Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    ето му юзера http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=15917

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      мерси колега

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Здравейте ! Можете ли да ми кажете къде се намира датчика за скоростите ( датчика отчита задна и свободна ) на Shineray XY250STXE. Или директно ако можете да ми помогнете. Значи преди последното ми каране бях забравил да натегна оста на рамата ( не знам как точно да го обясня, но предполагам се сещате. Това е оста, където се държи обтегача на веригата.). От там оста излезе не много, колкото обтегача да се откачи, веригата ми падна и от тогава не ми отчита свободната скорост. Задната я отчита, но свободната не.

        Ще съм много благодарен на отзовалите се !

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Кабела на датчика за скоростите минава покрай малката зъбчатка на веригата. Свали си капака на зъбчатката и виж кабелите в общ шлаух.

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Дойде време за ремонт на предницата и тук възниква следващ въпрос .
            Можете ли да ми кажете с какъв мога да заменя ябълковидния болт на кормилните рейки (накрайника на кормилната щанга). От някакъв автомобил, атв или незнам - нещо по-качествено.

            Поздрави !

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Не се занимавай, взимай си пак 2 кормилни "оригинални" щанги и след година пак, евтини са. Ако си решил все пак, поразрови се за унибали.
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Колеги да не отварям нова тема да ви питам....има ли проблем ако махна 2 звена от веригата, понеже се разпъна и няма накъде да я стягам повече...та интересно ми е ако махна две звена дали ще има някакъв проблем...трябва ли веригата да има определен брой звена????пробвах с търсачката ама нищо не открих..Машината е шинерей като на колегата по-горе...

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Колега за веригата от опит мога да ти кажа че на зонгшен 200 направих същото и нищо не се получи.
                  Става много натегната дори пренатегната и усуква задната ос, след този опит си взех друга верига която ми излезе 10 лв. и си реших проблема.

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Да колега така става...пробвахме да махнем 2 звена и наистина стои прекалено опъната....става да се кара, но ще заминат зъбаците сигурно, а може и нещо друго да се счупи...определено ще трябва нова верига, обаче ми се иска да не е оригиналната китайска, а някоя която ще изкара повече време...нямам възможност за ДИД или некви други такива скъпи....Би ли ме насочил откъде мога да си намеря някаква алтернативна? ти твоята откъде я намери?

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Аз също не исках китайска и за това отидох с веригата в магазин за резервни части на трактори, там продават на метър броиш колко звена ти трябва.
                      Мерите и готово, но първо с налагане трябва да уцелите стъпката иначе за здравината от други колеги знам, че са по здрави от китайските.

                      Коментар


                      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Здрасти на всички не съм писал до сега но имам нужда от съвет карам Шинарей XY250 STXE и дойде време за смяна на втулките на задния носач прочетох цялата тема но никъде не видях някои да пише как ги е извадил аз разглобих задния носач но не мога да извадя втулките чуках блъсках но не мърда и мм някакви идеи как се свалят и евентуално от какъв материал да се направят новите в момента са от някаква пластмаса и в средата има желязна втулка но хлопа доста особено едната от страната на аспуха

                        П.С.Един колега беше писал за някаква пластмаса здрава че можела да се намери в Пловдив къде по точно магазин или какво ако може и адрес ще е супер мерси предварително

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Първоначално публикуван от koko81 Преглед на мнение
                          Здрасти на всички не съм писал до сега но имам нужда от съвет карам Шинарей XY250 STXE и дойде време за смяна на втулките на задния носач прочетох цялата тема но никъде не видях някои да пише как ги е извадил аз разглобих задния носач но не мога да извадя втулките чуках блъсках но не мърда и мм някакви идеи как се свалят и евентуално от какъв материал да се направят новите в момента са от някаква пластмаса и в средата има желязна втулка но хлопа доста особено едната от страната на аспуха

                          П.С.Един колега беше писал за някаква пластмаса здрава че можела да се намери в Пловдив къде по точно магазин или какво ако може и адрес ще е супер мерси предварително
                          Прочети пак.
                          Всичко съм описъл как става.
                          Сега по-набързо,много лесно излизат втулките,нагряваш там има гума тя изгаря и става лесно.
                          После с едно тънко ножче изчегъркваш всичко от вътре докато остане само метал.
                          Материала е една Немска пластмаса с графит,не се налага смазване,казва се ПОМ или другото му име е ТЕКА ФОРМ АН.
                          Успех много лесно става.
                          Последно редактирано от Rosen-shumen; 07-04-11, 21:46.

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Да попитам за един проблем със задната спирачка на Шинерай XY250 STXE. Феродото постоянно опира в диска и при каране следователно от триенето диска се нагрява и разширява и не мога да карам.
                            Защото все едно спирачката е натисната постоянно.
                            Какво да правя? Благодаря!

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Първоначално публикуван от valyo_valentinow Преглед на мнение
                              Да попитам за един проблем със задната спирачка на Шинерай XY250 STXE. Феродото постоянно опира в диска и при каране следователно от триенето диска се нагрява и разширява и не мога да карам.
                              Защото все едно спирачката е натисната постоянно.
                              Какво да правя? Благодаря!

                              Почисти си системата.

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Колега и аз имах такъв проблем и след обстоен преглед забелязах че самият спирачен апарат не е добре наместен. Има един чоп, където трябва да легне, а при мене не беше легнало и се получаваше така. Откачи си апарата почисти го и го намести, според мен е това .

                                Успех !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X