Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кажете сега, че не е идейно!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кажете сега, че не е идейно!

    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
    Гатанка и от мене: Georgia Guidestones
    От кой са поръчани, от почит към какво и с каква цел?
    [ATTACH=CONFIG]341322[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341323[/ATTACH]
    Не виждам какво общо има това с темата.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones

    Коментар


    • #62
      От: Кажете сега, че не е идейно!

      Като сме почнали със загадките - защо никой никога не е имал нещо против Руски паметник? (за незнаещите, също е в центъра на София).
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Кажете сега, че не е идейно!

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Никога не съм го виждал на живо този паметник. Но това няма нищо общо с възмущението ми от обругаването.
        В София некои като се женеха след подписването преди ресторанта ходеха там да поднасят цветяТъпотия Тишо на куб
        Защо цветя и защо на този паметник егати нихилизма и робство в душите.Защо като се женя трябва да поднеса цветя там демек Благодарим Ви....Защо......Да не казвам че некои имаха защо и не цветя да поднасят а да целиват хладния мрамор и лизане до блясък че без тези другари щеха да си пасат овцете а не благи службички и кинти бол

        Не искам да засягам никой стига ни разделение вече толкова години........
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #64
          От: Кажете сега, че не е идейно!

          А Ясен попита само идейно ли е...

          Всъщност, защо тези които сте възмутени от поругаването на паметника не вземете да организирате почистването му.
          Така ще покажете и с личен пример, че не е хубаво да се прави така.

          Коментар


          • #65
            От: Кажете сега, че не е идейно!

            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            А Ясен попита само идейно ли е...

            Всъщност, защо тези които сте възмутени от поругаването на паметника не вземете да организирате почистването му.
            Така ще покажете и с личен пример, че не е хубаво да се прави така.
            По-добре да си го преместят в задния двор ако ги кефи.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #66
              От: Кажете сега, че не е идейно!

              Гледам 20 години промивка са си свършили добре работата. След като за вас липсата на ред е свещено право не се питайте кога ще се оправим. Не се питайте и дали ще се оправим... Чета и виждам - най-много ви е яд на ... себе си. Но нямате сила да го видите. Или не искате. А още по-малко ще имате и воля да си го признаете. Пред себе си.
              За съжаление - всичко ни е фалш или както казват - чалга. Имате се за патриоти, а всъщност сте патриотари. А толерирането на такъв род постъпки е още едно нагледно доказателство за тоталния хаос в мислите. Ще ми е любопитно когато прогледнете какво ще видите и какво ще кажете. Дано да ви стигнат силите, защото този път всеки го минава сам. И никой не му прощава заблудите. А вие дали ще си ги простите?

              Това писание е безадресно и може да не му отговаряте. Дори и да му отговорите аз няма да влезна в диалог с вас.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #67
                От: Кажете сега, че не е идейно!

                "Те" няма да си видят заблудите.
                Имаше нещо с X, Y и Z поколенията, но ми се губи.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #68
                  От: Кажете сега, че не е идейно!

                  Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                  .........
                  Не искам да засягам никой стига ни разделение вече толкова години........
                  Тони, човешката злоба и завист край нямат. И съществуват във всякакви измерения, и под различни превъплъщения. Затова винаги ще има разделение. ИМХО.
                  Последно редактирано от Тихомир; 19-06-11, 06:58. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кажете сега, че не е идейно!

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Това писание е безадресно и може да не му отговаряте. Дори и да му отговорите аз няма да влезна в диалог с вас.
                    Ave Caesar, Morituri te Salutant.
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кажете сега, че не е идейно!

                      Интересно е да се прочете отзвука в международната преса.
                      Думи като поругаване и прочее просто отсъстват.
                      Защо ли?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кажете сега, че не е идейно!

                        През 70-те години на миналият век от пред НДК е премахнат войнишкият паметник посветен на Софийската дивизия(Желязната шопска дивизия). До ден днешен не е възстановен.
                        Този факт ме възмущава. Паметници посветени на съветската армия или американските пилоти, еднакво не ме вълнуват.

                        П.П. Забелязвам за пореден път, някои колеги си изпускат нервите. Моля Ви да се държим на положение, все пак всеки има право на мнение.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кажете сега, че не е идейно!

                          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                          През 70-те години на миналият век от пред НДК е премахнат войнишкият паметник посветен на Софийската дивизия(Желязната шопска дивизия)...
                          Поинтересувай се за историята и "проявите" на въпросната дивизия, върни се в реалността на `70-те - и всичко ще ти се изясни...
                          После много обясняваха, за връзката на това премахване със строителството на НДК, даже на някои продължава да им изнася тази трактовка!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кажете сега, че не е идейно!

                            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                            А Ясен попита само идейно ли е...
                            Ми, идейно е. Право в десятката. И на харесващите го в оригиналния му вид, и на нехаресващите го, реално разменили едните "ценности" с другите. Сега е паметник на разделението на нацията между русофили и американофили.

                            Войнишките кости, оставени някъде, заслужават най-малкото уважение, независимо от кой войник са оставени. Паметник на нечия армия обаче е съвсем различно нещо, поне според мен.

                            Та, да, не е редно. Ама строго погледнато - идейно е. Самия разговор тук го доказва.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кажете сега, че не е идейно!

                              Гейпарадите също са идейни. Идеята за идейността на тукашните борци против агресията - достойни за гейпарада. С любезното съдействие на американския посланник, в размера на рушвета за тукашното МВР, за имането на такова нещо. И с моята дълбока благодарност за американските бомби, изсипани върху моя град през разните години.
                              Остава умниците да ме подсетят кога именно агресивните руснаци са сринали София.
                              А който се радва че някой пикае на нечий войнишки паметник - няма защо да се чуди че някой утре ще построи нужник върху собствения му гроб. Аз лично с радост ще посетя въпросното място, целево.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кажете сега, че не е идейно!

                                http://edinzavet.wordpress.com/2010/10/08/pametnic/
                                It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X