Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Здравейте колеги,вчера минавах по АМ Тракия и видях стационарна камера до една от новите бензиностанции на Лукойл.За съжаление не успях да взема кординати,но на Гармина не ме извести което за мен значи,че е нова.Направих update преди да тръгна от hvdragon

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Сигурно става на въпрос за по долната камера. В моята база я има от лятото.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5b8583d7aaf0a5c5.png
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5641234

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Колега Vami, звучиш малко като хвалене. Много е хубаво, че базата ти е актуална, но все пак сме във форум в който има много ползватели на Гармин а при теб актуализацията за него е много нарядко. Предложих преди време да помагам ако има нужда за по-честото обновяване но никой не отговори. Надявам се, че ме разбираш. Не се заяждам но много пътувам и е много неприятна светкавицата от камерите за които не съм предупреден.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Не се хваля, но не е лошо колежката от време на време да проверява какво ново има на http://www.poigps.lt/bg/ и да ги добавя при нея. За да преработя базата от Primo към Garmin, са ми необходими към 2 часа, а това хич не е малко като време. Ако някой е навит, ще му кажа как става.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от Vami Преглед на мнение
            .....За да преработя базата от Primo към Garmin, са ми необходими към 2 часа, а това хич не е малко като време. Ако някой е навит, ще му кажа как става.
            Я прати инструкциите /имаш ми мейла/. Не, че и на мен ми се намират 3-4 свободни часа (за теб са 2, за мен повече), ама да кажем че съм упорит и намеря време през веекенда.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Наистина си е играчка. Много категории, много информация и много често се обновява, но е много полезно. По една категория да правим пак ще помогнем.

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Офф, като почнете да си ги мерите.... моята база - твоята база. Редовно проверявам данните, които се публикуват в инет пространството и си обновявам файловете. Пътувам всеки ден и ми е нужна бърза реакция и точност на данните при обновяване на точките. Ето например днес установих, че една от полицейските редовни засади в Ловешко е отпаднала поради подмяната на знаците.

                Камерата, която визирате е под номер 1202. Там е от момента на поставянето и, на която бях свидетелка.

                Живко Ангелов, ако използваш готовият gpi файл с който карам и аз, единствената причина да не се обади у-вото на тази точка е, че скоростта ти е била по-ниска.

                Бъдете здрави!
                SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Това е софтуерен проблем не е от версията както на hvdragon така и на вани има проблем с съобщаването на камерите.
                  Доста е обсъждано това и няма оправия.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                    Я прати инструкциите /имаш ми мейла/. Не, че и на мен ми се намират 3-4 свободни часа (за теб са 2, за мен повече), ама да кажем че съм упорит и намеря време през веекенда.
                    Ще пратя, само да ги напиша, предполагам утре или в събота. Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                      Това е софтуерен проблем не е от версията както на hvdragon така и на вани има проблем с съобщаването на камерите.
                      Доста е обсъждано това и няма оправия.
                      Всички точки съм компилирал по разстояние и не би трябвало този проблем да го има, а и никога не съм го забелязвал при шофиране. Естествено постоянно не карам с Garmin, а го пускам от време на време само за тест.

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Все още проблрма съществува. Както на твоита версия така и на колежката така е и на гадев.
                        Независимо дали е по-разтояние или по-скорост.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Първо да благодаря на колегата Vami за труда по създаване на култовите категории - пешеходни пътеки, легнали полицаи и остри завои! Те тва от колко годин си мечтая за него не е истина. Даже имах идеи да пиша на съпорта на Гармин (който ще се трогне) една идея - firmware-а да анализира картата и при радиус на завой над определена граница и денивелация от съответен тип да обажда за остри завои. И с точки явно ставало

                          Да докладвам за 1 камера, за която никоя от POI базите в тази тема не ми сигнализира - на изхода на Кочериново в посока град Рила на кръстовището след бензиностанция Петрогаз. 50км/ч ограничение, двупосочно снима. Координати: N42.09164 E23.06851

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Дабавих я като трафик камера. Всеки може да си обнови камерите от http://poigps.lt/bg

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Мобилните камери на КАТ, чието действие е спряно от доста време от Върховния административен съд (ВАС), ще се върнат на пътя до края на седмицата. Във вторник в "Държавен вестник" бе публикувана наредбата за функциониране на устройствата, чиято липса бе последната пречка пред Пътната полиция отново да ги използва, пише „Сега". Наредбата влиза в сила три дни след обнародването й, тоест в петък.
                              Според разпоредбите Пътната полиция ще може да снима само от служебни автомобили и мотоциклети. Снимането от необозначени автомобили, какъвто беше първоначалният вариант, беше отхвърлено. За да се спази решението на ВАС, трябва да е ясно в кои участъци на пътя се снима и да има гаранции, че камерите не се манипулират. Това означава, че всяка полицейска кола или мотор в обозначен участък може да разполага с камера, която да снима преминаващите коли. Очаква се камерите да са 148 и да са разположени по рискови участъци из цялата страна.
                              Въпросните участъци трябва да са обозначени с новия знак за видеоконтрол - Е24. Под него ще се поставя допълнителна табела за дължината на наблюдавания участък, ако има камери на няколко места или ако се снима от движещи се автомобили. Наредбата оставя възможността и за преносим пътен знак, т.е. КАТ си запазва правото да променя участъците, за да не ги научат наизуст шофьорите. В тези случаи местоположението на знака трябва да бъде заснето на снимка. Не е ясно обаче дали тези знаци вече са поставени, тъй като монтирането им е задължение на пътната агенция.
                              Камерата ще снима след знака и след такъв, който ограничава скоростта. МВР се задължава да обявява тези участъци всеки ден на сайта си, както и чрез медиите. Позволява се и снимането от движещ се автомобил или мотоциклет. В тези случаи обаче уредът трябва да отчита и скоростта на служебната кола. За да няма злоупотреби, ще се правят подробни протоколи.
                              Ако бъде установено нарушение, докато автомобилът на КАТ се движи, шофьорът ще бъде спиран на място и ще се съставя акт. Наредбата забранява писането на фишове.
                              Началниците на областните дирекции трябва да определят служител, който отговаря за отчета на камерите. Данните за заснетите нарушения ще се съхраняват, докато водачът плати наложената му глоба или до приключване на делото, ако се обжалва.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнение
                                Мобилните камери на КАТ, чието действие е спряно от доста време от Върховния административен съд (ВАС), ще се върнат на пътя до края на седмицата. Във вторник в "Държавен вестник" бе публикувана наредбата за функциониране на устройствата, чиято липса бе последната пречка пред Пътната полиция отново да ги използва, пише „Сега". Наредбата влиза в сила три дни след обнародването й, тоест в петък.
                                Според разпоредбите Пътната полиция ще може да снима само от служебни автомобили и мотоциклети. Снимането от необозначени автомобили, какъвто беше първоначалният вариант, беше отхвърлено. За да се спази решението на ВАС, трябва да е ясно в кои участъци на пътя се снима и да има гаранции, че камерите не се манипулират. Това означава, че всяка полицейска кола или мотор в обозначен участък може да разполага с камера, която да снима преминаващите коли. Очаква се камерите да са 148 и да са разположени по рискови участъци из цялата страна.
                                Въпросните участъци трябва да са обозначени с новия знак за видеоконтрол - Е24. Под него ще се поставя допълнителна табела за дължината на наблюдавания участък, ако има камери на няколко места или ако се снима от движещи се автомобили. Наредбата оставя възможността и за преносим пътен знак, т.е. КАТ си запазва правото да променя участъците, за да не ги научат наизуст шофьорите. В тези случаи местоположението на знака трябва да бъде заснето на снимка. Не е ясно обаче дали тези знаци вече са поставени, тъй като монтирането им е задължение на пътната агенция.
                                Камерата ще снима след знака и след такъв, който ограничава скоростта. МВР се задължава да обявява тези участъци всеки ден на сайта си, както и чрез медиите. Позволява се и снимането от движещ се автомобил или мотоциклет. В тези случаи обаче уредът трябва да отчита и скоростта на служебната кола. За да няма злоупотреби, ще се правят подробни протоколи.
                                Ако бъде установено нарушение, докато автомобилът на КАТ се движи, шофьорът ще бъде спиран на място и ще се съставя акт. Наредбата забранява писането на фишове.
                                Началниците на областните дирекции трябва да определят служител, който отговаря за отчета на камерите. Данните за заснетите нарушения ще се съхраняват, докато водачът плати наложената му глоба или до приключване на делото, ако се обжалва.
                                Остава и да почнат да си събират глобите от всички, а не само от който даде.
                                Диян Димитров

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X