Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за оглед на кола в София

    Пушека на какво мирише - сладникаво или на неизгоряла нафта?

    Направи теста със спринцовките на обратната нафта на инжекторите и виж какво ще покаже.

    Ако имаш някой наблизо с Лексия също може да видите отклоненията на инжекторите на топло и студено.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • От: Помощ за оглед на кола в София

      Като начало пробвай с добавка за почистване на горивната система, и повечко газ и натискане. Тогава пак ще я умуваме. Виж край дюзите дали е влажно, че понякога има едни медни дифтонги и правят беля.

      Коментар


      • От: Помощ за оглед на кола в София

        Пушека е леко лютив, като че ли на нафта мирише. Какъв е тоя тест и как се прави? Това е проблем, няма такъв с Лексия. От над 1000 км слагам Бардал БДС и по 5мл/л двутактово масло. Край дюзте е сухо. Когато температурите бяха под нулата, не пушеше.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Помощ за оглед на кола в София

          Нарязваш си 4 парчета маркучле по около метър с диаметър подходящ като за закачане на обратките на инжекторите. Слагаш всяко парче на по един инжектор и края на всеки маркуч го слагаш в отделно съдче разграфено до милилитър - примерно голяма спринцовка. Палиш за определено време на празен ход и гледаш кой инжектор колко връща в милилитри.



          Вече за тези инжектори колко е нормалното което трябва да връщат ще каже някой от тези дето знаят и се навъртат тук по форума Четох за друг двигател (2.0 ТДЦИ), че нормата е 8 до 10мл за минута. Общо взето ако има голяма разлика с някой инжектор - вероятно е проблемен.

          Ето една друга тема по въпроса - https://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=116574
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • От: Помощ за оглед на кола в София

            От както се постопли моята също започна леко да припушва бяло в началото и леко да си мени оборотите, 2-3 мин. след като я запаля. Също нямам загуба на масло или антифриз. Имам един съсед, механик във фирмен сервиз и доста в час, та той я наблюдава няколко сутрини и каза, че е някоя дюза, като проблема се оправял с добавка за почистване. Предстои да пробвам, ама резултата ще закъснее, че за почти 6 месеца едвам навъртях 2 000 км.
            Според съседа и според Пежо - Форумите, тяхната добавка на ПСА да се разреди в 30 л., а не в 60 л. както я дават по книга.

            Коментар


            • От: Помощ за оглед на кола в София

              То и аз не карам кой знае колко и с тоя разход и пълнене на резервоара до горе и при мен ще се попроточат нещата, но като намалее нафтата ще сипя една добавка на PSA. Моите маркучи са твърди и са като пресовани около щуцерите. Хич не помръдват при дърпане. Като най-лесно ще пробвам първо с добавката.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Помощ за оглед на кола в София

                Аз и назад в темата ти бях писал да намериш някой алтернативен сервиз във твоя регион, щом в Ст. Загора аз намерих два такива, в Бургас не може да няма. Този тип сервизи знаят какво точно да правят, държат си на клиентите, винаги предлагат точно най-правилната част за случая. Работят качествено и съвестно и не са печалбари.
                Само за сравнение : Преди седмица смених на 21 г. Фиат Браво предни амортисьори KYB със прилежащите им анджаклами, както се сменя по книга, и труд всичко за 350 лв. В Аутобкс със все отстъпки ми дадоха цена 480 лв. Ами 130 лв. разлика за мен са си нещо.

                Коментар


                • От: Помощ за оглед на кола в София

                  Проблема е в локализиране на проблема. Всеки казва:Нали върви, сипвай нафта и карай. Пък аз искам всичко да е перфектно, но не на принципа проба-грешка и да разпарчатосаме цялата кола за да нацелим проблема.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Помощ за оглед на кола в София

                    Добре, виж в Пежо - Форума, група Бургас в кой сервиз ходят. Аз ако не бях прочел там, никога нямаше да предположа на такова криво място какъв грамотен сервиз имало, със диагностика, отношение и познания.

                    А някакви дреболии отстранявал ли си? Аз да.
                    Първо редовно гореше някоя крушка на късите светлини, смених фасунгите с керамични и засега не горят. Една фасунга струваше 12 лв. на мен ми ги хванаха по 9 лв. Единия плафон за осветлението на задния номер е леко счупен и трака, ще поръчвам в Пежо, по 5-7 лв. бройката са, в това число и крушка. Купих си чистачки на Вюрт, много съм доволен как чистят, общо 23 лв. двете. Стелки с лого 307 ще поръчвам от Пежо, по около 50 лв. са, че шофьорската ми е протрита. За зимата съм решил да сменя подгряващите свещи, че имам две изгоряли, не съм проверявал още за цена, ама ще са BERU. Съединителя мисля е към края си, то на този двигател трудно изкарва до 200 000 км. Моя не буксува още, ама не ми харесва нещо и съм планувал да купя един да имам за всеки случай под ръка. Миналата седмица за първи път я карах през нощта и фаровете много добре светят, там съм замислил евентуално LED крушки на късите светлини, ама нещо доста противоречиви мнения, а и нощем почти никога не карам, та е в процес на обмисляне. Минах Шипка в двете посоки с 5 човека, държа се отлично, очаквах, че ще умалява, но не усетих някаква разлика като сме само двама. На първия резервоар по борд ми даде 4.3 , напълнен прецизно излезе 4.4. На втория по борд дава 3.8 за сега. Взех си 4 бр. оригинални алуминиеви джанти с 4 бр. зимни гуми, 2 от които почти нови и 16 бр. болтове от една тотал щета за 250 лв. всичко, ама тук удари рамо застраховател. Подариха ми една кутия дето се слага на покрива, багажник ли, бокс ли, не зная как се води. За нея взех две напречни рейки от Лидъл за 70 лв. Това е засега.

                    Коментар


                    • От: Помощ за оглед на кола в София

                      Стелките подлежат на пазарлък - понеже и аз трябва да сменям моите, че са заприличали на мекица ходих да питам в Пежо колко струват. Според сайта трябва да са към 100тина лева комплекта, обаче на място като питах се оказа, че "може да измислим нещо" за някоя отстъпка и накрая комплекта ми го обявиха на 54 лева за 4-те стелки. Та ако подпиташ любезно може и да измислят нещо.

                      Вчера ми хрумна нещо докато заспивах - някакъв шанс пушека да е от мехурчета в нафтата? Пробвал ли си да напомпиш малко крушата преди да запалиш и да видиш дали ще има разлика?
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • От: Помощ за оглед на кола в София

                        Не съм пробвал, ще пробвам. Днес сутринта не пуши. Интересна работа.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Помощ за оглед на кола в София

                          От личен опит колите на ПСА си казват всички болежки само с лицензна Лексия и то ако този който я разпитва знае какво прави . Пред мен С 4 само че 2.0 ХДИ с няколко алтернативни диагностики не можаха да го накарат да запали или поне да определят проблема . Диагностика на Ситроен с оригиналната сервизна Лексия за 2 минути я запали и определи проблема .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Помощ за оглед на кола в София

                            Хубаво де, кажи къде е тоя диагностик, дето хем да знае какво да прави, хем да има желание да го направи. В Бургас в АМ (бившата АМК) не се получават нещата.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Помощ за оглед на кола в София

                              Здравей.
                              Този диагностик от Айтос познат ли ти е?
                              кординати: 0898644461 Митко (ченча) ,Айтос
                              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                              Коментар


                              • От: Помощ за оглед на кола в София

                                Нищо не ми говори. Сега отвам на работа, а в смяната имам две момчета от Айтос и ще ги питам за него.

                                Вчера след работа напомпих. Пушеше. Днес сутринта, без да помпя пак пушеше.

                                С помпене без помпене, в студ и в жега, на студено и на топло колата пали еднакво. Демек проблем с паленето няма.

                                Като запаля колата и пуши, мотора работи на обороти като на загрял - 700.
                                Когато не пуши оборотите са - 900 и като загрее си спадат.
                                Отбелязвам, че пушенето е при сутрешно палене или след по-голям престой.
                                Последно редактирано от kameno karp; 23-05-19, 16:26.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X