Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за оглед на кола в София

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190408_6588.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5812249
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Помощ за оглед на кола в София

      Браво, майсторска изработка. То и моята идея е такава, от нещо подобно на жило, на Фиат Браво-то ми щеката представлява нещо като пружина, но е права.
      Я кажи за свалянето на картера, лесно ли е, и освен гарнитура друго трябва ли ? Аз до тук за 1300 км. от смяната на маслото, не забелязвам да намаля. За 5 поредни минавания на проход Шипка, като сляза в Габрово и пак за почвам да катеря до Фърговци на 750 н.м.в., ми дава разход 4.1-4.2 карам спазвайки ограниченията, ама нагоре си я настъпвам. Напълних я хубаво догоре, минал съм почти 1200 км. и ми показва, че мога да мина още 350 км. Надявам се до края на месеца да ги мина, да заредя и да видя колко ще даде.

      Коментар


      • От: Помощ за оглед на кола в София

        Картера е без гарнитура, само със силикон още фабрично. Иначе свалянето е с пиниз - като се развият 'сите болтове остават две шпилки, които като ги развиваш избутват картера и го отлепят от силикона. Без тях се криви и после трудно се уплътнява, макар че не е голяма драма тъй като нов (говоря за чисто нов) картер е около 40тина лева.
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • От: Помощ за оглед на кола в София

          За картера е така както казва колегата. Пък за разхода, моя идва към 5.2-5.3 въпреки, че не съм състезател. По компютър е 4.5.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Помощ за оглед на кола в София

            Такаааа, поне си поиграх. Явно от маслото термшлауха се размекна и разду. Днес чак косата ми(не че имам много) изтръпна. Вадя щеката и масло по нея никакво,само на връхчето и. След няколко секундно изтръпване ми светна лампата - термошлауха се раздул и уплътнил в тръбичката, която в картера е доста тънка. Още в началото усетих, че луфта е много малък, но все пак беше достатъчен. Сложих безсмъртната щека. Дано наистина се окаже такава.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Помощ за оглед на кола в София

              Що някой не премести темата? Тъпо е да свети тук (в този раздел) при нов отговор.

              п.п. Иначе честито за придобивката!
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Помощ за оглед на кола в София

                Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                От ляво е новата, купена от пежо - дясно е оригиналната..

                [ATTACH=CONFIG]983129[/ATTACH]

                D
                На това дифтунга ли му се вика

                На Форд 1.8 TDCI имах проблем с една дюза, всъщност проблема се оказа чисто електрически с пиезото на въпросната дюза.Аз съм със Сименс VDO и пиезо отделно не се предлага .За да съм сигурен че няма проблем с окабеляване и изхода на ЕКУ -то,размених 3 дюза с 1 ва.

                Намерих си ново пиезо от рено или Пежо ,с коренно различен номер ,ставаше само като резба,пратих дюзата и новото пиезо във дизел сервиз във Варна,след ден ми върнаха дюзата настроена и си я монтирах.Обаче заради тази медна шайба,плющеше жестоко от дюзата.

                Припилих я с водна шкурка и заспа,от тогава съм минал сигурно около 20 000 км.
                Не съм знаел че се приписва ,при мен рейла на моменти вдига 2600-2700 бара.
                Последно редактирано от Roninn; 10-04-19, 19:20.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Помощ за оглед на кола в София

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Що някой не премести темата? Тъпо е да свети тук (в този раздел) при нов отговор.
                  И аз още в #50 помолих, амаааа...
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Помощ за оглед на кола в София

                    Ами то има една тема за избор на автомобил между Пежо 307 и някаква Тойота, може в нея. Или отделна тема да се направи за 1.6 HDI/TDCI понеже е масов двигател в няколко популярни автомобила.

                    Коментар


                    • От: Помощ за оглед на кола в София

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190502_12211.jpg
Прегледи:1
Размер:22.9 КБ
ID:5813682

                      Това го намерих в резервоара. Някой има ли идея какво е, за какво служи дали е счупено или просто откачено от някъде.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • Re: Помощ за оглед на кола в София

                        Клапан при преобръщане да не станеш на факел... Някой е блъскал с маркуча да точи наФта. : )))

                        Коментар


                        • От: Помощ за оглед на кола в София

                          Ясно, благодаря.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • От: Помощ за оглед на кола в София







                            Някой може ли да направи преразказ по картинките?
                            Да кажа и какви са проблемите. Сутрин като запаля колата, много пуши. Пуши около минута-две бяло-сивкав пушек и спира. При изрязване в движение на загряло, няма никакви пушеци. На студен мотор не съм я виждал отзад. Като е студен двигатела, доста тресе. Като загрее, тресенето доста намаля. Колата няма проблем с вървенето, направо се изстрелва. 1.6 ХДИ 90 коня.
                            ПП : Не гори масло нито антифриз.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Помощ за оглед на кола в София

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]988778[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]988779[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]988780[/ATTACH]

                              Някой може ли да направи преразказ по картинките?
                              Да кажа и какви са проблемите. Сутрин като запаля колата, много пуши. Пуши около минута-две бяло-сивкав пушек и спира. При изрязване в движение на загряло, няма никакви пушеци. На студен мотор не съм я виждал отзад. Като е студен двигатела, доста тресе. Като загрее, тресенето доста намаля. Колата няма проблем с вървенето, направо се изстрелва. 1.6 ХДИ 90 коня.
                              ПП : Не гори масло нито антифриз.
                              Pone аз картинки не виждам.

                              Коментар


                              • От: Помощ за оглед на кола в София

                                Явно нещо форума се бъгва илииии... И друг път се е случвало някой да ги виждат, други не. Аз ги виждам,но в началото си стояха като картинки, сега пише : прикачен...
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X