Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотографията през нощта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фотографията през нощта

    Понеже се отвори дума за OM-D-то, да споделя едно наблюдение за нощната фотография. Май някъде съм го казвал и тук, но не съм се ровил защо се получава. ОМ-Д-то има супер-дупер OLED дисплей, който при нощно снимане показва снимката експонирана по-ярко отколкото реално е. Гледаш на дисплея - отлично изглежда, сваляш на компютъра - тъмна нощ. Това лично за мен е изключителен проблем, и при последното ми нощно снимане нарочно оставях да се експонира още по-ярко на дисплея. Този проблем не се забелязва при снимане през деня. А LiveBulb опцията на Олипус е чудна работа - на практика ти "проявява" снимката наживо.
    LZ2NKM

    Коментар


    • От: Фотографията през нощта

      Просто Е-М5 идва с функцията "Live view boost" включена по подразбиране, която се опитва да показва винаги изравнен образ дори с цената на много шум и снежинки. Изключете я и всичко си идва на мястото.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Фотографията през нощта

        Не е това. Отдавна съм го изключил.
        LZ2NKM

        Коментар


        • От: Фотографията през нощта

          Малко разходих вранглера по нощите :
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15999054730_f419b1e1d3_k.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5633123

          Коментар


          • От: Фотографията през нощта

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15004335475_4891f5364e_h.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5633329и една от Ред рок кениън Невада от август месец. Малко изтървах севера

            Коментар


            • От: Фотографията през нощта

              Поради липса на читав ND филтър и нежеланието на шофьорите да карат по-бързичко тук малко съм поизлъгал и съм комбинирал 6-7 кадъра в един

              'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

              Коментар


              • От: Фотографията през нощта

                Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
                ...читав ND филтър...
                Haida Slim Multi-coating ND3.0, 1000x (PROII). Чичо гугъл. Доволен съм, а за цената му съм направо много доволен.

                Разбира се, точно този няма да работи нощем (прекалено тъмен), но имат и други.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Фотографията през нощта

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Haida Slim Multi-coating ND3.0, 1000x (PROII). Чичо гугъл. Доволен съм, а за цената му съм направо много доволен.

                  Разбира се, точно този няма да работи нощем (прекалено тъмен), но имат и други.
                  Това че за "цената му съм направо доволен", означава ли, че има компромиси, но за тия пари могат да се направят?
                  Като го гледам този филтър не е съвсем от най-евтините и се предполага, че е с поне добро качество...То май най-важното след равномерното затъмняване по целия кадър е дали наистина е неутрален или залита към променяна на цветовете...
                  Ще ми е интересно да разбера повечко отзиви, защото филтъра на Хоя който си взех миналата година е само 3 стопа и де факто не става за през деня...не и на каквито експозиции като дължина ми се иска да снимам в някои моменти!
                  Та ще търся нещо по-тъмно като това...10 стопа...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Фотографията през нощта

                    На мен много пари не ми се даваха миналата година и си бях взел филтри CPL и ND 2-400 на Fotga, бях си много доволен, сега за новите обективи 14-140мм и за 20мм си взех UV и CPL на Hoya и понеже не разбирам много, та и разлика не намерих м/у Fotga и Hoya. Тези дни ще си поръчам пак една Fotga ND 2-400 за lumix 14-140 че е на 62мм а старите бяха на 52мм и заминаха със стария обектив. На мен си ми върши работа нищо че ще скочите и ще кажете че неструват и са едикакво си. То има и Hoya 3-400, ама там са едни кинти които няма как да ги дам на този етап.

                    Последно редактирано от drago varvar; 09-01-15, 11:10.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • От: Фотографията през нощта

                      И аз имам един Varaible ND до незнам си колко стопа, обаче нито е равномерен, нито е неутрален, а най-якото е, че цветният отенък, който добавя е различен във всеки край на кадъра. Не съм сигурен дали беше Fotga, но пак е в тоя ценови диапазон.
                      'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                      Коментар


                      • От: Фотографията през нощта

                        Тази е с Фотгата направена

                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • От: Фотографията през нощта

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Това че за "цената му съм направо доволен", означава ли, че има компромиси, но за тия пари могат да се направят?...
                          Намирам го за по-неутрален от обичайния ми B&W който е версията без многослойно покритие. Не влошава качеството на снимката. Многослоен B&W нямам, но в нета има едно много добро сравнение от един германец. По кадрите там - Хайдата издиша единствено с проблясъци около силни светлинни източници, които многослойния B&W не прави.

                          Цената на хайдата е наполовина на цената на еднослойния B&W, който пък е наполовина на цената на многослойния си батко. А като качество хайдата седи на средата между двата.

                          За цветовите различия в различните краища на снимката - това се получава при ниско слънце/залез/изгрев с всички филтри. Коментирал съм го в темата за ND филтрите. Ясен ще го обясни по-добре, там ефект на Шварцшилд ли беше какво беше...
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Фотографията през нощта

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030805.jpg
Прегледи:1
Размер:250.6 КБ
ID:5633814

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030789 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:327.2 КБ
ID:5633809
                            Последно редактирано от drago varvar; 09-01-15, 23:31.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • От: Фотографията през нощта

                              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                              На мен много пари не ми се даваха миналата година и си бях взел филтри CPL и ND 2-400 на Fotga, бях си много доволен, сега за новите обективи 14-140мм и за 20мм си взех UV и CPL на Hoya и понеже не разбирам много, та и разлика не намерих м/у Fotga и Hoya. Тези дни ще си поръчам пак една Fotga ND 2-400 за lumix 14-140 че е на 62мм а старите бяха на 52мм и заминаха със стария обектив. На мен си ми върши работа нищо че ще скочите и ще кажете че неструват и са едикакво си. То има и Hoya 3-400, ама там са едни кинти които няма как да ги дам на този етап.

                              Драго, аз въпроса го реших с преходници.Така използвам един филтър/заложих за момента на 77мм./ на няколко обектива.На по-малките обективи не ми винетира, заради по-големия размер филтър, а на по-големия който си е точно 77мм. и е доста широк/10-20мм/ пък слагам филтрите директно на резбата защото са си точен размер и отново нямам проблем с винетирането.
                              Преходниците са по 1.5$ в ибей и е много по-изгодно да използваш този начин, отколкото за всяко стъкло да се набутваш с точен размер филтри.
                              Гоблин, ти ме заинтригува и вероятно ще си закупя при нужда именно тази марка филтър.мерси за полезното инфо
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Фотографията през нощта

                                Проба грешка и ето какво стана.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 208.jpg
Прегледи:1
Размер:663.8 КБ
ID:5633853
                                Последно редактирано от drago varvar; 10-01-15, 11:22.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X