Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нуви 2xx-запис на тракове

    Добре де, това го знаем (че трака не е Lock-on-Road).
    Обаче аз очаквах петно най-много 50 x 50 метра, а не да ме разхожда из целия квартал .
    Вярно че е виждал само сателитите от изток, ама чак пък такава неточност...
    То че не е Lock-on-Road е пределно ясно, но това което предполагам е че получената информацията не минава през филтриращи логаритми които да я обработват ...

    Коментар


    • До: Нуви 2xx-запис на тракове

      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
      Добре де, това го знаем (че трака не е Lock-on-Road).
      Обаче аз очаквах петно най-много 50 x 50 метра, а не да ме разхожда из целия квартал .
      Вярно че е виждал само сателитите от изток, ама чак пък такава неточност...
      точно приемането на сигнал от сателити разположени само в едната част на хоризонта води до голямата грешка(линиите на положението се пресичат под малък ъгъл). не ми се обяснява надълго и широко, но ако наистина те интересува ще намериш доста инфо по този въпрос в мрежата.
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • До: Нуви 2xx-запис на тракове

        Познавам принципите на действие на системата, и за мен също е очевидно, че в тази ситуация ще има по-голяма неточност (пресичането на сферите дава плоско тяло с голяма площ и малък обем).
        Също така, през повечето време са използвани сателити в посока СИ, защото при изчисленията грешката се явява в посока ортогонално на ползваните сателити.

        Питането ми беше до колко е нормално точно такава неточност, каквато се получава в моя случай.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • До: Нуви 2xx-запис на тракове

          Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
          Познавам принципите на действие на системата, и за мен също е очевидно, че в тази ситуация ще има по-голяма неточност (пресичането на сферите дава плоско тяло с голяма площ и малък обем).
          Също така, през повечето време са използвани сателити в посока СИ, защото при изчисленията грешката се явява в посока ортогонално на ползваните сателити.

          Питането ми беше до колко е нормално точно такава неточност, каквато се получава в моя случай.
          според мен е точно тази причината. анализ на грешките се прави трудно . в уреда вероятно има алгоритъм за разрешаване многоъгълника на грешките. едва ли е байпасиран този алгоритъм.
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • До: Нуви 2xx-запис на тракове

            Мойто пък нуви 200.
            SW 4.50 GPS SW 2.38b
            HW 851
            Подариха ми го преди 4-5 дни.
            Купено е от Техномаркет

            си записва траковете без да съм правил нищо.
            Отварят се директно с мапсоурса.

            Дали аз нещо не съм разбрал или вече става номера ?
            LZ5ZI qth HASKOVO
            Pajero II GLS 3000 V6

            Коментар


            • До: Нуви 2xx-запис на тракове

              Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
              Мойто пък нуви 200.
              SW 4.50 GPS SW 2.38b
              HW 851
              Подариха ми го преди 4-5 дни.
              Купено е от Техномаркет

              си записва траковете без да съм правил нищо.
              Отварят се директно с мапсоурса.

              Дали аз нещо не съм разбрал или вече става номера ?
              всички точки са точно в/у пътя, нали? проблема , май беше lock on road при тези машинки.
              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

              Коментар


              • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                всички точки са точно в/у пътя, нали? проблема , май беше lock on road при тези машинки.
                Ами май не са , щото има и точки дето няма път даже.
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                  И аз бях купил едно Nuvi250W със софтуер на 255W и естествено си записваше тракове. Май новите партиди са с нов софтуер , но затова писахме в друга тема.

                  Коментар


                  • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                    NUVI205 v2.80 не можах да го ъпдейтна до v3.40. Онова фаилче го виждам в /garmin, но не се упдейтва след рестарт. Незнам дали в3.40 става за нуви 205или само за ниви 200. С webupdate се упдейтна до последната в4.60. Не можах да подкарам запис на тракове. Жалко

                    Коментар


                    • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                      Не е нужно да го подкарваш. Той записва винаги. Трака може да го видиш в MapSource или на екрана на уреда с командата "Инструменти > Настройки > Карта > Регистър пътувания > Покажи"

                      Коментар


                      • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                        Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                        Ами май не са , щото има и точки дето няма път даже.
                        това казва спеца neadrenalin и аз му вярвам:
                        205 has native tracklog. Please, read the manual. Unfortunately, this tracklog is generalized and 'locked' on road.
                        2x5 and 2x5w also have code, that probably can write hidden tracklog. Next task is to activate it too.

                        Now I'm working for 4.60 nuvi710.
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                          това казва спеца neadrenalin и аз му вярвам:
                          205 has native tracklog. Please, read the manual. Unfortunately, this tracklog is generalized and 'locked' on road.
                          2x5 and 2x5w also have code, that probably can write hidden tracklog. Next task is to activate it too.

                          Now I'm working for 4.60 nuvi710.
                          На мен ми е много по-интересно да разбера какво точно са пипнали в .rgn файла на 2xx, така че да махнат банера! Сто процента нямат софтуера на Gаrmin, чрез който се пишат софтуерите за nuvi-тата. По скоро предполагам, че корекцията на файла е правена с Hex Editor, също както направените от тях русификации и полскификации (предполагам, че така се казва)...

                          Коментар


                          • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                            Сравни двата файла (пипнат и оригинален) в HexEditor и ще ти покаже разликите.

                            Коментар


                            • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              това казва спеца neadrenalin и аз му вярвам:
                              205 has native tracklog. Please, read the manual. Unfortunately, this tracklog is generalized and 'locked' on road.
                              2x5 and 2x5w also have code, that probably can write hidden tracklog. Next task is to activate it too.

                              Now I'm working for 4.60 nuvi710.
                              Моето е 200
                              LZ5ZI qth HASKOVO
                              Pajero II GLS 3000 V6

                              Коментар


                              • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                                Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                                Моето е 200
                                Иванчо, ако искаш истински трак - следваш описания тук метод, ако искаш трак, който е lock on road ползваш този, който вече имаш. по-ясно не мога да го кажа
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X