Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    трябва да имаш акк. не е достатъчен товара от крушките и се налага да държиш високи обороти, с една дума нужен си е акк , може да сложиш от от аларма

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Задължително ти трябва акумулатор! Ще скапеш нещо друго по системата! А дори и да държи, трябва постоянно да си на газта, за да поддържаш някакъв ток в крушките.

      Модератор: П.С (послепис) - не е място за безплатна реклама!
      Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 20-04-15, 21:22.
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Здравейте , пускам малко схеми на части и ел . инсталация за Shineray st-9 и stixe 250 куб. понеже доста търсих . Надявам се да помогна на някой да не губи време .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr00.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5665758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr01.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5665759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr02.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5665760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr04.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5665761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr05.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5665762Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr06.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5665763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr07.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5665764Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr08.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5665765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr09.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5665766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr10.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5665767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr11.jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5665768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr12.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5665769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr13.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5665770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr14.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5665771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr15.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5665772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr16.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5665773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr17.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5665774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr18.jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5665775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scr19.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5665776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:klz1415566665f.jpg
Прегледи:1
Размер:413.9 КБ
ID:5665777

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Браво , добре си се сетил!

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Колеги при зонгшен 150 гарнитурата на ауспуха при двигателя каква трябва да бъде. При мене няма гарнитура и изпуска?
            Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 06-09-15, 21:46.

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Ето ти комплекта ауспух .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:auspuh-komplekt-700x700.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5666285

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Shineray st-9с техн . мануал HELIX_Service_Manual_V2.pdf

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Здравейте колеги. От една седмица съм горд собственик на Shineray xy 250 st-9e или поне така мисля че е модела. Китайчето е с регистрация и при покупката изобщо не съм го оглеждал в какво състояние е. Видях че пали и върви и до там. Имам автосервиз и затова не съм го мислил много. Днес вече имах време и реших да се заема. Какво да ви кажа. Чак се чудя как е възможно при такива смешни пари на частите как може някой да занемари толкова много машинката. Мислех само повърхностно да го ревизирам но не издържах и реших че ще го разглобя цялото на белия чаршаф и ще действам. Всичко е леж по машината. Няма здрав шарнир фтулка или каквато и да била движеща се част. Забелязах също че и рамата е леко крива. Ще се наложи да я понаместя. Заваряна е и на няколко места и толкова нескопосно че не мога да я гледам чак. Въпроса ми към вас е някой знае ли дали е възможно да се закупи от някъде нова рама? И ако да скъпа ли е много или да си поправям тая. Утре ще обикалям по магазините да видя какви шарнири ще пригаждам. Решил съм също фтулките на задния носач да ги заменя със унибали. Оригинално е направено по най отвратителният начин.
                  Искаше ми се да мога някъде да отворя направо тема с проектче защото ще е доста интересно за всички. Аз вече имам доста проекти на коли и ще направя и тая много интересна но не знам дали в тоя раздел е възможно.
                  Ето малко снимки от днес.





                  Eто го и вече поразглобено. По задната ос нямаше един здрав лагер. Толкова много хлопат че не знам с какъв акъл са го карали така изобщо.

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Днес реших първо да направя нещо и тогава да почна да разглобявам че така като не виждам резултати и се обезкоражавам
                    Видях че кормилото е почнало да се сгъва леко и реших да го подсиля.



                    Веднага още днес го оставих на пясъкоструй и ярко червено прахово. Утре ако имам късмет ще го снимам вече готово.

                    Днес още повече се изумих как е възможно да има такива мондари. Лагерите на задната ос бяха почти изчезнали. Добре че единият е леко здрав та поне успях да му различа номера за да поръчам нов. Взех на Фаг за 10.50лв бройката

                    Ето какво се беше случило със лагерите:



                    Разбира се проблема не е само тоя. Толкова са били разбити че чак са износили оста и днес се наложи да я нося на струг за да я шлайфат там където лягат самите лагери и да ми правят фтулки за да паснат.

                    Красота нали ...



                    Понеже изчетох цялата тема и видях че има доста изписано при смяна на шарнирите по предницата с какви могат да се заменят. Ето какво открих аз. Предният горен шарнир от Ситроен Берлинго. Заспа като на циганин шамар. Само трябва една фтулка от кой да е стругар. Утре ще са готови и ще сложа снимки. Кормилните накрайници ги измислих от Фиат Пунто. Жалко обаче че не паснаха резбите към кормилните прътове и се наложи да правя нови с резба по накрайниците. Надявам се и те утре да са готови за монтаж и снимка.
                    Проблема със фтулките на задният носач го реших радикално. Купих унибали от заден мост от мерцедес Ц клас. Ще направя нови фтулки да набия лагерите и после фтулките ще ги заваря на Шинерайския носач. Ще стане по здраво и от което и да е Японско АТВ гарантирам. Ще пусна снимки на всеки един детайл като са готови.

                    За сега само това



                    Утре най интересното. Надявам се да оголя напълно рамата и вече да я дам цялата на пясък и вече да си я изпъна по диагоналите и да я презаваря и да я подсиля както аз си знам. Има доста слаби места по тая рама в оригинал и мисля да я направя доста по здрава. След това пак на прахово и вече интересната част със сглобяването да започне че нямам търпение. Разбира се пак ще пускам снимки за да са полезни на някой друг "болен" като мен

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      С оглед печалната слава на китайските АТВ-та, мога да кажа едно голямо браво за мераклийската работа за която си се захванал, сигурен съм че накрая ще стане по-здрав отколкото е бил като чисто нов, успех

                      Коментар


                      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Благодаря колега. Целта ми обаче не е да стане по здрав от оригинал а да го направя така че по нищода не отстъпва по здравина на която и да е японка. И също да докажа че не е кой знае колко скъпо начинание. Смятах ги днес и цената за частите няма да излезе повече от 100лв+ стругарските услуги ще е 150-180лв. Разбира се аз ще се заиграя доста ище излязат още разходи но няма да е нещо фрапиращо. Просто се искат разбира се малко повече умения и най вече желание.

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Ето я и фтулката която направих на стуга за да пригодя ситроеновия шарнир



                          Ето и монтиран на носача.



                          Тук рамата изцяло гола и вече съм я дал на пясъкоструй. Понеделник ще е при мен изчистена до блясък и почвам да я подсилвам навсякъде.

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Атв-то ще стане вълк в овча кожа , ще следя с интерес генералното подобрение на китаеца 

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              С какъв конус е кормилния накрайник и каква резба (прилича на М10) ?

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
                                С какъв конус е кормилния накрайник и каква резба (прилича на М10) ?
                                Конусът е същия като оригиналния. Нали това беше най-вече драмата да намеря такъв който да съвпада с отвора на шенкела. Резбата е 14мм мисля. Ако те интересува ще я измеря в понеделник.
                                Последно редактирано от slavianko; 17-10-15, 01:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X