Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печено прасе по айдушки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Печено прасе по айдушки

    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
    GOURMET Айдук! ....
    +1
    Само че на кирилица

    Гурмѐ (от френски : gourmet, гастроном) е ценител и познавач на добрата храна и напитки. В този смисъл, думата още може да се срещне и като гурман (gourmand), което обаче може да носи и смисъла на човек, който обича храната в големи количества, чревоугодник, лакомник

    Коментар


    • От: Печено прасе по айдушки

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      GOURMET Айдук! Гурман не е сръбско,а френско лафче значи ценител/храна и напитки/,също и червоугодник
      Или пък "Айдушки клуб за печива и софри"..?
      Да гурме си е френската думичка за човек който си угажда на корема, ценител демек. Гурман си е баш западно комшийско но да не изпадаме в излишни полемики. Правим сбирка и решаваме, поне практиката досега показва че решенията в тази бойна група се вземат лесно и досега поне са удачни. Да решаваме кога ще е сбирката и къде. Даже ако искате да отварям учредителна тема. Апропо, за идеята следващата вакханалия да е на х.Ком имам "некои съображения".
      1 Достъп на леки коли до хижата.
      2 време на провеждане,защото, места малко а ако е скоро на палатки бррррр..студ.
      Надявам се ме разбирате
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Печено прасе по айдушки

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        .. с какви чаладинки мезим бедна ви е фентазията по убави не съм ял тая пролет.............................
        Верче казА- Край! Утре на Вакарел! Така че Тони вади рогатката и няма начин да не ме мернеш по поляната отсреща.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Печено прасе по айдушки

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Да гурме си е френската думичка за човек който си угажда на корема, ценител демек. Гурман си е баш западно комшийско но да не изпадаме в излишни полемики. Правим сбирка и решаваме, поне практиката досега показва че решенията в тази бойна група се вземат лесно и досега поне са удачни. Да решаваме кога ще е сбирката и къде. Даже ако искате да отварям учредителна тема. Апропо, за идеята следващата вакханалия да е на х.Ком имам "некои съображения".
          1 Достъп на леки коли до хижата.
          2 време на провеждане,защото, места малко а ако е скоро на палатки бррррр..студ.
          Надявам се ме разбирате
          Адаш,

          Хижа Ком е достъпна за леки автомобили през Берковица, но с малко (около 25 км.) повече обикаляне и завои. В съседство до обсъжданата хижа има още една с доста по-голям (може би тройно) капацитет.

          Коментар


          • От: Печено прасе по айдушки

            Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
            Адаш,

            Хижа Ком е достъпна за леки автомобили през Берковица, но с малко (около 25 км.) повече обикаляне и завои. В съседство до обсъжданата хижа има още една с доста по-голям (може би тройно) капацитет.
            Бива. Несъм ходил натам от години и нямам идея в какво състояние е пътя.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Печено прасе по айдушки

              Датата ми се струва символично ясна - Първи Юли - Джулай Ивнинг - щото морнинга е работен. Името - българско ще трябва да е, нещо от сорта - шкембе мурафет по айдушки - не че много български думи , ама поне не са френски.
              Е, отворен съм и за други предложения, като "Хайдушка вечеря с препиване" или "Айдушката механа".
              Ама айде на живо, на живо ли написах ..!? Имах предвид - на пиво .

              ПП. На палатки е студено само ако си сам и не си вкарал подгряваща течност във вените. В Сибир съм спал на открито на 9-ти Май, поточето беше замръзнало сабале, а аз не, познайте защо.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • От: Печено прасе по айдушки

                Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                Цецо, много бързо го реши. И ние идваме, защото там ни харесва.
                Ванка, коментирахме го снощи, а знаеш, че съм невротик и много-много не ги мисля нещата. Важно е движението, а не целта. Освен това дискът от брана, който ми подари вчера до тогава може би ще е придобил вид удобен за намазване.

                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                .............мариновани агнешки дреболийки,плътно повити с чревца.............
                ..........
                Имах приятел. Наричаше бирите бебенца. Тоя пък повива чревцата. Разбирам да избършеш изпотена бутилка, ама да повиваш карантия ?!?!?!?!?!

                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                GOURMET Айдук! Гурман не е сръбско,а френско лафче значи ценител/храна и напитки/,също и червоугодник
                .........
                За@би го френския! Давай най-много на турски. "Чревоугодник" доколкото знам няма буквален превод-само аналогии. "Гурме' звучи някак си международно,.. европейски, и не ми Аресва. Айдук и Гурме - ба@ти парадокса.

                Абе вий насериозно го взехте това предложение? Повече ми харесваше "Движение". По-динамично е някак си. И по неангжиращо / демек лумпен/
                Последно редактирано от maxxx; 31-05-11, 21:25.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • От: Печено прасе по айдушки

                  Как Ви звучи " Н..ДА" Национално Движение на Айдутите.

                  Или ДНКА - Движение за Национална Кулинария на Айдутите.

                  Или още по-добре ЧЕКА - Чревоугоднически Екстремен Комитет на Айдутите !?
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Печено прасе по айдушки

                    Инфо за хижата: Достъпна е с лека кола. Пътят е тесен, но здрав. Около 15 км от Берковица. Хижите всъщност са три: х. Ком Нова, Ком-стара и споменатата вече малка хижа. От Хова до Стара са около 500 м отрезвителен баир...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • От: Печено прасе по айдушки

                      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                      .........От Хова до Стара са около 500 м отрезвителен баир...
                      Питай ме как се минава на кило и малко с джип в местна мъгла, дето в очите да ти бръкнат, ше помислиш, че е в г.. носа

                      Като допълнение: Има лек офф-маршрут до хижата от Петрохан. Много приятен и лесен. Става и за по-висока лека кола.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • От: Печено прасе по айдушки

                        За по-припрените има още една приятна дата - 18-ти Юни.
                        Що приятна ли ? Ми малката щерка има рожден ден на 17-ти, та може да почерпя некоя бира.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Печено прасе по айдушки

                          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                          Инфо за хижата: Достъпна е с лека кола. Пътят е тесен, но здрав. Около 15 км от Берковица. Хижите всъщност са три: х. Ком Нова, Ком-стара и споменатата вече малка хижа. От Хова до Стара са около 500 м отрезвителен баир...
                          А не може ли пътя да е надолу??
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: Печено прасе по айдушки

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            А не може ли пътя да е надолу??
                            Може, ама много завои.

                            Коментар


                            • От: Печено прасе по айдушки

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Верче казА- Край! Утре на Вакарел! Така че Тони вади рогатката и няма начин да не ме мернеш по поляната отсреща.
                              Верче какво прави на 24 ти кога ората браха с кофиАз днеска обирах бабирок затова е толкоз вкусен

                              Пачи клак нема още и манатарка няма
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • От: Печено прасе по айдушки

                                Темата върви към нов раздел "Хайдушко сборище", в който отделни теми ще са:

                                - Агне по хайдушки;

                                - Прасе по хайдушки;

                                - Хайдушки табиети;

                                - Хайдушки песни;

                                - Петте любими неща на войводата - йедене, пиене,и третото три пъти;

                                - и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X