт мога да сложа на Нуви 3490

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X