Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Mobile PC

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin Mobile PC

    Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
    Код:
    http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=129612
    Това наистина си работи много добре. Ползувам го на лаптоп с WIN7 и при последващи включвания директно MOBILE PC си намира NUVI 250W и работи без да иска включването на GPSGate.При пускането на уреда по описания в линка начин след кратко време излиза съобщението "Прехвърлянето на данни е завършено"
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5345092

    До тук добре. Когато искам да извърша тези действия на PC-то си обаче уреда стои по един час включен и горното съобщение не се появява.
    Съответно и MOBILE PC не иска да разпознае уреда.Може ли да ми кажеш каква е причината?
    PC-то ми е с WINDOWS XP.
    Последно редактирано от velizar6507; 04-02-12, 20:58.

    Коментар


    • От: Garmin Mobile PC

      USB драйвери?

      Коментар


      • От: Garmin Mobile PC

        Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
        USB драйвери?
        Ми когато включа устройството го разпознава и казва, че е готово за работа. Евентуално да преинсталирам драйверите? Някакъв линк за актуални за XP?

        Коментар


        • От: Garmin Mobile PC

          Изтеглих драйвери от сайта на Гармин, преинсталирах ги, но си е същата работа.

          Коментар


          • От: Garmin Mobile PC

            Не разбрах , какъв точно е проблема , но ако го правиш всеки път с GPSGate , няма да имаш ядове.

            Коментар


            • От: Garmin Mobile PC

              Здравей, Milstan
              Когато работя на лаптопа си и включа уреда по описания в линка начин MOBILETO със стартирането си намира уреда и си работи.Опитах и със сигнал - няма проблеми.Не ми иска повторно включване на GPSGate .
              За друго питах.Качих за проба MOBLE PC на персоналния си компютър и там , когато включа NUVI-то си стои с часове и не ще да се появи съобщението "Прехвърлянето на данни е завършено" и съответно MOBILETO не иска да разпознае NUVI-то.Това ми беше въпросът.Всъщност не е чак толкова важно, просто се дразня, че не мога да го подкарам.
              Последно редактирано от velizar6507; 06-02-12, 09:57.

              Коментар


              • От: Garmin Mobile PC

                На персоналния компютър направи ли стъпките с GPSGate?

                Коментар


                • От: Garmin Mobile PC

                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  На персоналния компютър направи ли стъпките с GPSGate?
                  Да, правя всичко както го направих и на лаптопа си, извършвам всички стъпки за GPSGate,но при включване на Нувито по указания начин то зависва и не ще да прехвърли данните. И тогава като дам на мобилето да търси уред той сканира известно време и казва, че не може да намери GPS. Всъщност поне според мен проблемът се появява след включване на Нувито/250W/ - натискам символа на батерията за 10 секунди , след минаването в съответния режим включвам кабела и натискам бутона EXIT.Тогава минава и час /чаках го и толкова/ , но не може да се извърши трансфера на данни. Преинсталирах за всеки случай USB драйверите, но няма полза. И не мога да установя каква е причината за това.

                  Коментар


                  • От: Garmin Mobile PC

                    Тези препратки към Rapidshare не работят!!!

                    Коментар


                    • От: Garmin Mobile PC

                      Оказва се, че тази програма има проблем с карти, които са над 2GB (примерно City Navigator). Проблемът се заобикаля като картата се раздели в 2 файла.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Garmin Mobile PC

                        Тя тази програма има проблем с доста неща. Аз съм констатирал сериозни бъгове. Инсталирах последната версия 5.00.70 и се оказа, че от MapSource не мога да пратя нито създадени от мен POI във фаворитите нито маршрути в Routes. Т.е. ако си набележа в MapSource някакви интересни места, възлови точки и т.н., в GarminMobilePC трябва да ги въвеждам на ръка отново. Този проблем се оказа решен в по-старата версия 5.00.60. Тя пък не искаше да разпознае GPS-а. Наложи се да я лъжа с програмката Spanner. Излъгах я, тръгна. И какво се оказа. Прехвърлих от MapSource около 50 POI и 6 маршрута. Точките се появиха коректно в Favorites, но 6-те машрута се оказаха еднакви, само дето с различни имена. Изтрих всичко и въведох маршрутите един по един, като след всеки излизах от програмата и пак я стартирах. По този начин успях да наредя 6-те маршрута коректно. Доволен, че съм я излъгал заминах за където трябваше. Първия ден ползвах два от маршрутите и всичко беше ОК. Втория ден като повиках третия се оказа, че пак ми се появи втория. Проверих какво става и се оказа, че всичките 6 маршрута бяха еднакви и равни на втория. Ядосах се и добре, че бях подготвил точките и маршрутите за старата и вярна NRoute. Иначе щях да съм без навигация след 2-дневна подготовка.
                        Друго, което е много досадно е, че ако не си позициониран (което в къщи е обичайно) няма начин да разгледаш картата, която си качил. Бяло поле.
                        Въобще имам чувството, че софтуера на тия от Garmin става все по-нечитав. Ако някой е ползвал по-стари версии и е доволен от поведението им, ноля да каже.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • От: Garmin Mobile PC

                          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                          ... добре, че бях подготвил точките и маршрутите за старата и вярна NRoute. ...
                          Май това е вариантът за гарминска навигация на РС. Хем има повечко възможности за по-напреднали потребители.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Garmin Mobile PC

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Май това е вариантът за гарминска навигация на РС. Хем има повечко възможности за по-напреднали потребители.
                            Така е. Всъщност минусите на NRoute спрямо GarminMobilePC са основно три :
                            1. NRoute няма как да предупреждава за камери, засади и пр. защото няма възможност за въвеждане на CUSTOM POI.
                            2. Визията на NRoute е спряна на ниво MapSource 6.13.7 (който помни тази версия знае за какво става дума)
                            3. Самите гласови напътствия при рутиране в MobilePC са някак си по-точни и по-навременни. Но това е малко субективно.
                            Като изключим горното всичко останало е в полза на NRoute. Преди всичко много по-гъвкава, с повече възможности и т.н.
                            Какво да се прави, пълно щастие няма.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • От: Garmin Mobile PC

                              Имам проблем със mapsource (версия 6.16.3 кракната), не вижда гармин-а във send to divace .Инсталирах усб драйвери,framewоrk 3.5 и съм на xp sp3.Някой имал ли е подобен проблем ?

                              Коментар


                              • От: Garmin Mobile PC

                                С драйверите малко съм те заблудил , мислил съм за Garmin Nuvi , не знам къде ми е бил ума. Трябва да имаш някаква заредена карта в GMPC и пробвай малко "поразцъкай" програмата , направи маршрут или потърси адрес и пробвай пак дали ще я засече MapSource. Случвало се е и при мен , но нямам спомен как съм го решавал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X