Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Здравейте!
    Имам проблем. Когато пусна кормилото звяра иска да ходи в дясно . Или примерно когато съм качил някой волана става много тежък, също носи и гумите много от какво може да е. И също търся маркуч за хидравлична спирачка 170см. - в мотобг нямат питах, а на други места ми викат, че трябва да купя целия апарат не можело само маркуча и им теглих майните. Чудя се дали бих могъл да взема по - къс маркуч и да пригодя спирачката като крачна (може да звучи тъпо но искам да мина по - евтино все пак е криза)Надявам се да ми помогнете .

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Провери на добре работещ манометър налягането в 4те гуми , нека да не са балон , да не са и мекици , грайфера трябва да стъпва раномерно по цялата ширина на земята. Може да ти носи и от крива джанта , крив носач и така нататък но най-вече от гумите. За маркуч търси в автоцентровете, според мен шанса там е по-голям ...
      Няма кал - Няма кеф !!!
      Suzuki Samurai LJ410 1984
      Suzuki LTZ400 2008
      Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Благодаря! Тази събота ще проверя всичко

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Щом завива само,най-вероятно гумите да не са напомпани равномерно.
          Симеон Симеонов - 0878666200
          Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
          Suzuki - A way of life

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            А какво значи това "носи и гумите много" ? В смисъл как ги износва,бързо ли ги изтрива,неравномерно ли се износват ?
            Симеон Симеонов - 0878666200
            Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
            Suzuki - A way of life

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Привет на всички! Имам едно АТВ Шинерай - 250 кубика с въздушно охлаждане. Много трудно пали. Като го запаля, в ауспуха се вижда пламък (ауспуха е пред разпадане). Казаха ми, че е добре да погледна клапаните. Тия дни ще премеря луфта - доколкото разбрах 0.05мм на входящ и 0.1 на изходящ. Как се прави реглаж на клапаните, ако са извън тези норми?
              Може ли да се регулира искрата - предварение/закъснение? И как да регулирам карбуратора за оптимална горивна смес?

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Първоначално публикуван от d_jord Преглед на мнение
                Привет на всички! Имам едно АТВ Шинерай - 250 кубика с въздушно охлаждане. Много трудно пали. Като го запаля, в ауспуха се вижда пламък (ауспуха е пред разпадане). Казаха ми, че е добре да погледна клапаните. Тия дни ще премеря луфта - доколкото разбрах 0.05мм на входящ и 0.1 на изходящ. Как се прави реглаж на клапаните, ако са извън тези норми?
                Може ли да се регулира искрата - предварение/закъснение? И как да регулирам карбуратора за оптимална горивна смес?
                Клапаните се регулират , като хлабината се мери в свободно положение. Над самите клапани има едни геги дето ги натискат за да отворят. На тези матракуки има една гайка с, която се регулира хлабината. Хлабините не знам откъде си ги изровил. Преди години когато регулирах клапани в сервиза в София ми казаха, че майсторите им ги регулирали на око . Предварение и закъснение мисля , че нямаше как да му де даде. Защото момента на подаване на искрата зависи изцяло от датчика на Хол, който пък е с фиксирано положение . За карбуратора по добре не го пипай, но пък ако си мераклия купи си един чисто нов и на стария му изпили стената , която гледа към цилиндръра, ако можеш разпили малко и входа на цилиндъра . Сложи ми по голям главен жигльор и ще върви повече, но гледай не прекалиш защото ще постигнеш обратния ефект няма да върви а ще гори. Тогава си слагаш новия карб и си пееш . На колегите с въпросите за шарнирите, за някой модели на горния носач пасва кормилен накрайник от лада нива и държи доста. А долните знам че ги правят разни майстори . В Бургас имаше един до ДАП и ги правеше железни държаха в пъти повече от оригиналните.

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                  Клапаните .... оригиналните.
                  Благодаря ти за отделеното внимание! Почивните дни ще пробвам да премеря тези хлабини. Предполагам се сваля капака на главата и там ще видя клапаните?!? Ако някой има и снимка, ще е чудесно

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Първоначално публикуван от d_jord Преглед на мнение
                    Привет на всички! Имам едно АТВ Шинерай - 250 кубика с въздушно охлаждане. Много трудно пали. Като го запаля, в ауспуха се вижда пламък (ауспуха е пред разпадане). Казаха ми, че е добре да погледна клапаните. Тия дни ще премеря луфта - доколкото разбрах 0.05мм на входящ и 0.1 на изходящ. Как се прави реглаж на клапаните, ако са извън тези норми?
                    Може ли да се регулира искрата - предварение/закъснение? И как да регулирам карбуратора за оптимална горивна смес?
                    Грешка,всмукателен 0.20 изпускателен 0,25 малко са хлабави,но така е по-добре.Може леко да се чуват но да не те притеснява.

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Aми аз проверих хлабините, но преди да видя поста ти. Бяха си на 0.1 и 0.05. Така ги и оставих. Все още пали трудно Да ги променя ли на 0.20 и 0.25 или няма смисъл да пипам?

                      Коментар


                      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Направи ги както ти казвам.Ако не знаеш как се прави накарай някой друг да не объркаш нещо.

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Продължава да пали трудно Как може да се направи центровка на карбуратора? Искрата е ОК, затова си мисля, че е нещо по горивната смес :\

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Ето ти полезна тема,че много писане трябва.
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107722

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Привет отново! Когато паля АТВто със малък акумулатор - 7,14 Аh прави оборот и нещо заклинва. С акумулатор от кола пак заклинва малко, но го преодолява и след известни усилия пали. Направи ми впечатление, че при свален карбуратор, като си сложа ръката на входящия колектор, заклинването го няма. Получава се вакум и няма заклинване. Като си махна ръката, продължава да заклинва. Стартера върти нормално като е разкачен. На какво може да се дължи това? Хлабините на клапаните са регулирани.

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Oткрих още нещо. Когато извадя свещта, това "заклинване" го няма. Всъщност, това представлява компресията която се създава в цилиндъра, при движение на буталото към горна мъртва точка. Дали това се дължи на късно отваряне на клапани или липса на искра в точното време? Зацепване на ангренажен ремък? Ако някой има някаква идея, нека да даде съвет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X