Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На изчезване ли са истинските автомобили?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Те и на сегашните комплект оригинални джанти не отстъпват като цена.
    Сигурно, но аз само само за гуми говоря.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      По-добре от 3-4 банана, натикани през пробката?
      Съчетание от трите е перфектната смес!
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

        Правилна и навременна поддръжка . Поддръжката не е само масло и филтри , а за някои и толкова не е .

        Коментар


        • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

          Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
          Правилна и навременна поддръжка . Поддръжката не е само масло и филтри , а за някои и толкова не е .
          Бората от Жоро все още е в перфектно здраве, но с безкомпромисно обслужване спрямо двигател. Прекрасен мотор. Единствения недостатък на тоя модел е че се сменят картери по-често от течност за чистачки по нашите вилни зони.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

            Даа, като казах за стърготините и се сетих - винаги съм знаел че Стайнбек е гениален
            Те ви те истинската кола:

            "She's old an' she's ornery," he said gravely. "I gave the whole thing a good goin'-over 'fore we bought her. Didn' listen to the fella talkin' what a hell of a bargain she was. Stuck my finger in the differential and they wasn't no sawdust. Opened the gear box an' they wasn't no sawdust. Test' her clutch an' rolled her wheels for line. Went under her an' her frame ain't splayed none. She never been rolled. Seen they was a cracked cell in her battery an' made the fella put in a good one. The tires ain't worth a damn, but they're a good size. Easy to get. She'll ride like a bull calf, but she ain't shootin' no oil. Reason I says buy her is she was a pop'lar car. Wreckin' yards is full a Hudson Super-Sixes, an' you can buy parts cheap. Could a got a bigger, fancier car for the same money, but parts too hard to get, an' too dear. That's how I figgered her anyways."

            Сори че на американски, но българския превод е трагичен.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

              Цитатът кефи на макс. Точно моето виждане по въпроса.
              Аз на коли не робувам.
              Предишната ми изкара 9 години и 160К с полусинтетика и смяната беше на 15К, както си е предписано, а не на 10, щот нали, нека е по-сигурно.
              В момента още се кара и по двигателя продължава да не е пипано.
              Та, който каквото иска да си налива.
              Последно редактирано от TigerHunter; 10-02-17, 21:38.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                Малко е оффтопик , ма хазяинът ми си пържи всичко с краве масло.Каза ми , че така вече трийсетина години.Как му не изтропА некоа биела на тоа изрод.Масла и масла.
                Имам питане кум специалистите по минерални масла : Хептановите налепи , дали ги има при синтетиките?
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                  Нали не се очаква наистина отговор от хора дето викат на маслото полусинтетика щот е 10-40? А за хидрокрек масла(каквито са почти всички масла предлагани в БГ като синтетика) PAO бази и естерни бази за синтетика няма и дума да отваряме. Информация има бол в нета относно маслата и който иска може да я намери и прочете. А универсално решение при маслата няма което да е валидно за всички мотори, но винаги синтетика с един вискозитет е по-добра от минерално със същия вискозитет.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                    Вижте сега, не е нужно да сте химици за да си експлоатирате обичайно автомобилите. И едно време водачите не бяха. А той върви, и върви, и върви...
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                      Това,с новата Дачия пред 20 годишна Ска не го разбрах,бенския след 8000 мили беше свалил маслото с около 25% ти показанията по щеката,не му бях отварял предния капак 6 месеца поне.

                      Лошата новина - щтрака му амчето на кормилната,като го откачиш и хванеш си прави чат чат.Добрата новина - все още работи като ново.няма луфт и е твърд на кокьл,носих си един нов за смяна ма това при следващата смяна на масло след т месеца.

                      Напомнете ми да му отворя капака тия месеци,че по спецификации му дават 8 литра и малко масло,но поне ме мързеше да му тегля щеката му пляснах 9,и без това масло не пипа.230 000 мили,направо ми идва да го продам,да донадя едни 15 бона и да се метна на Дачия.

                      И нищо против Дачията,такова не съм карал
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        Гаранцията, майна... 5 или 7 години и после друга... И говорите за ремонти - на старите, сякаш са за предпочитане пред новите... Имате ли представа в някои страни, колко струват същите операции по ремонти-минимум и максимум?
                        Хайде, де... 5 години няма да се занимавам... За това и един Дъстър в гаранция е за предпочитане пред 15-20 годишна S класа... Пък вие си ги хвалете...
                        За екото-мекото, което с всяка година критериите драстично се завишават не говоря...
                        Ще кажете пак, да, ама в белите страни...
                        Извинявай, ама голяма глупост каза, Дъстър със S класа да сравняваш, дори и 20 годишна.
                        Имам си 2, и си ги карам, минавам по около 140000 км. на година, със скорости недостижими за дачия, а за комфорт да не говорим.
                        Имат и те малко грижи, вакуум помпата за централното-износени четки на мотора, клапанчетата за парното, от време на време гори по някоя крушка
                        Мога да взема една дачия, ама преди това съм решил S-600. Все си мисля, че няма да сгреша.
                        А вие си карайте дачийките с мноого дългата гаранция...
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Я да се опитам да завъртя малко темата. Препоръчайте ми истински автомобил отговарящ на моите изисквания:
                          - хечбек / 5 врати, в краен случай комби
                          - до 4,5 метра.
                          - бензин с лесно газифициране
                          - разход под 15 газ градско и под 10 извънградско.
                          - над 120к.с., като да не е някоя супер умряла в ниските супер-форсирана във високите малолитражка. 0-100 под 10сек., като ориентир, добро ускорение до 160км./ч. под 26-27сек.
                          - тегло по възможност под 1,3т.
                          - екстри - климатроник, темпомат, автоматични чистачки
                          - сравнително евтина поддръжка
                          - комфортен
                          - сравнително голям клиренс

                          Здравината се подразбира, нали търсим истински. Чудно ми е накъде ще завиете и дали изобщо ще се намерят 3-ма съгласни за един модел.
                          Audi Quattro до 97г. Като разновидност може да е 100 (наистина много стари трудно е да изпадне запазен) или А6 от първите има ги с 2.6 и 2.8 мотори, естесвено има и С6 опция но там 2.2 turbo, слагат им газ но не мисля че е лесно, а 4,2 е само за ценители.
                          Subaru Legacy, горе долу до същата година - 2,5 мотор.
                          Тук компромис с изискванията има от към дължина - малко над 4,5 са и разхода е литър два отгоре но е пренебрежимо предвид цената на частите (за аудито един пример - лагер главина SKF 70лв.).

                          Също така изброения WV Golf-2, както и брат му Passat-2, ПРАКТИЧЕСКИ НЕУБИВАЕМИ АВТОМОБИЛИ, но без да се лъжем там липсва комфорта, возят си е на най-обикновена лагерница.
                          Лично според мен първите две се вписват в условията, нека да видим мненията сега

                          Коментар


                          • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            По голяма глупост не бях чел!
                            Ако ли не докажи че тези 300 000 км ти лично си ги изминал и с двата автомобила и не си наливал друго освен това което си споменал!
                            Никаква глупост,просто някои не вникват в това което четат.Имам впредвид това ,че синтетиката е добра за мотори до 250-300 000 ,зависи и от мотора,след такъв пробег ,аз лично съветвам и лично предпочитам КАЧЕСТВЕНО МИНЕРАЛНО МАСЛО ОТ ДОКАЗАНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ!Нещо неясно?Не коментирам въобще 10Д,Присти -мисти и подобни,даже някои от старите известни марки са под въпрос!Моя избор от около 8 години е REPSOL и GM Genuin ,минераляк моторите и на двете коли мъркат във всички температурни режими ,натоварвания ,сезони и палят от раз при -20.Фронтера на 300000 без малко и Поло 97ма ,75 коня на малко над 250000!Не така беше със синтетиките ,може да си мажат добре ,но моторите са по-шумни ,който има слух за ДВГ и практика, винаги може да различи кой шум от какво е и винаги ще чуе повдигачи при по-тънко масло,което не означава ,че мотора ще се прецака,просто е по-шумен!В крайна сметка личен избор ,а не глупост,щото някои наистина ги пишат, без да четат подробно ,просто да се опонира и да се пише нещо!През ръцете са ми минали мнооо мотори от секви калибри и брой цилиндри,практика!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                              Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                              Извинявай, ама голяма глупост каза, Дъстър със S класа да сравняваш, дори и 20 годишна.
                              Имам си 2, и си ги карам, минавам по около 140000 км. на година, със скорости недостижими за дачия, а за комфорт да не говорим.
                              Имат и те малко грижи, вакуум помпата за централното-износени четки на мотора, клапанчетата за парното, от време на време гори по някоя крушка
                              Мога да взема една дачия, ама преди това съм решил S-600. Все си мисля, че няма да сгреша.
                              А вие си карайте дачийките с мноого дългата гаранция...
                              Краси, идеята да се сравняват S-КИ с S-КИ и Дачии с Дачии, сега и преди 20 години примерно. Дачиите примерно сега са доста по-истински, за S-ките не знам и за това е темата.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • От: На изчезване ли са истинските автомобили?

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Никаква глупост,просто някои не вникват в това което четат.Имам впредвид това ,че синтетиката е добра за мотори до 250-300 000 ,зависи и от мотора,след такъв пробег ,аз лично съветвам и лично предпочитам КАЧЕСТВЕНО МИНЕРАЛНО МАСЛО ОТ ДОКАЗАНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ!Нещо неясно?Не коментирам въобще 10Д,Присти -мисти и подобни,даже някои от старите известни марки са под въпрос!Моя избор от около 8 години е REPSOL и GM Genuin ,минераляк моторите и на двете коли мъркат във всички температурни режими ,натоварвания ,сезони и палят от раз при -20.Фронтера на 300000 без малко и Поло 97ма ,75 коня на малко над 250000!Не така беше със синтетиките ,може да си мажат добре ,но моторите са по-шумни ,който има слух за ДВГ и практика, винаги може да различи кой шум от какво е и винаги ще чуе повдигачи при по-тънко масло,което не означава ,че мотора ще се прецака,просто е по-шумен!В крайна сметка личен избор ,а не глупост,щото някои наистина ги пишат, без да четат подробно ,просто да се опонира и да се пише нещо!През ръцете са ми минали мнооо мотори от секви калибри и брой цилиндри,практика!
                                Как си сигурен, че караш с минерално или полусинтетично масло? Защо мислиш, че 5/40 е синтетично? Вискозитета беше що-годе ориентир за базата през 90-те години на миналия век.
                                Искам да кажа, че можеш спокойно да приемеш някои 5/40 и 10/40 като минерални с по-рядка, по-просто казано, база и малко повече вискомодификатори и да си караш и да си спокоен, че маслото е минерално, каквото харесваш.
                                Естествено съвсем не всички са така, но да не навлизаме в друга тема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X