Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръстовище - предимство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кръстовище- предимство

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    ...Баси шоуто,седя и се хиля като луд
    Между другото шоуто го правиш ти макар и да не се усещаш.

    Коментар


    • #77
      От: Кръстовище- предимство

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Дай една,че там не ходя
      Абе и аз не ходя, но предполагам.
      Иначе 2+2=4. Сигурен съм!

      Коментар


      • #78
        От: Кръстовище- предимство

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Ясно защо има толкова много катастрофи по улиците. Ясно и защо толкова често има "засичания" по кръстовищата. Не гледайте знаците в гръб. Не, че и аз не правя ляв преди продължаващите на право на едно-две кръстовища, ама това е по-скоро изключение и знам, че съм в нарушение.
        Е и на теб ли не са ти казали защо дадени знаци се различават в грьб?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Кръстовище- предимство

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Е и на теб ли не са ти казали защо дадени знаци се различават в грьб?
          Обясни сега защо ги правят еднолицеви, а не двулицеви, щом според теб противоположната посока трябва да се съобразява какъв е знака.

          Коментар


          • #80
            От: Кръстовище- предимство

            В случая няма абсолютно никакво значение дали сме познали знака. Това че бил стоп, в никакъв случай не дава предимство на позналите го.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #81
              От: Кръстовище- предимство

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              В случая няма абсолютно никакво значение дали сме познали знака. Това че бил стоп, в никакъв случай не дава предимство на позналите го.
              Чакай сега, нека шоуто да продължи.

              Коментар


              • #82
                От: Кръстовище- предимство

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                ...Не гледайте знаците в гръб...
                По принцип е така, но знаците (не ги знам по номера): „Път с предимство“; „Път без предимство“ и „Стоп“ - съвсем целенасочено са с такава форма, именно за да се разчитат и отзад.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #83
                  От: Кръстовище- предимство

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  По принцип е така, но знаците (не ги знам по номера): „Път с предимство“; „Път без предимство“ и „Стоп“ - съвсем целенасочено са с такава форма, именно за да се разчитат и отзад.
                  Формата е такава основно за да се познават ОТПРЕД дори ако изтъркани или замърсени, това, че се познават и в гръб е следствие.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кръстовище- предимство

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    По принцип е така, но знаците (не ги знам по номера): „Път с предимство“; „Път без предимство“ и „Стоп“ - съвсем целенасочено са с такава форма, именно за да се разчитат и отзад.


                    Остави го това. Обясни с какво триъгълния знак дава предимство пред знак стоп.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кръстовище- предимство

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Формата е такава основно за да се познават ОТПРЕД дори ако изтъркани или замърсени, това, че се познават и в гръб е следствие.
                      Не е следствие, а основно предназначение (като става въпрос специално за формата), това което трябва да се види отпред, си е нарисувано там (отпред), както на всички други знаци.

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение

                      Остави го това. Обясни с какво триъгълния знак дава предимство пред знак стоп.
                      С нищо. Това, което е писал Божич още в първите мнения е точно така.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кръстовище- предимство

                        Брех, три дни съм за риба, а вие сте докарали темата направо като за анкета... Имам и още едно кръстовище, дето ми е въпросителна, ама ме е страх да го пускам тук.
                        П.П. За протокола ще кажа, че на въпросното кръстовище 1 си минават като на парад. Колчем 2 се набутат в меллето, става мазало. Това, някак... как да кажа... подсъзнателно го правят шофьорите, не знам дали е правилно.
                        Последно редактирано от Тропчо; 26-05-14, 19:37. Причина: За протокола...
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кръстовище- предимство

                          За завиващите:

                          Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства. От същото правило помежду си се ръководят и водачите на релсовите пътни превозни средства.
                          (2) Водачът на нерелсово пътно превозно средство, завиващо наляво или надясно за навлизане в крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пътните превозни средства и пешеходците, движещи се по пътя, който той напуска.
                          (3) Водачът на пътно превозно средство, излизащо на път от крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пешеходците и пътните превозни средства, които се движат по този път.

                          Чл. 48. На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна, а водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства независимо от местоположението и посоката им на движение.


                          Чл. 50. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат по пътя с предимство.
                          (2) Когато на кръстовище е указано, че пътят с предимство променя направлението си, водачите, които се намират на този път, се ръководят помежду си от правилата на чл. 48. От същите правила се ръководят помежду си и водачите на превозните средства, които не се намират на пътя с предимство.

                          Това го пише в не толкова дебелите книжки.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кръстовище- предимство

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Имам и още едно кръстовище
                            Давай го! Таман сме загрели.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кръстовище- предимство

                              Не го пускай, че и изписаното дотук е достатъчно срамно.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кръстовище- предимство

                                Защо ще е срамно. Надявам се някои да си вземат бележки. Истината се открива в спора, въпреки че тук няма място за спор, защото си има закон и правилник.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X