Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Ай ся, лични карти
    Дай да минем направо на въглероден анализ!
    Пилците ще ги броим април, след Великден!
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Такаааа.... , от как съм писал в тая тема ( днес ) се е нароило има няма 6 страници писанье. А само Марто-Новобранко предлага нещо същестрвено. Аз се присъединявам и съм готов да помагам с личен труд (не в плюскането) на Дъртьо, да сътворим у Вакарелско една пещ, (да ме прощава Вълчо) в която да направим агне "не по хайдушки". Участвам и в покупката ( не хайдутстването ) на Агнето. А по въпроса за подправките - не са нито много, ното редки - гюзум и зелен лук - гюзума няма да кажа какво е. Дъртьо знае.
      А ... , забравих да спомена - знам как се прави - и пеща , и ягнето.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        И след някоя друга година, току виж - в песнопойките включили една песен, която приблизително започва така:

        Край Вакарел шум се вдига,
        копат джанти от Зил-ове...
        Ето Стария пристига
        и хайдуци си зове...

        Ще вземем да влезем в историята, мама му стара..!!!

        Поздрави

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Майсторе, влизам. С 3-ка по термодинамкиа
          PS: отивам да се ТРУПИРАМ !!!
          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            Гледам, че сме на ръба от избирането на организационен комитет и съставянето на правилник, устав и сдружение с не-стопанска цел! Може и някоя колежка дето е по-сръчна в ръцете да извеза знаме на организацията! На зелен фон агне изправено на задните си крака, в смъртна схватка с две човешки фигури от двете му страни, а отдолу надпис "СОФРА ИЛИ СМЪРТ"..!!! На националния офф роуд събор, най-много ще се натискат да разпъват палатки в нашия лагер...

            Поздрави

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Виждам че и scorpion 1972 чете в темата и имам една спец поръчка за него на тема агне.
              Е сега остава и да требва нещо от каучук за агне по хайдушки.
              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                Е сега остава и да требва нещо от каучук за агне по хайдушки.
                Няма , споко. Отпада питанката поради времето на провеждане на мероприятието-април. Ако беше към края на май, тогава щях да те помоля за нещо но здраве.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Няма , споко. Отпада питанката поради времето на провеждане на мероприятието-април. Ако беше към края на май, тогава щях да те помоля за нещо но здраве.
                  Винаги съм насреща.Здраве да е.
                  Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                  На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                  Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Тухли, камъни, кирпич, мъх....
                    Най вкусно става месцето след дъъъъъъъъъ ъъ ъъ ъъ ъ ълго 10-12 часово приготовление.
                    Тогава си толкова гладен, че и чамова дъска става за ядене.
                    Когато обаче си с добри хора, те са поръчали агънцето да почва да се пече от сутринта.
                    Е така

                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      дамм,организацията се почна от рано..като се избистри -участвам,най накрая да се видим наживо с част от групата на "айдуците " за колегата с мерак да си прави глинена пещ-в нашия край ги зидаме от стари керемиди и глина-така е останало,отвътре се маже с глина преди всяко палене...не че няма да стане и от тухли,но по трудно се постиг аоблата форма,която е особено важна за крайния резултат..ако мога да помагам-свиркай..
                      а троянската я залюбих в казармата,иначе съм от Котленския край
                      куче или вълк?
                      в клетка ,или свободен?
                      въпрос на личен избор.
                      Вихрен Илиев
                      0888249888
                      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        ,иначе съм от Котленския край [/QUOTE]

                        Аааа ти за това набикаляш на сам.
                        Моята майка е от Ичера. Сега ловувам там, а и детството ми е минало там, всяка ваканция.
                        То и в котелско се правеше едно време основно сливова ракия, така, че си я имал основата.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Ей докато четаи излиза нова страницаОбръщам се към всички да не се почуства някой обиден Коя дата кажете и го правиме .Както речете така ако е по хайдушки трябва да палиме един ден и една нощ и да се пие през това времеДжанти имам и шкодови и газкови ше ги закопаме.Ако трябва има време имам 5-6 хиляди тухли имам и огнеупорни от акумолираща печкасе ше се иззида нещичко като фурна ама като гледам колко мераклии има за мероприятието с едно ягне ше се комкамеама важно е да се видиме и уважиме с чаша в ръкаАко искате април месец се размръзва земята у Вакарел и в„Тюмен“в Сибирклимата е еднакъви може да го разиграемеАприл не е студено може да се спи по коли и палатки„аз всеки събор си спя в ситроенчето“А и какво спанекъм края на април не може да спиш от песента на славеите така пеят че земята се тресефантастика лежиш пиеш ядеш и славеите кършат гората

                          А докато се пече района е супер за каране ако има некой да не му се пие
                          Абе ше го измислиме поздрави на всички

                          Сега една рецепта малко отклонение от темата специално за Кумчо Вълчо
                          Печена дива кокошка в глина по Спецназовскипърво пояснение коя кокошка е диватази която не си седи в двораи обикаля като алтава

                          Ловиш я и я стискаш за гушата да не вряка като млъкне я мажеш цялата с глина и я пъхаш в жаравата като се изпече глината вадиш и като махаш глината падат и перата с кожата вадиш от корема мерудиитеи лапаш кокошиньо месо
                          Ето една скромна мостричка от мен:
                          Прикачени файлове
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                            Тамън бех запомнил рецептата,и я забравих!!! Сега в главата ми е само-печено..печено.....ама какво и как,не ме интересува!!

                            Тони,имам едни тухли(огнеупорни),и се чудя кво да ги правя!

                            Той,Volk,искаше да го копа,и сигурно ще се разсърди ако е от пещ!!
                            Тухлите ще му помогнат.А и той каза,че има също.
                            Аз викам,като ще се прави едно нещо,да е как си требе.Исках у дома да направя подобно,но не се знае точно кога ще дойдат количеството финикийски знаци да го направя.Става дума за това...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025560071058.jpg
Прегледи:5
Размер:199.3 КБ
ID:5258636

                            Ако го направим така,ще си имаме истинско офф-чеверме "ПРИ СТАРИЯ"!

                            В задната стена може да се комбинира с отвор за пещ и отзад да се иззида самата камера.така ще се пекат три хайванчета на веднъж...Едно на пещ и две на чеверме-баш по хайдушки,струва ми се.
                            А за пещта от глина-така е както казва Навар.добре омесена жълта пръст,хубаво е да се добави и "мекина"/смляна слама/ и парчета от цигански керемиди.За форма може да се ползва някой огънат фазер и оформен като купол.Върху него се подмазва на слоеве.След туй се пали и -пещта е готова.

                            ПП Значи,по снимката да добавя.Ако имаме изградена пещ на задната стена,опалваме първо нея.Силно.После вадим жарта на площадката за чеверме,мятаме агнето на пещ,затваряме.Веднага след туй,закачаме и хайваните дето ще се въртят.Така постигаме за едно и също време,около 4 часа,три готови войводски мезета.
                            Последно редактирано от Мещера; 09-03-11, 10:27.

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ако е така, мероприятието ще отпадне поради липса на кворум. Затова - по лични карти.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Такаааа.... , от как съм писал в тая тема ( днес ) се е нароило има няма 6 страници писанье. А само Марто-Новобранко предлага нещо същестрвено. Аз се присъединявам и съм готов да помагам с личен труд (не в плюскането) на Дъртьо, да сътворим у Вакарелско една пещ, (да ме прощава Вълчо) в която да направим агне "не по хайдушки". Участвам и в покупката ( не хайдутстването ) на Агнето. А по въпроса за подправките - не са нито много, ното редки - гюзум и зелен лук - гюзума няма да кажа какво е. Дъртьо знае.
                                А ... , забравих да спомена - знам как се прави - и пеща , и ягнето.
                                +1
                                И аз идвам да помагам, къде за фурната, къде за бирата, ще видим, а и да не помогна поне ше преча !

                                Ако трябва да съм по-сериозен (което се случва рядко), доста съм наясно и с фурните, и Ягнето, и тренирам с яденето да не се излагам !
                                А в момента имам и свободно време, и желание, и ще си намеря и път към Вакарел.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X