Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Mobile PC

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin Mobile PC

    Как да си сложа POI точките .gpi ,защото няма папка POI а като ги метна в главната не става нищо?

    Коментар


    • От: Garmin Mobile PC

      Направи папка Poi и сложи *.gpi файла вътре.

      Коментар


      • От: Garmin Mobile PC

        Тъй като не намерих тема за превод на интерфейса и помощните файлове за Garmin MobilePC, ще постна моя превод тук.

        Преведен е целият интерфейс (с малки изключения) на програмата, както и помощната информация.

        Трябва само да разархивирате архива в директорията, където сте инсталирали Garmin MobilePC, като потвърдите замяната на директориите TEXT и HELP. Това ще добави към тях българския превод.

        Когато изберете български за интерфейса от настройките на програмата, автоматично ще се зарежда и помощната информация на български.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Garmin Mobile PC

          Инсталирах Garmin Mobile PC последната версия на Nokia Booklet 3G с вграден A-GPS и Windows 7 Ultimate, отключих си карта и т.н , но постоянно ми дава че не намира GPS устройство. Трябва ли да инсталирам някаква допълнителна програма? Някой ако може да помогне. Пробвах макросите от поста по-нагоре и инсталирах програмата от поста на silverfox , но ми дава че хоста е невалиден, незнам дали не трябва да променя нещо?

          Коментар


          • От: Garmin Mobile PC

            Здравейте, и при мен проблема е същия. Сигурно нещо пропускам но постояно дава че е изключен GPS-a
            И с макросите не се получи или аз не разбрах как се правят.....
            Nokia Booklet 3G го купих заради GPS-a пък той не работи
            Ако някои е по-просветен моля да помогне защото ме е яд да го гледам

            Коментар


            • От: Garmin Mobile PC

              Аз също се набутах с това чудо и няма оправия с тая навигация!

              Коментар


              • От: Garmin Mobile PC

                Проблем! Пускам програмата и за около секунда ми излиза екран с надпис: "Връзка с GPX. Моля почакйте!" След което програмата се изключва и дава грешката : "ERROR: Assert failed at xml_mem.c : 278 in GPX main with
                error 0". Това стана след като прграмата си работеше и изведнъж лаптопа се рестартира. И от тогава ПРОБЛЕМ.

                Коментар


                • От: Garmin Mobile PC

                  Обновен и допълнен превод за Garmin MobilePC.

                  GarminMobilePC BG Translation - 04.05.2011.rar

                  Коментар


                  • От: Garmin Mobile PC

                    При мен Garmin Mobile PC не ми намираше GPS-a в 3G модула на лаптопа и проблема се реши с програмката GPS Gate Client

                    Коментар


                    • От: Garmin Mobile PC

                      След дълго четене и много опити успях да инсталирам на PC 5.00.70g. Направих си малък сет от CN и сложих файла в директорията D:\GarminMobilePC, където се беше инсталирала програмата. Тя откри сета, разгледах картите и всичко си бе OK. След това инсталирах същата 5.00.70g и на лаптопа. Стартирах, видях ID-то, създадох sw.unl и го записах където трябва. След това същия сет го сложих пак където трябва. При стариране лаптопа издава звук и излиза напълно тъмен екран. Като махна gmapsupp.img от директорията, que.exe пак тръгва нормално, но няма карти. Като го сложа отново, пак тъмен екран. На какво се дължи това?
                      Давам допълнително инфо, за да насоча тези, които искат да помогнат.
                      - и на двете места версията на GarminMobilePC е една и съща
                      - и на двете места има едни и същи gmapsupp.img и gmapsupp.unl
                      - и в двата случая нямам всключен GPS за връзка
                      - и на двата компа има инсталиран MapSource
                      - на лаптопа, където излиза черния екран има инсталирана NRoute, на PC-то няма.
                      - черният екран не се дължи на нощен режим, той е изцяло черен, никакви надписи, барове и т.н., абсолютно нищо. Дори не мога да го затворя от екрана, защото го няма кръстчето, правя го от taskbar-а.
                      Моля за помощ.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • От: Garmin Mobile PC

                        Unl файла ти е грешен.Провери unit id. на двата компа дали е един и същ,тогава имаш проблем.Тогава си намери от друго място програмата,примерно от руснаците или инсталирай по-стара версия,лично аз сум по доволен от предишната.

                        Коментар


                        • От: Garmin Mobile PC

                          Как може на двата компа ID да е еднакво?! За двата компютъра си правиш индивидуални UNL за картата. Както си направил нов SW файл , така си правиш и ново отключване на картата.

                          Коментар


                          • От: Garmin Mobile PC

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            Как може на двата компа ID да е еднакво?! За двата компютъра си правиш индивидуални UNL за картата. Както си направил нов SW файл , така си правиш и ново отключване на картата.
                            На мен ми се е случвало 2 пъти и аз се учудих отначало.

                            Коментар


                            • От: Garmin Mobile PC

                              Благодаря, коелги. От unl-то е било. Когато отключвам за MapSource няма значение за какъв апарат отключвам картата, но вероятно за конкретен модел GPS има. И тъй, като никога не съм правил gmapsupp.img за апарат, нямах опит в това.
                              Днес за пръв път изпитах как се държи тази програма на пътя. Трябва да кажа, че е доста по-различна от NRoute. Всъщност GarminMobilePC като поведение е много по-близо до Nuvi, отколкото до NRoute. Има и 3D изглед на картата, което за мен беше интересно (никога не съм навигирал с Nuvi). Въобще мисля, че идеята на GarminMobilePC е да преобразува лаптопа в Nuvi с голям екран. Поне на мен така ми се струва.
                              Случи ми се, обаче нещо необичайно. Около 15 минути след старта програмата изведнъж изчезна, все едно, че не е била стартирана. Пробвах с Ctrl-Alt-Del да я видя на TasK Manager-a, нямаше я въобще. Помислих, че неволно съм я затворил и стартирах наново. Уви-не се стартира. Рестартирах лаптопа и тогава тръгна. След 10-15 минути същото нещо се повтори. Този път видях с очите си как в момент на навигация просто всичко изчезна и се появи синия екран на Windows. Пак опитах повторен старт, пак не стана. Никаква реакция от лаптопа. Вече пристигнахме и го изгасих. На връщане работи около 40 мин. безотказно. Нямам отговор на това поведение, ако някому се е случвало, моля да сподели.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • От: Garmin Mobile PC

                                Следващата проба беше днес. Тя продължи почти 2 часа с прекъсване за няколко часа и това изчезване на програмата не се повтори въобще. Може би се е дължало на някакво временно състояние на Windows в лаптопа.
                                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X