Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ за оглед на кола в София

    Почти всички централни заключвания, ако са били заключени след отключване с дистанционното и неотваряне на врата се самозаключват
    след време (при моите след 30сек.)

    Ситроените ми фабрично идват с настройка при потегляне, след вдигане на над 10км/ч да се самозаключват, но никога
    не ми се е случвало при работещ на място двигател да се заключат вратите.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #77
      От: Помощ за оглед на кола в София

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Стария собственик ми даде и агренажен комплект. Купил го но в сервиза му казали, че първата смяна е на 180 000 км и още е рано за смяна. Във вторник ще ходя да го сменят. Частите са от Старс. Ремъка е Дайко, на другите нищо не пише.Всичко е в кутия комплект. Мейд ин франсе.
      Поне до преди десетина години от АМК продаваха комплект ангренаж ремък Дайко ролки Ина .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #78
        От: Помощ за оглед на кола в София

        От Автомотор взех масло за ДВГ и СК, всички филтри и спирачна течност за 250 лв. Вчера в Ауто бокс ми ги смениха срещу 90 лв.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #79
          От: Помощ за оглед на кола в София

          Мисля, че на колегата jordanov sv се беше заключвала при едно такова слизане, а моята не се заключваше при потегляне.
          А той какво се спотайва, нали е с нашия двигател, я да каже нещо. Доста компетентни мнения два при старите автомобили на служба, нека го чуем и тук.

          Коментар


          • #80
            От: Помощ за оглед на кола в София

            На С5-цата ми активирането и деактивирането на заключване в движение става със задържане на бутона за заключване. На 308-цата май пак е така, трябва да пробвам.

            Принципно сама се заключва колата ако след отключване с дистанционно след определен период от време не отвориш врата. Сама да се заключи докато стои с работещ двигател още никога не ми се е случвало.
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #81
              От: Помощ за оглед на кола в София

              Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
              Исках да "чуя" мнението на Сотир Сариев за ЕГР. Категорично препоръчва затапване - няма какво повече да се говори според мен по този въпрос.

              П.С. Сотир Сариев си е гуру на тема Пежо. А мнението му е в "алтернативния форум" на втора страница в подраздел 307.
              Това е отговора на So(Сотир предполагам)
              Резултата от операцията е връщане на динамиката на автомобила в границите на тази с добре работеща EGR система и повишаване на вредните емисии.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #82
                От: Помощ за оглед на кола в София

                Ако не си екоекстремист карай си го без тая простотия .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ за оглед на кола в София

                  Не съм никакъв екстремист. Главата ме заболя вече от толкова четене. Все още не съм свикнал с тая печка и като запаля и чуя мотора да трака, направо подскачам на седалката. След премахване на ЕГР мотора почвал да трака повече и това ме стресира(може би напълно неоснователно). От друга страна с тоя ЕГР смуателния колектор се задънвал от сажди. А сега де, кое зло да избера!? Колата върви перфектно, само от време на време чека светва и изписва нещо от рода на Аутоплюшън фаули.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ за оглед на кола в София

                    Не си е направила рециркулациите затова светва чека. Изкарай я на някой равен и прав път и я задръж за около 5 мин. на 2500обр.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ за оглед на кола в София

                      Колата фабрично няма ФАП, какво трябва да се рециркулира?
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ за оглед на кола в София

                        Не си водя статистики какви ремонти правя по колите, но на 1,6 HDI 90кс са ми сменяли ЕГР клапан с някакъв за около 120лв. След това се наложи
                        да отида до Автомотор за обучение на компа - 20лв
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ за оглед на кола в София

                          Баси кефа с тея дизели...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ за оглед на кола в София

                            По въпроса с ЕГР-а подкрепям автора на темата. Аз бих си го сменил, вместо да го затапвам, ако не допринася за някакви супер сериозни проблеми.

                            Големи натрупвания на дребни тарикатлъци не водят до нищо повече от голяма свинщина.

                            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                            ЕГР - изяш си акото, айде нема нужда от превзета екология, моля.
                            Съгласен съм, че е капка в морето, ама по-добре колата да си яде акото, отколкото ние да го дишаме. Смукателен колектор се чисти доста рядко. Може би веднъж в живота на колата, а може и да не се налага никога.

                            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                            Ако някой търсеше екология, автомобилите щяха да се правят с двигатели с ресурс минимум 1 млн км и купе от неръждавейка...
                            Тук обаче съм напълно съгласен. И все пак, затапването на ЕГР-а е доста слаба (никакава) утеха.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ за оглед на кола в София

                              Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                              По въпроса с ЕГР-а подкрепям автора на темата. Аз бих си го сменил, вместо да го затапвам, ако не допринася за някакви супер сериозни проблеми.

                              Големи натрупвания на дребни тарикатлъци не водят до нищо повече от голяма свинщина.



                              Съгласен съм, че е капка в морето, ама по-добре колата да си яде акото, отколкото ние да го дишаме. Смукателен колектор се чисти доста рядко. Може би веднъж в живота на колата, а може и да не се налага никога.



                              Тук обаче съм напълно съгласен. И все пак, затапването на ЕГР-а е доста слаба (никакава) утеха.

                              Екологията от ЕГР на 15+ години е спорна, дали харчи повече нафта заради запушвания или си яде акото... никой не знае кое е по-еко. Иначе дизелите ги наложиха същите тия дето сега си забраняват и оплюват... масово пък колите с газ бяха боНби, а сега вече минават за еко. Та решаваш какво ти е по джоба! Смяната на ЕГР би следвала да е придружена от цялостна ревизия... иначе файда няма.
                              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ за оглед на кола в София

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190313_24429.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5810361

                                Няма натрупани сажди.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X