Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

    Явно от 5.00 нататък всеки ъпдейт премахва записването на тракове,та оттогава никакви такива

    Коментар


    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

      Може ли да се върне старата версия 5 ?
      LZ5ZI qth HASKOVO
      Pajero II GLS 3000 V6

      Коментар


      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

        Първоначално публикуван от krasi1606 Преглед на мнение
        Явно от 5.00 нататък всеки ъпдейт премахва записването на тракове,та оттогава никакви такива
        Нали ви казвам моето с 6.1 записва, но не възпроизвежда.

        Коментар


        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

          Аз четах, четах и не ми стана яасно аджеба ква ти е кирията от тоя запис на трак с това скрито меню. Освен това за да го възпоизведеш тоя трак или да се върнеш по него , трябва задължително да вържеш апаратчето към компа и да прехвърлиф файловете от папка Дебъг в Лог което ако си на път е невъзможно.
          Нувито си записва тракове винаги, само с една настройка в менюто може да ти го покаже трака на картата без да закачаш към компа устройстворто. Ако си извън пътя трябва обаче да дадеш опция офроад в настройките. След това може като си закачиш апарата на компа да отвориш тоя фаил с Мапсорса и да си прайш с него каквото искаш.
          Някой може ли да ми каже каква е разликата между тия два вида тракове че при мен не успях да го подкарам туй със скритото меню. По качествен ли е, т.е с повече точки ли е? Толкова информация че като тръгна да чета забравям за кво съм тръгнал.
          Garmin nüvi® 205 (Денка)
          Nissan X-trail

          Коментар


          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

            На страница 10 мнение 200 ще си видиш отговора

            Коментар


            • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

              Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
              Аз четах, четах и не ми стана яасно аджеба ква ти е кирията от тоя запис на трак с това скрито меню. Освен това за да го възпоизведеш тоя трак или да се върнеш по него , трябва задължително да вържеш апаратчето към компа и да прехвърлиф файловете от папка Дебъг в Лог което ако си на път е невъзможно.
              Нувито си записва тракове винаги, само с една настройка в менюто може да ти го покаже трака на картата без да закачаш към компа устройстворто. Ако си извън пътя трябва обаче да дадеш опция офроад в настройките. След това може като си закачиш апарата на компа да отвориш тоя фаил с Мапсорса и да си прайш с него каквото искаш.
              Някой може ли да ми каже каква е разликата между тия два вида тракове че при мен не успях да го подкарам туй със скритото меню. По качествен ли е, т.е с повече точки ли е? Толкова информация че като тръгна да чета забравям за кво съм тръгнал.
              този "суров" трак има и благотворителна функция, ако може така да се изразя - записаните тракове изпращаш на мейла на подръжката на картата , за да се коригират грешките. особено по второстепенните пътища все още има доста грешки.единствено този суров трак им върши работа. плейването на тези тракове е по-сложничко, но това е нещото, което можеш да спечелиш за себе си.
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                Ако им пратя другия трак който си го записва без да му казвам няма ли да им свърши работа?
                Garmin nüvi® 205 (Денка)
                Nissan X-trail

                Коментар


                • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                  Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
                  Ако им пратя другия трак който си го записва без да му казвам няма ли да им свърши работа?
                  не
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                    Абе тез пичове от Гармин не мислят ли че все пак и карти трябва да се правят.
                    Garmin nüvi® 205 (Денка)
                    Nissan X-trail

                    Коментар


                    • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                      Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
                      Абе тез пичове от Гармин не мислят ли че все пак и карти трябва да се правят.
                      това е така и сме го дъвкали, дъвкали..., но оправия няма да има. нувитата са предназначени за хора потребители , които се предполага , че няма да събират данни за корекции. поне така вярвам , че разсъждават в гармин.
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                        Ето на какво попаднах днес докато си играех със сайта на Гармин.

                        Траковете си ги извежда директно на флаш плеър (нюви 255W).
                        Всичкото инфо от маршрута си го има .
                        Този трак ми е от преди седмица когато се прибирах за София

                        http://connect.garmin.com/player/20523323


                        Може да се експортват, трият, едитват .... и т.н

                        П.С много важно нещо за мен а и не само.
                        Като цяло могат да се видят данните къде си бил, с колко съм карал и т.н.
                        Така представено пред шефа примерно няма начин да оспори че си бил някъде другаде на определена дата в определено време
                        Последно редактирано от SunShine; 14-12-09, 16:10.
                        Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                        Коментар


                        • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                          Ако обичаш, дай малко повече инфо - как се прави това стъпка по стъпка. Активно ли ти е записването на трак ? Защото при мен (на Nuvi 250W) не се получава.

                          Коментар


                          • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                            При първа възможност ще опиша стъпка по стъпка.



                            Сега имам малко време да обясня, първо като се регнете в сайта си изтегляте комуникатор плъгина.
                            Включвате навито за връзка с пц и давате manual upload.
                            Избирате си файловете(траковете) ръчно от gpx папката.
                            Не съм пускал да прави тракове а само еко роут функцията (макар че няма общо).
                            В тази въпросната папка седят старите тракове дето си ги чертае самата навигация къде си ходил (регистър пътувания).
                            Пази ги до месец и после си ги прехвърля в друга папка нещо като архив на пътуванията.
                            Може да се ориентирате по датите на самите тракове и местоположенията.
                            Та след като ги качите става лесно.
                            Може да се едитват, трият, конвертират и преправят в различни видове както и да се връща обратно в навито.
                            Принципно го дават че нюви не се поддържа а само зумо серията но аз си го обяснявам като дупка в софтуера.

                            Като разгледах детайлно къде с колко съм карал смея да твърдя че е точно.
                            Все пак си познавам стила на каране и от къде с колко съм минавал.
                            Последно редактирано от SunShine; 15-12-09, 08:29.
                            Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                            Коментар


                            • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                              При триангулация от 12 спътника оставаше и да е неточно .
                              А аз (извън темата) честно казано повече вярвам на километража на Нувито отколкото на колата (последния е точен при теоретично идеални условия - гуми, настилка, климат и т.н.).

                              Коментар


                              • До: nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

                                Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                                При триангулация от 12 спътника оставаше и да е неточно .
                                А аз (извън темата) честно казано повече вярвам на километража на Нувито отколкото на колата (последния е точен при теоретично идеални условия - гуми, настилка, климат и т.н.).
                                Прав си колега за точността, но не забравяй, че ГПС-а мери скоростта на точката по права линия и не отчита завоите. Така, че реално ти изминаваш по дълъг път от този, по който пресмята скоростта той и реално скоростта ти е по-висока от отчетената от него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X