Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения


  • За разпалване на дървени въглища.
    Сипваш вътре брикетите, отдолу слагаш подпалката. Прави добра тяга и като разклащаш се разпалват равномерно.
    Без бира огъня не лови
    В тубата има едни американци, правят BBQ шоу, открадвам по някоя идейка
    BBQ Pit Boys



    Последно редактирано от trav; 12-05-24, 18:43.

    Коментар


    • Изясни ми се. Благодаря.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Това е геймчейнджър при палене на скарите. Изсипвам въглищата, слага отдолу малко хартия от чувала на въглищата. Правя я на фитили и запълвам отдолу като спирала , докато остане само дупка в средата за палене и тяга. В началото пуши повечеко, но го оставям така за 10 мин без да се занимавам с него. После само ги обръщам в BBQ-то и готово, ако е по-голямо добавям неразпалени въглища малко отгоре и всичко е точно. Няма духалки, няма горелки, няма сух спирт...

      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        Абсолютно подкрепям. Имам 2-3 модела мое производство - правят барбекюто истинско удоволствие! Бих добавил към коментара на колегата с вестниците на спирала - разстилам 2-3 хубави вестника, правя им по нкяолко произволни дупки с пръстите, намачкам хубаво на топка, разгъвам слагам на най-вътрешният слой малко олио, завивам на руло (като баница) и после на охлювче по периферията на дъното на "палачката". Сипвам въглищата отгоре, паля вестниците и след 10-15мин имам алено червена жар, изсипва се в барбекюто и започваш.

    • Коминчето наистина е голямо улеснение при правене на барбекю. Забравяш за целия арсенал анджаклъми за разпалване - духалки, веялки, горелки и тн. И цената в Лидл е трепач сравнено с Вебер. Единствено трябва да се внимава да не се опърлиш при обръщането на съда. Комплект кожени ръкавици за заваряване вършат идеална работа в случая.

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        То си има дръжка за да подкрепиш при обръщането, едно към едно с вебер е.

    • Джаджата е интересна, но ако се разполага с електричество, "сешоар за тъщи" върши поне толкова добра работа, ако не и по-добра.
      Горното е с уговорката, че не съм използвал "кюнеца" и нямам впечатления колко е удобен...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Със мощна газова горелка паля аз,недостатък е че дървените въглища "пръскат" пукат се и хвърчат като пуканки докато се разпалят.... иначе да,държиш...1-2 минути до червено ....

      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Аз пък винаги си паля първо с хубави дръвца да си погори и погледам с кеф живия огън и да си пийвам биричката през това време, така докато станат на хубава жар и после метвам скарата, за мен това си е истински ритуал на барбекюто, всичко друго с разни разпалвачки и т.н. си е претрупана работа и се губи истинския момент

      • mdim
        mdim коментира
        Редактиране на коментар
        Хаха, аз правя обратното, с въглищата разпалвам дървата. Барбекюто ми е на дърва, но си трябва и жар, за да вдигне температурата

    • Пробвах днес ножчето за тухли, представи се задоволително. Срязах за проба една облицована тухла, много са корави, сряза я, вярно малко баничко, но се справи. Само е могло да го направят малко по дълъг ножа, за двойна стена 25 см. няма да стане.

      Коментар


      • m_markovski
        m_markovski коментира
        Редактиране на коментар
        Едва ли ще стане ако гониш фасонен срез на тухлите на камината. Скромният ми опит със саблен трион показва крив срез защото трионът много подскача.
        С флекс би трябвало да стане по-добре. Плюс една диамантена камбана от 15лв за фасониране.

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        То за ъглошлайфа е ясно, но идеята е да се вдига по малко прах. В затворено помещение да изрязваш стена с флекс си е кошмар. Рязал съм и с фреза за канали но те газят плитко,3-4 см.Имам да правя в една стена отвор за врата, но стената е двойна(25см) , но с това късо ножче едва ли ще стане.

      • m_markovski
        m_markovski коментира
        Редактиране на коментар
        За 3 метра срез в 25см стена не бих разчитал на лидълските недоразумения. Бих си взел нож на Бош или девалт. Те са и по-дълги, към 40см по спомен. Има и райдер като по евтина алтернатива.

    • Някой купил ли е водоструйката за 169лв? Някакви отзиви? Кола може ли да измие или в най-добрия случай става за мотор или велосипед?

      Коментар


      • След половин година чакане и тук се появи акумулаторната резачка performance https://www.lidl.bg/l/bg/broshura/27.../flyer/page/49 . Обаче на мене ми мина мерака .

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          Боят ще е за резачките, ако някой свари повече бройки, да ми вземе една . За проверка дали съм купил 08887188 едно шест

        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Аз , тъй като не знаех дали ще има скоро перформънс резачка поръчах от немският лидл през Габиели. Много приятна машинка и на двете скорости има ряз. Плавният старт също е приятен.

        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Писах някъде по назад, че ще я пуснат почти сигурно, но те пък се уляха, половин година закъснение. Да си я продават без мое участие.

      • Все си виках Лидл да пуснат една градинска пръскачка да си използвам батерията на нея и ей пуснаха, но не очаквах такава цена.
        Някой има ли идея доколко става тази пръскачка?

        Коментар


        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Правилно. Една помпичка за чистачки и една батерия от лаптоп и обикновената пръскачка стана електрическа

        • orela
          orela коментира
          Редактиране на коментар
          Помпичката за чистачки създава ли достатъчно налягане за целта?

        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Пръскам с нея втора година. Но е зъбна, не знам от каква кола.

      • Вече пуснаха и такова https://youtube.com/shorts/ohqu6N-Wr...mgBy-JjZqD2aAQ , безчетково на кабел .

        Коментар


        • ...

          Коментар


          • Снабдих се с малката резачка
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6419.jpeg
Прегледи:450
Размер:1.07 МБ
ID:6966323
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Към обед хванах последната голяма в нашия Лидл ама за малката и аз уцелих засиления интерес . То няма как да не е засилен като са докарали 3 бройки от малките и 4 от големите .

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              В ОК са били 6 бройки от малката резачка. На мен ми се освобождава една на 12V ако има някой жвлаещ

            • Emilppp
              Emilppp коментира
              Редактиране на коментар
              Днес в Пловдив имаше от двете и нямаше интерес...

          • Попаднах на това инфо и ми се видя интересно:

            Магазин на PARKSIDE отваря врати в хипермаркет Kaufland в София

            От тази седмица клиентите на Kaufland могат да намерят още по-богат асортимент на продукти от марка PARKSIDE. Лидерът в ритейла изгради проект „Магазин в магазина“ – Shop in Shop в своя филиал в кв. „Банишора“ в София, където вече се предлагат постоянно над 200 артикула на марката. Основните категории са електрически инструменти и аксесоари за дома и градината, ръчни инструменти, оборудване за боядисване, както и бои. Уредите на PARKSIDE се отличават с високо качество, издръжливост и изгодна цена, а марката е награждавана като най-продаваната в Европа в категория „Направи си сам“. Във всички останали хипермаркети на ритейлъра се предлагат целогодишно множество уреди за справянето с ремонтни задачи от всякакво естество.


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Parkside.jpg Прегледи:0 Размер:330.4 КБ ID:6966366


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Parkside2.jpg Прегледи:0 Размер:260.8 КБ ID:6966367


            Източник: https://www.actualno.com/society/mag...s_2232178.html © Actualno.com

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Определено ще е добре да пуснат онлайн магазин, мисля че е просто въпрос на време да стане, дано.

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Значи скоро качествпото ще се скапе ...

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Съмнява ме просто сме никакъв пазар примерно сравнен с германския .

          • В Кауфланд Младост, имаше от умното смарт зарядно, взех една бройка главно заради опцията, всичките ми батерии при по-дълго съхранение ще може да бъдат заредени на 60%, зарядното е тежко и масивно, доволен съм, остана да си купя две бройки на 8Ah смарт батерии и ще си имам всичко необходимо :

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2918.jpeg Прегледи:0 Размер:888.2 КБ ID:6966474

            Коментар


            • Парксайд пускали ли са прахосмукачка с циклон? Маай аз не съм виждал...
              А някой купувал ли е отделен циклон за прахосмукачка от Алиекспрес и дали върши работа?

              Коментар


              • Върши.Взимай си.Аз ползвам на Мана…ама е все тая от кой точно.Само си вземи и метална кофа за него.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X