Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за оглед на кола в София

    Или не си ме разбрал или аз не съм се изказал правилно. Никъде нищо не капе. Омаслени са от вътре дозатора и турбо пътищата(тия термини сега ги научих)
    От тази страна, маркуча, турбината и дебитомера са чисти като нови. Само на изхода на клапана има минимално омасляване.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Помощ за оглед на кола в София

      По-скоро аз не се изказах правилно - отвътре нормално има масло, което след време рано или късно избива. Това е.
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • От: Помощ за оглед на кола в София

        За да не пиша глупусти ще снимам това за което говоря. Моля да ме извините но съм пълен нафтов лаик.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Помощ за оглед на кола в София

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190701_38393.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5816708

          Тия зелените маркучи са омаслени от вътре.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Помощ за оглед на кола в София

            Пак - няма автомобил с турбо, дето да не е омаслен по пътищата след турбото. Първо турбото винаги пуска поне малко, и второ - картерните газове и те минават от там (включват се в потока обикновено някъде преди турбото).

            Та, тия маркучи винаги ще са омаслени отвътре, ако са след турбото - всичко след него, през интеркулера та до колектора, че даже и вхиодящите портове на главата, е омаслено. Ако колата не харчи повече от литър-литър и половина между смените, омасляването само по себе си не е проблем. За турбо дизел разход от 100гр/1000км е съвсем приемлив, да не говорим че някои от завода излизат с доста по-голям.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Помощ за оглед на кола в София

              Значи да не се кося за това омасляване. Благодаря.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Помощ за оглед на кола в София

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Значи да не се кося за това омасляване. Благодаря.
                Просто наблюдавай харча на масло, като на всеки автомобил.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Помощ за оглед на кола в София

                  То това е ясно.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Помощ за оглед на кола в София

                    А какво стана с някакво припушване, което се беше появило при теб ?
                    А някой разбиращ може ли да обясни, дали разликата между сух и влажен въздух, влияе видимо на припушването? От 11 г. имам TDI вече на 22 г. което видимо не гори масло. Тук в СЗ при влажност на въздуха 30 до рядко 40 % никога не е припушвало на студено. Но на вилата, където влажността рядко е под 70%, дори лятото като го запаля и малко си припушва.

                    Коментар


                    • От: Помощ за оглед на кола в София

                      По-скоро така съм я купил колата. Като я гледах преди покупката, все беше загряла и съответно пушене нямаше. Продължава да си пуши първите 2-3 мин след сутрешното палене. Но понякога паля и грам пушек няма. Рядко е но се случва. Не мога да го свържа с влажността на въздуха, но пък и не съм я мерил де. Когато бяха първите наводнения в Пловдив бях в Цигов Чарк. Първата сутрин пуши, втората не.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Помощ за оглед на кола в София

                        Преди да купя колата ми направи впечатление добрия салон и факта, че за разлика от десетките други дето гледах, тая направо се изстрелваше. Другите бяха като охлюви спрямо тази. Няколко дена след покупката вдигнах стелката да я изтупам и що да видя!? Тая кола е явно на незнайно колко стотин хиляди километра. Пробита е от каране.







                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Помощ за оглед на кола в София

                          нищо не се види.

                          Коментар


                          • От: Помощ за оглед на кола в София

                            При мен се вижда. Като качих снимките си стояха като такива. Като презаредих страницата стана : прикачен ххххххх и като кликна отгоре се показва снимката.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Помощ за оглед на кола в София

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              При мен се вижда. Като качих снимките си стояха като такива. Като презаредих страницата стана : прикачен ххххххх и като кликна отгоре се показва снимката.

                              Ами не се получава, поне при мен.

                              Коментар


                              • От: Помощ за оглед на кола в София

                                И аз не виждам снимки. За километрите нямай дерт - всичко зависи от мундарите преди нас Аз преди да пристъпя към оглед на автомобил, първо гледам физиономията на продавача, и често не се стига до оглед. Но с Пежото извадих късмет от първия оглед, попаднах на изключително честен продавач, и все пак я купих от моя край - Балкана.
                                До тук 6 месеца и 3000 км. нямам никаква забележка към нищо, освен всичките типични Пежо - дреболии, които отстраних лека полека. Единствена въпросителна ми остава как ще се движи разхода на масло, но щом за 3000 км. видимо не намаля съм обнадежден.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X