Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кажете сега, че не е идейно!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кажете сега, че не е идейно!

    http://www.segabg.com/online/new/art...=16&id=0000111
    Паметникът на Съветската армия влезе "в крак с времето", след като неизвестни художници "опаковаха" фигурите като герои от американски комикси, Дядо Коледа, като Роналд - клоуна на "Макдоналдс". ...
    То е лесно да излееш върху омразния паметник боя или мръсотия. Почти толкова лесно е да организираш нещо в негова защита, зер се пробваха и да го махат разни хора с къса историческа памет. Но за тази акция си трябва и изобретателност, и организация.

  • #2
    От: Кажете сега, че не е идейно!

    Както и особено изтънчен дебилизъм.
    Да се гавриш с войнишки паметник е ... Не е и свинство, просто не намирам дума, макар че българския е богат език.
    А хората, които са го направили, са обикновенни буклуци.

    Коментар


    • #3
      От: Кажете сега, че не е идейно!

      Мммм, замислих се, Кремиковци го затвориха, има ли още отворени тухларни по Софийско ? Две седмици там биха дошли добре на групата анонимни художници. Като имат будна гражданска съвест - да ходят да рисуват обидни лозунги по Народното събрание - за там съм готов и кофата с боя да им държа.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: Кажете сега, че не е идейно!

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Като имат будна гражданска съвест - да ходят да рисуват обидни лозунги по Народното събрание
        За там не им стиска нямат дупе.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Кажете сега, че не е идейно!

          Войнишки паметник...но на армия-агресор...
          Идейно е.

          Коментар


          • #6
            В крак с времето

            Майстори на графити нашариха Паметника на Съветската армия в София.



            Репортажа на БТВ

            Гениално..

            Коментар


            • #7
              От: Кажете сега, че не е идейно!

              Направо казано, това не е войнишки паметник - въпреки названието.

              А агресор е тази армия, която успееш да победиш. Иначе е освободител. Не бъркайте щатите.

              Коментар


              • #8
                От: В крак с времето

                Интересно е станало, ама честно казано не ми допадат такива неща да "мацат" по паметниците.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: В крак с времето

                  . Нямаха ли друго поле за изява, а точно на паметник трябваш да се из$е/24+.

                  Коментар


                  • #10
                    От: В крак с времето

                    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                    Интересно е станало, ама честно казано не ми допадат такива неща да "мацат" по паметниците.
                    За паметника на залязалата на 70% съветска окупация и изгряващото на 90% американЗко робство ли става въпрос ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: В крак с времето

                      Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                      За паметника на залязалата на 70% съветска окупация и изгряващото на 90% американЗко робство ли става въпрос ?
                      Нещо или не съм се събудил или не разбирам . Казвам само, че не одобрявам да се маца/драска (един вид руши) по паметниците. Това е история, а дали е залязло или не, не мисля че е от значение.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: В крак с времето

                        Може да е просто, ама още ми е смешно като видя тази снимка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: В крак с времето

                          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                          Нещо или не съм се събудил или не разбирам . Казвам само, че не одобрявам да се маца/драска (един вид руши) по паметниците. Това е история, а дали е залязло или не, не мисля че е от значение.
                          Това да се интересуваш чия собственост сме, преди и сега, е неуспоримо твое право. Дали е от значение - поне според мен от огромно.

                          Мацане и рушене твърдо против, но това не е работа на мацащи тинеджери, подписа под паметника го доказва.

                          пп. Какво означава паметник и кой го определя е съвсем друг въпрос.

                          Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                          Може да е просто, ама още ми е смешно като видя тази снимка.
                          Ако го смяташ за просто и смешно... не си разбрал посланието.

                          Коментар


                          • #14
                            От: В крак с времето

                            Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                            Ако го смяташ за просто и смешно... не си разбрал посланието.
                            Посланието съм го разбрал съвсем ясно - нали от малък искам да съм екстра сенс. Нов освободител и ние даваме старо дупе. Обаче е грозно на паметник. Ама още ми е смешно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: В крак с времето

                              Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                              Това да се интересуваш чия собственост сме, преди и сега, е неуспоримо твое право. Дали е от значение - поне според мен от огромно.
                              ....
                              Ох, нещо не ми се задълбава, че ми е тегаво . Това чия собственост сме и по коя свирка играем ясно. Казвам, че това е част от историята ни, а паметниците са за да ни напомнят, пък било то лошо или добро. Който не помни историята си рискува да повтори някои грешки или да "открива топлата вода" отново.
                              п.п. Предполагам си забелязал колко късопаметни сме станали, като пример, при избора на управляващи.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X