Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръстовище - предимство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кръстовище- предимство

    Да, но 1 има Пътен знак Б1 - "Пропусни движещите се по пътя с предимство". Той пресича пътя с предимство и тях трябва да пропусне. От там насетне си има други правила, трябва да пропусне движещия се направо, преди да направи ляв завой. Пак казвам, за да мине пръв 1, трябва да има указателна табел, че се намира на път с предимство /на фиг. по горе/
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • #47
      От: Кръстовище- предимство

      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
      Кой е десния в схемата?
      Просто изреждам реда за преминаване на кръстовище от път без предимство. Не съм го писал аз този ред, да знаете, само съм го чел.

      Коментар


      • #48
        От: Кръстовище- предимство

        Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
        Според схемата главният път е друг...
        Дадох примерна картинка
        Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
        Mercedes w212 E350 4matic
        Ducati Monster 600
        O888795575

        Коментар


        • #49
          От: Кръстовище- предимство

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение


          ...не се гледали знаците на другия,що им гледаш мигачите тогава?
          Недей, моля те...
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • #50
            От: Кръстовище- предимство

            За завиващите пише само това:



            Раздел II.
            Завиване надясно или наляво
            Чл. 82. (1) Завиването надясно се извършва от най-дясната пътна лента по посока на
            движението, а когато лентите са обозначени за движение в съответна посока - от лента,
            предназначена за завиване надясно.
            (2) При завиване надясно за навлизане в път с двупосочно движение водачът на
            пътното превозно средство завива така, че да навлезе в дясната част на пътя по посока на
            движението.
            (3) Когато радиусът на завиване на пътното превозно средство е по-голям от радиуса
            на завоя, завиването може да започне и от друга част на платното за движение, но водачът на
            завиващото превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства,
            преминаващи от двете му страни.
            Чл. 83. (1) Завиването наляво се извършва от най-лявата пътна лента по посока на
            движението, а когато лентите са обозначени за движение в съответна посока - от лента,
            предназначена за завиване наляво.
            (2) При завиване наляво за навлизане в път с двупосочно движение водачът на
            пътното превозно средство завива така, че да навлезе по възможно най-краткия път в дясната
            част на пътното платно по посока на движението.
            Чл. 84. (1) При завиване за навлизане в друг път водачът на нерелсовото пътно
            превозно средство е длъжен да пропусне пешеходците, пресичащи платното за движение на
            другия път.
            (2) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово
            пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещнодвижещите се пътни превозни
            средства. От същото правило помежду си се ръководят и водачите на релсовите пътни
            превозни средства.
            (3) Водачът на нерелсово пътно превозно средство, завиващо наляво или надясно за
            навлизане в крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и
            други подобни, е длъжен да пропусне пътните превозни средства и пешеходците, движещи се
            по пътя, който той напуска.
            (4) Водачът на пътно превозно средство, излизащо на път от крайпътна територия,
            като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да
            пропусне пешеходците и пътните превозни средства, които се движат по този път.

            Някъде да прочетохте, че трябва да гледаме знаци в гръб? И, Босе, пропускаш, че имаме предвид знаещи правилника водачи.

            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #51
              От: Кръстовище- предимство

              Мисля, че казусът е решен
              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
              Mercedes w212 E350 4matic
              Ducati Monster 600
              O888795575

              Коментар


              • #52
                От: Кръстовище- предимство

                Божич, това много дълго за четене, бре! Ние за изпита сме чели, сега пак ли?.

                п.п. Е, то казус нямаше. Тропчо чистосърдечно си призна, че не помни и попита, пък после стана една...

                Коментар


                • #53
                  От: Кръстовище- предимство

                  Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                  Да, но 1 има Пътен знак Б1 - "Пропусни движещите се по пътя с предимство". Той пресича пътя с предимство и тях трябва да пропусне. От там насетне си има други правила, трябва да пропусне движещия се направо, преди да направи ляв завой. Пак казвам, за да мине пръв 1, трябва да има указателна табел, че се намира на път с предимство /на фиг. по горе/
                  Раздела ви е за завиващи по еднопосочни пътища май а?Няма лошо да се лъжете,шанса да ме шибнеш мен е никакъв.А махнете главния път от схемата и ми кажете кой има право на път,тоя със Стопа ли?Раздела ви е крив,намерете раздел Преминаване на път с предимство.........па не ви знам с какви знаещи шофьори си имам работа.

                  Знаеш ли кога 2 е с предимство пред 1? Когато и двамата имат Стоп или Знак Без предимство,а тук едно и 2 имат различни знаци като 2 е на Стоп.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кръстовище- предимство

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    па не ви знам с какви знаещи шофьори си имам работа.
                    Ако този казус е в листовка, тук получаваш черна точка. Внимавай за други въпроси.

                    А и не си прочел фнимателно извадката.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кръстовище- предимство

                      Днешно време, май всеки е с предимство,има ли стоп или знак Б2 трябва да се спира.Ще се блъскат ,кьорав карти не играе.
                      Ей тия Етиопци знаци, правилници нямат и пак се оправят ,а ние тук сме ганьовци без грам предвидливост или изчакване.
                      И не само в тоя случай за това кръстовище.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кръстовище- предимство

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ....А махнете главния път от схемата и ми кажете кой има право на път,тоя със Стопа ли?....
                        А сме махнали главния път, а сме останали без знаци. На бас?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кръстовище- предимство

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          А сме махнали главния път, а сме останали без знаци. На бас?
                          Член 46 подточки 1 и 2,тук знаци си има и си има главен път на който 1 дава предимство без да спре,а 2 им дава предимство след спиране.Няма никой по главния път и какво,ТИРа която е 1стои и ви чака да се изнесете 12 въшки които имате и СТОП ли?
                          Пак казвам-тия закони дето сте ги нафлякали леко ви се разминават с реалността,че имаш знак СТОП или по твоята логика знака ти важи до момента в който имаш кола от ляво или дясно,после не важи все едно не си в същото кръстовище и знака ти го няма.

                          Какво става като махнеш главния път ми е ясно само дето тук го има.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кръстовище- предимство

                            Чл. 46. (1) Пътен знак Б1 указва на водачите на пътни превозни средства, че са длъжни да пропуснат движещите се по пътя с предимство, което може да стане и без спиране.
                            (2) Пътен знак Б2 указва на водачите на пътни превозни средства, че са длъжни да спрат на "стоп-линията", очертана с пътна маркировка, или ако няма такава - на линията, на която е поставен знакът. Преди да потеглят отново, водачите са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които имат предимство.


                            Е, и?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кръстовище- предимство





                              1 и 4 са ясни / поне за мен де/ и въпроса е 2 и 3 какво правят?

                              3 спира на Стопа и чака?
                              3 Спира и поне е десен не му дреме за 2 и тръгва как си иска?

                              2 се кръсти защото знае,че 3 не му дреме за Стопа който според вас важи само за половината участници в кръстовището и минава?
                              Прикачени файлове
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кръстовище- предимство

                                Прикаченото го нЕма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X