Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кажете сега, че не е идейно!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кажете сега, че не е идейно!

    Защо се дракате за нищо? Кой на кого, какво позволявал. Важно ли е, може ли да оправите историята?
    А по темата, мисля, че е много находчиво. И после всички млади били деградирали. Това е улично изкуство имало го е през 70-те, ще го има и за напред. А Столична община да го превърне в реклама, в туристически обект, да го използва разумно. Ако трябва да плати за него като проект, колко ли ще струва? Даже предлагам да го снимат и да го изложат в новият музей за модерно изкуство, една година да го държат като атракция. И през тази една година да отделят по 5 билетчета от музея на ден, да съберат едни пари и да го почистят. По голяма идиотщина е да търсят спонсор за почистването.


    П.С. А за скандал по дипломатическите канали, има ли я още съветската държава? И станалото е станало!
    Руснаците да не се сърдят, ами да вземат да върнат влаковете с които са си тръгна след Втората световна и други такива работи!

    Относно поста на Тишо. Да, не е приятно, но случилото се с паментика на "Съветската армия" е различно от разрушаване ( ломене) на нашите паментици в Македония. А и македонците са като 16 годишни. Гледат се в огледалото и се радват колко са силни, ама само у тях си. Като допълнение 17 годишната съседка (Сърбия) от отсрещния балкон ги лъже, че е така и те се радват още повече.
    Последно редактирано от didogen; 18-06-11, 20:35. Причина: допълнение
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #47
      От: В крак с времето

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      ама честно казано не ми допадат такива неща да "мацат" по паметниците.
      То не само по паметниците- всички фасади на сгради са орисувани и ''подписани'' . В центъра на Русе не се освениха да изподраскат фасадите на сгради, архитетурни паметници от края на 19 век. Все още няма даже глобен за това. Иначе родната полиция ни пази...
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #48
        От: Кажете сега, че не е идейно!

        Поругаването на паметник си е вандалщина навсякъде по света,а разрушаванета им си е направо диващина.Доста от нас пътуват по Европа и ако си дадат зор да слезнат от магистралата,ще забележат че там хората си пазят паметниците и на агресори и на освободители,показват ги на кайто иска да ги види и печелят от това.Това което за едни е омразно е обичано от други,или пък напомня за грешки който не бива да се повтарят.Който не му харесва даден паметник да не хади там,който иска да отдаде почит някому,да има къде да го стори.Като излезнат такива неща по медийте, хората от цивилизованият свят си дават отговор на въпроса защо сме там, където се намираме в момента.

        Коментар


        • #49
          От: Кажете сега, че не е идейно!

          Викате по света?

          Това знаете ли къде е?



          или това?

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Кажете сега, че не е идейно!

            Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
            ...
            Относно поста на Тишо. Да, не е приятно, но случилото се с паментика на "Съветската армия" е различно от разрушаване ( ломене) на нашите паментици в Македония. А и македонците са като 16 годишни. Гледат се в огледалото и се радват колко са силни, ама само у тях си. Като допълнение 17 годишната съседка (Сърбия) от отсрещния балкон ги лъже, че е така и те се радват още повече.
            Дидо, каквото е рушенето на паметниците ни в Македония, такова е оскверняването на конкретния паметник, такова е и взривяването на статуите на Буда от талибаните, такива са и вандалщините из Кърджалийските гробища(мисля). И няма никакво значение дали са осквернени на верска, политическа или каквато и да е друга основа. Трябва много да мразиш някого за да му обругаваш гробовете или паметниците. А това най-малкото е недостойно. Все едно да гледаш отстрани как пребиват малкото братче на кварталния побойник и да се кефиш на това. Чувството ти за мъст може и да е задоволено, но цял живот ще се чувстваш гузно сещайки се за това.

            П.П. В отговор на розовите танкове от по-горе една гатанка и от мен. Познайте къде се намира долупоказаният паметник, на кого е и защо аджеба никой не го маца в розово или пембяно. Не че не могат.

            Последно редактирано от Тихомир; 18-06-11, 21:56.

            Коментар


            • #51
              От: Кажете сега, че не е идейно!

              Днеска пак се зачетох в Български хроники на Стефан Цанев.......Ох Ох Ох Защо ли четох баш за разделението на нацията на русофили и русофоби което е много превратно тълкуемо.Стамболов човек обичащ Русия и руския народ е принуден от нея самата да работи против нейните бесни имперски домогвания и дебелашко грубо държане.

              Много е сложно ем да не искаш да обиждат паметници ем тези паметници да ти показват че ти си никой......Ти не може да решаваш в собствената си страна......




              Както беше рекъл един мексикански президент...защо сме толкова далече от Бога а толкова близо до Съединените Щати
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #52
                От: Кажете сега, че не е идейно!

                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                Тъй ами. Къде-къде по-приемливо е гузничко да си мълчим когато американците поставят в тяхното паметник на хората бомбардирали България. Е тогава вече сме истински българи! Тогава не е национален нихилизъм, а национално проституиране.
                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                Мхм, а междувременно да позволим и на Турция да си построи някое паметниче на Осман, Мурат или Мюмюн паша или на Гърция да стъкне едно на Василий II Българоубиеца. А пък после, когато съвеЦките другари си вземат техните ще им дойде редът да поговорим и за тях... Хубава логика.
                Докато в България, руските паметници са повече от българските - никой, по никакъв начин няма да има възможност рационално да аргументира отказ (или просто съпротива) за появата и на американски, турски и каквито и да било други.

                п. п. И това изобщо не е войнишки паметник!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Кажете сега, че не е идейно!

                  Я, бърза справка в тубата извади любителите на паметника на светло

                  http://www.youtube.com/watch?v=563JXhSlruI
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кажете сега, че не е идейно!

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    П.П. В отговор на розовите танкове от по-горе една гатанка и от мен. Познайте къде се намира долупоказаният паметник, на кого е и защо аджеба никой не го маца в розово или пембяно. Не че не могат.

                    Щото поп арта е слаба страна на австрийците. Или там по силата на един договор. Всъщност ти знаеш ли защо не са го бумнали тос паметник?
                    А знаеш ли колко пъти този същия паметник е боядисван в кви ли не цветове?

                    Знаеш ли защо му викат Erbsendenkmal и кво значи това?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кажете сега, че не е идейно!

                      Тишо прав си, но аз гледам на това от по различен ъгъл. Не мисля, че е направено да обиди някой, а художника да изрази мирогледа си. И за мен е важно да се пазят паметниците, те не са само да напомнят за някого, а да покажат неговото себеотрицание. И независимо от политическият строй, това са реални хора, които са се жертвали реално. Не бих го сравнил със събарянето на паметници ( да в кърджалийско) и чупенето на такива във българското военно гробище у Македония. Да си признаем, че такъв интерес към този паментик никога не е имало, от организираните посещения на компартията. А и половината чужденци нямаше да го видят, ако не беше изрисуван.

                      П.С. Примера с братчето е точен и смразяващ, но срещан за съжаление.
                      Последно редактирано от didogen; 18-06-11, 22:15. Причина: интонация и малко правопис
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кажете сега, че не е идейно!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Щото поп арта е слаба страна на австрийците. Или там по силата на един договор. Всъщност ти знаеш ли защо не са го бумнали тос паметник?
                        А знаеш ли колко пъти този същия паметник е боядисван в кви ли не цветове?
                        Грешка! Това е паметникът на съветската армия в Берлин.

                        А това е във Виена, със слабите поп арт художници:

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кажете сега, че не е идейно!

                          Явно съм ги объркал. В Берлин не съм ходил отдавна.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кажете сега, че не е идейно!

                            Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                            Тишо прав си, но аз гледам на това от по различен ъгъл. Не мисля, че е направено да обиди някой, а художника да изрази мирогледа си. И за мен е важно да се пазят паметниците, те не са само да напомнят за някого, а да покажат неговото себеотрицание. И независимо от политическият строй, това са реални хора, които са се жертвали реално. Не бих го сравнил със събарянето на паметници ( да в кърджалийско) и чупенето на такива във българското военно гробище у Македония. Да си признаем, че такъв интерес към този паментик никога не е имало от организираните посещения на компартията. А и половината чужденци нямаше да го видят, ако не беше изрисуван.

                            П.С. Примера с братчето е смразяващ и точен, но срещан за съжаление.
                            Никога не съм го виждал на живо този паметник. Но това няма нищо общо с възмущението ми от обругаването.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кажете сега, че не е идейно!

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              ..по-горе една гатанка и от мен. Познайте къде се намира долупоказаният паметник, на кого е и защо аджеба никой не го маца в розово или пембяно..
                              Гатанка и от мене: Georgia Guidestones
                              От кой са поръчани, от почит към какво и с каква цел?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Georgia_Guidestones_English_Full.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5286409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Georgia_guidestones.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5286410

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кажете сега, че не е идейно!

                                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                                Тишо прав си, но аз гледам на това от по различен ъгъл. Не мисля, че е направено да обиди някой, а художника да изрази мирогледа си..
                                И аз го гледам под по различен ъгъл. Мисля че е направен поради същата причина поради която варненската магистрала минава през Правец. За да се угоди на Големия някой подмазвач е напънал партиен интелектуалец да скалъпи паметник за богопомазаната кауза.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X