Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

    Незнам дали въпроса ми е за тази тем точно, отскоро съм с нюви 215 след като попрочетох неща от форума /много полезен, без него нямаше да се оправя/ искам да попитам нещо.
    Пътувам от кв. Изток до Борово всеки ден, минавам покрай зоологическата градина, възможно ли е нювито да ми запише маршрута и по тази дестинация /точката в Борово е в любими/ да ме прекарва всеки път. Ако може някой да обясни ще сам благодарен.

    Коментар


    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

      ето един pdf файл, който подробно и с картинки обяснява трак лог функцията и как да се активира
      Прикачени файлове
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

        Има малка грешка на 3-та стр., която може да спъне по-неопитните...
        Точка "8. Press the 'Dump' button." да се чете "8. Press the 'Next' button."
        Съответно и жълтата точка на картинката отдолу е сбъркана.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

          На nuvi 200 излиза от Next,a на nuvi 205-от Dump бутона.

          Коментар


          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

            nuvi 200 HWID = 0851 записва на microSD без проблем.

            Коментар


            • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

              И аз съм имам нуви 200 с HWID 0851, но нещо не ми се получава. Правя всичко както е описано по горе (поне така си мисля)! Нито с Dump, нито с Next ми излиза запис на трак Излизат ми камара други работи, които изобщо не знам за какво са, но запис на трак няма За първи път като го пробвах ми излезе фотоапарата, но запис на трак нямаше. Сега вече и фотоапарата не излиза. Явно пропускам нещо, но не мога да разбера кое Ако може някой да напише подробно със снимки като в pdf файла по-горе ще бъда изключително благодарен. Благодаря!

              Коментар


              • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                Първоначално публикуван от GodLike Преглед на мнение
                И аз съм имам нуви 200 с HWID 0851, но нещо не ми се получава. Правя всичко както е описано по горе (поне така си мисля)! Нито с Dump, нито с Next ми излиза запис на трак Излизат ми камара други работи, които изобщо не знам за какво са, но запис на трак няма За първи път като го пробвах ми излезе фотоапарата, но запис на трак нямаше. Сега вече и фотоапарата не излиза. Явно пропускам нещо, но не мога да разбера кое Ако може някой да напише подробно със снимки като в pdf файла по-горе ще бъда изключително благодарен. Благодаря!
                защо просто не смениш firmware на нувито? щом не става по лесния начин....
                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                Коментар


                • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                  Стана
                  Ползвах nuvi 2x5 HWID = 0851, v.5.00, tracklog on SD enabled от този пост.
                  Естествено не мина и без проблеми. По средата на ъпдейта спря и изписа някаква грешка. Тогава нувито изписа на дисплея
                  System software missing и аз се спеках да не съм оплескал нещата, но после пробвах пак и всичко се получи.

                  Благодаря Ви за хубавата тема

                  Коментар


                  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                    Първоначално публикуван от GodLike Преглед на мнение
                    Стана
                    Ползвах nuvi 2x5 HWID = 0851, v.5.00, tracklog on SD enabled от този пост.
                    Естествено не мина и без проблеми. По средата на ъпдейта спря и изписа някаква грешка. Тогава нувито изписа на дисплея
                    System software missing и аз се спеках да не съм оплескал нещата, но после пробвах пак и всичко се получи.

                    Благодаря Ви за хубавата тема
                    не забравяй, че траклога се записва на SD картата. ако я няма в нувито нищо няма да стане
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                      здравеите аз сам с ниви 255w с версия на софтуера 5.0.като се пробвам да запи6а трак както е описано по нагоре в темата ГПС-а се изклюява.как да си вурна софтуера на по стара версия и на коя версия да го вурна че да записвам тракове.
                      някои които е записвал с нуви 255w моля нека сподели как е записвал по подробно и с каква версия и как става.благодаря ви

                      Коментар


                      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                        Първоначално публикуван от martin_ganev Преглед на мнение
                        здравеите аз сам с ниви 255w с версия на софтуера 5.0.като се пробвам да запи6а трак както е описано по нагоре в темата ГПС-а се изклюява.как да си вурна софтуера на по стара версия и на коя версия да го вурна че да записвам тракове.
                        някои които е записвал с нуви 255w моля нека сподели как е записвал по подробно и с каква версия и как става.благодаря ви
                        Аууу. Колега, няма да е лошо да си ъпгрейднеш малко правописния софтуер,че така с голяма мъка ти се разчита
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                          Първоначално публикуван от martin_ganev Преглед на мнение
                          здравеите аз сам с ниви 255w с версия на софтуера 5.0.като се пробвам да запи6а трак както е описано по нагоре в темата ГПС-а се изклюява.как да си вурна софтуера на по стара версия и на коя версия да го вурна че да записвам тракове.
                          някои които е записвал с нуви 255w моля нека сподели как е записвал по подробно и с каква версия и как става.благодаря ви
                          всичко е подробно описано и правено многократно. намери файла garmindevice.xml (в директория garmin се намира), отвори го с notepad и провери какво пише на реда PartNumber - какви са одебелените цифри (виж примера по-долу ) при теб?

                          <PartNumber>006-B0737-00</PartNumber>

                          ако цифрите са : 0827 ще стане.
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                            Става въпрос за Garmin 250w.
                            При мен отключването премина в малко по различен ред затова дописвм инструкцията:


                            "Проверяваш HWID на твоето нуви. Това става така:
                            - свързваш нувито с компа и в папката garmin търсиш файла GarminDevice.xml
                            - отваряш го с notepad и търсиш <PartNumber>006-B0737-00</PartNumber>

                            Подчертаните 3 цифри ти показват HWID. ако са 737 или 835, тогава е ок и продължаваш.

                            Теглиш подходящия за теб архив,разархивираш ги на компа.
                            Това са архиви, които съдържат 3 файла. Единият е обяснение на англ.
                            Преименуваш 073701000400en_sd.rgn на 073701000400.rgn

                            1. Стартираш exe-то

                            2. Слагаш отметка на USB Device.

                            3. Включваш нувито и задържаш натиснат бутона за включване. След това свързваш нувито към компа с USB кабела без да пускаш бутона за включване.

                            3.5 Ако почне да инсталира драйвери и не ги намери дърпаш драйвери от тука:
                            http://angry.harpy.ru/~geo/RUM2007/GPS/Garmin%20software/USB_Drivers/
                            и изпълняваш 2-ра точка и като пита за драйвери му казваш къде са драйверите които си изтеглил.
                            След това се почва пак от начало. (от 1-ва точка)


                            4.Ако не видиш нувито в полето usb device значи не си в pre-boot mode и трябва да повториш всичко от начало.

                            5. натискаш "ОК" в прозореца "Updater" на PC-то.

                            6.Аko се появи надпис LOADER на екрана отпускаш бутона за включване и чакаш да се зареди новия софт.

                            Ако всичко е успешно нувито зарежда новия софт и се рестартира. След рестарта имаш нуви което записва тракове.

                            Натискаш еднократно в/у спидометъра и влизаш в скрито меню. Натискаш next и влизаш в менюто за запис на трак.
                            Трака не е lock on road. записват се координати на всяка секунда.
                            Записаните тракове са в папка GARMIN/LOGS на нувито.

                            Сваляш програмата wNutrak v0.15, с която ще конвертираш записаните тракове в мапсорс формат."

                            Коментар


                            • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                              Видяхте ли това - http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1814105

                              Коментар


                              • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Да, въпреки че пак не е обяснено съвсем подробно (губят се някои моменти); точно това правим (въпреки че при мен лично резултата не е устойчив).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X