Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Mobile PC

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin Mobile PC

    Един въпрос : Намерих файла current.gpx, отворих го с MapSource и видях, че на него се намират точките, които в GarminMobilePC са във "Favorites". Изтрих няколко и записах файла със същото име на същото място. След стартиране на GMPC погледнах във фаворитите и видях, че изтритите точки си стоят там. Като отворих отново current.gpx видях, че изтритите точки са се появили отново. Повторих опита няколко пъти, като сменях символи, добавях други и т.н. Едно и също - след стартиране на GMPC старият current.gpx се възстановява.
    Идеята ми е чрез MapSource (понеже е много по-лесно и по-прегледно) да си набележа да речем 20-30 точки, които да прехвърля накуп при фаворитите в GMPC. Има ли такава възможност?
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • От: Garmin Mobile PC

      Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
      Един въпрос : Намерих файла current.gpx, отворих го с MapSource и видях, че на него се намират точките, които в GarminMobilePC са във "Favorites". Изтрих няколко и записах файла със същото име на същото място. След стартиране на GMPC погледнах във фаворитите и видях, че изтритите точки си стоят там. Като отворих отново current.gpx видях, че изтритите точки са се появили отново. Повторих опита няколко пъти, като сменях символи, добавях други и т.н. Едно и също - след стартиране на GMPC старият current.gpx се възстановява.
      Идеята ми е чрез MapSource (понеже е много по-лесно и по-прегледно) да си набележа да речем 20-30 точки, които да прехвърля накуп при фаворитите в GMPC. Има ли такава възможност?
      В последната версия има бъг и не могат да се вкарват точки отвън. При версия 5.00.60 можеш да си ги вкарваш директно от MapSource към MobilePC. Пускаш си MobilePC, след това MapSource и от там зареждаш данните чрез Send to Device.

      Коментар


      • От: Garmin Mobile PC

        Благодаря за съвета. Махнах последната 5.00.70 заради споменатия бъг и сложих 5.00.60. Наистина има опция от MapSource да се пратят в Mobile PC. Зарадвах се, ама не задълго. Оказа се, че 5.00.60 не разпознава GPS-а, който е 60 CS, та се наложи да инсталирам Spanner. Задавам си въпроса защо на Garmin всичко трябва да е толкова сложно и неизпипано? Нарочно ли го правят?
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • От: Garmin Mobile PC

          Здравейте,
          След много четене по тази тема имам инсталиран MOBILE PC v.5.00.20g
          Не ще да открие GPS- NUVI 250W.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:39.1 КБ
ID:5337935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:234.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5337936
          Когато се опитам да инсталирам GarminMobilePC_50070 не успява, дава ми грешка , но ми затрива и инсталираната версия.
          Дайте малко помощ!
          А иначе всичко си има - инсталирани карти- БГ 5.7, NTEU 2012.3 и една сборна на Адрия, Гърция и Турция.
          Има си POI- работещи и т.н.
          Но не ще да открие GPS и не ще.

          Коментар


          • От: Garmin Mobile PC

            Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
            Здравейте,
            След много четене по тази тема имам инсталиран MOBILE PC v.5.00.20g
            Не ще да открие GPS- NUVI 250W.
            [ATTACH=CONFIG]407061[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]407062[/ATTACH]
            Когато се опитам да инсталирам GarminMobilePC_50070 не успява, дава ми грешка , но ми затрива и инсталираната версия.
            Дайте малко помощ!
            А иначе всичко си има - инсталирани карти- БГ 5.7, NTEU 2012.3 и една сборна на Адрия, Гърция и Турция.
            Има си POI- работещи и т.н.
            Но не ще да открие GPS и не ще.
            Да добавя, че GarminMobilePC е инсталиран на лаптоп с WINDOWS7 ако това има някакво значение, но като се има предвид същността на тази операционна система най вероятно има

            Коментар


            • От: Garmin Mobile PC

              Нещо не разбрах какво се опитваш да направиш ? Не можеш да използваш Nuvi250 като външен GPS !!! На никоя ОС и с никоя програма!

              Коментар


              • От: Garmin Mobile PC

                Код:
                http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=129612

                Коментар


                • От: Garmin Mobile PC

                  Супер , даже работи! Не го знаех.
                  П.П.
                  Интересно , при повторно включване на Nuvi и ГарминPC , програмата намери GPS-a без да е стартирана GPSGate. Не мога да го пробвам на сигнал от небето защото не съм мобилен.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от milstan; 19-01-12, 22:14.

                  Коментар


                  • От: Garmin Mobile PC

                    Да, ама не е удобно, затова трябва:
                    Код:
                    http://pinouts.ru/GPS/garmin_nuvi_power_pinout.shtml

                    Коментар


                    • От: Garmin Mobile PC

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      Нещо не разбрах какво се опитваш да направиш ? Не можеш да използваш Nuvi250 като външен GPS !!! На никоя ОС и с никоя програма!
                      Доколкото разбирам NUVI 250W не може да работи с MOBILE PC, не може да се използува за външен приемник,така ли? Сигурно това го има някъде в темата, но аз съм го пропуснал.Кои модели стават за целта?
                      Появи се и един друг проблем- успях да кача версия 5.00.70, отново не намира уреда /предполагам по горната причина/, но стана и нещо друго интересно-в списъка на картите не се появява картата с име gmapsup2.img. Излизат двете карти с имена gmapprom.img и gmapsupp.img.Каква може да е причината за това? Картите стоят в инсталационната директория Garmin mobile PC.Правилно ли са поставени там?
                      При предишната версия 5.00.20 се виждаха и си работеха и трите карти.

                      Коментар


                      • От: Garmin Mobile PC

                        Файлът: gmapsup2.img го преименувай на gmapprom1.img и ще го разпознае!

                        Коментар


                        • От: Garmin Mobile PC

                          Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                          Файлът: gmapsup2.img го преименувай на gmapprom1.img и ще го разпознае!
                          Добре, довечера ще го опитам.А относно това, че не открива NUVI 250W? Това още не ми е ясно. Само определени модели уреди на GARMIN ли открива MOBILE PC?

                          Коментар


                          • От: Garmin Mobile PC

                            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                            Да, ама не е удобно, затова трябва:
                            Код:
                            http://pinouts.ru/GPS/garmin_nuvi_power_pinout.shtml
                            Това по принцип си трябва и за всяка неоригинална зареждачка за Гармин. Макар че моя 205 като го включа с китайска 5v. зареждачка след около 1 минута ( даже и по-малко) сам преминаваше в режим на навигация.


                            Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
                            .А относно това, че не открива NUVI 250W? Това още не ми е ясно. Само определени модели уреди на GARMIN ли открива MOBILE PC?
                            Аз мислех , че и Nuvi205 не става , но се оказа ,че работи. Прочети внимателно линка на asterix.
                            Последно редактирано от milstan; 20-01-12, 16:58.

                            Коментар


                            • От: Garmin Mobile PC

                              Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                              Файлът: gmapsup2.img го преименувай на gmapprom1.img и ще го разпознае!
                              Да, след като промених името на gmaprpom1.img всичко си тръгна. Благодаря Garminn !

                              Коментар


                              • От: Garmin Mobile PC

                                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                                Това по принцип си трябва и за всяка неоригинална зареждачка за Гармин. Макар че моя 205 като го включа с китайска 5v. зареждачка след около 1 минута ( даже и по-малко) сам преминаваше в режим на навигация.



                                Аз мислех , че и Nuvi205 не става , но се оказа ,че работи. Прочети внимателно линка на asterix.
                                milstan ще ми трябва повече време да го изчета и осмисля.Още повече, че английският ми не на високо ниво.Ще ползувам Гугъл преводача.Вие с asterix сте безкрайно компетентни в тази тематика и ви е лесно да се оправите.Хубаво би било ако някой има свободно време и добро желание и направи едно хубаво описание с шорткътове на български.Това ще е в помощ но много от участниците във форума като виждам какъв е интересът към темата.Разбира се това е само мое мнение, което не бива да се приема като някакво капризничене.
                                И така ще почвам да чета и евентуално ще задавам въпроси след това някой да помага.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X