Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за покупка на фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за покупка на фотоапарат

    Трябва ми компетентна информация за дигитален фотоапарат ,които да прави много добри макро снимки,да е мальк(удобен за носене) , да прави бьрзи снимки(спортни прояви или бягащи животни).Надеждноста е важен фактор.Бюджета не е точно фиксиран,но примерно е около 300-500 лв.
    Ще се използва при преходи и пьтешествия.
    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Помощ за покупка на фотоапарат

    В ето този http://photo-forum.net/ можеш да прочетеш.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за покупка на фотоапарат

      За тия пари само втора употреба според мен.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за покупка на фотоапарат

        Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
        Трябва ми компетентна информация за дигитален фотоапарат ,които да прави много добри макро снимки,да е мальк(удобен за носене) , да прави бьрзи снимки(спортни прояви или бягащи животни).Надеждноста е важен фактор.Бюджета не е точно фиксиран,но примерно е около 300-500 лв.
        Ще се използва при преходи и пьтешествия.
        Предварително благодаря!
        Никон P80 или P100 доближават качеството на ДСЛР но са по компактни http://magazin.photosynthesis.bg/top...103008004.html
        --------------------------------------------------
        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
        [/FONT]

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за покупка на фотоапарат

          Canon PowerShot SX120IS

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за покупка на фотоапарат

            Още един глас за Canon PowerShot SX120IS.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за покупка на фотоапарат

              Аз бих заложил на малко по-широкоъгълен обектив от този на SX120IS (36-360mm (35mm equiv)), примерно 28~32, за хубави пейзажни снимки. Но тогава ще загубя я макро, я зуум. В този ценови клас всичко е компромис. Сменяемата оптика пък не е компактна и удобна за носене... Големия зуум обикновено върви с по-тъмна(бавна) леща.. Бих заложил също на по-светлата леща(<F3.0), за сметка на голям зуум. То така или иначе при големия зуум, ако няма достатъчно светлина, снимките стават очарователни неразпознаваеми.

              Canon PowerShot SX210 IS : 28 mm - 392 mm (14 x), F3.1 - F5.9
              Nikon Coolpix L110 28 mm- 420 mm (15x), F3.5 - F5.4
              Canon PowerShot SD1300 IS : 28 mm - 112 mm (4x), F2.8 - F5.9
              Canon PowerShot SD3500 IS - 24 mm - 120 mm (5x), F2.8 - F5.9
              Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за покупка на фотоапарат

                Първоначално публикуван от nnikolow_n Преглед на мнение
                Още един глас за Canon PowerShot SX120IS.
                И още един. От над 7 месеца имам такъв и съм много доволен. Но от всичките изисквания на колегата той не отговаря на едно - цената. Не е до 500, а е около 800 лева.

                За макро е много добър (разбира се, за тази категория), както без допълнителни приспособления, така и с макро-конвертор, когато може да даде смайващи резултати:


                За други варианти - не знам. Ще съм пристрастен, тъй като и другият ми апарат е Canon Powershot, само че А 640. От него съм неописуемо доволен. Той впрочем ти дава много повече възможности за бърза реакция, отколкото по-съвършения SX20.

                Това са моите препоръки, колега. Но имай предвид, че съм Канонист. Никонианците и Олимпийците също имат своите сериозни доводи.

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за покупка на фотоапарат

                  А640 ползвам и аз, но пак не се класира в цената като че ли. Моя се класира, защото е от Щатите, но тук е скъп. Иначе съм на DSLR и считам, че това е истината за фототехниката.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за покупка на фотоапарат

                    Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
                    ...да прави много добри макро снимки,да е мальк(удобен за носене) , да прави бьрзи снимки(спортни прояви или бягащи животни).Надеждноста е важен фактор...
                    Има един лаф при избирането на триножник за фотоапарат...

                    " Изберете две от изброените три качества: Стабилен, Лек, Евтин"

                    Та и при апаратите е същата работа. Така както си ги подредил критериите - няма как да стане, поне не в границите на това което се разбира под "бързи снимки" (бърз автофокус) и "много добри снимки" (били те макро или спортна фотография).

                    От по-евтините апаратчета Panasonic DMC-FP8 е доста бърз, от по-скъпите - няма да сгрешиш с Canon G-11. При цялата ми любов към Никон - в "сапунения" бизнес за момента не блестят особено спрямо Canon.

                    Всичкото това го чети с едно на ум, всичко зависи от това какви са ти критериите за "бърз". Бързото фокусиране е цяла наука, спортната фотография е цял подраздел на фотографията, и са сред малкото при които апарата е наистина важна брънка във веригата.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за покупка на фотоапарат

                      Първоначално публикуван от Tihomir(imageo) Преглед на мнение
                      Аз бих заложил на малко по-широкоъгълен обектив от този на SX120IS (36-360mm (35mm equiv)), примерно 28~32, за хубави пейзажни снимки.
                      ......

                      Canon PowerShot SX210 IS : 28 mm - 392 mm (14 x), F3.1 - F5.9
                      ........
                      И аз съм за Canon PowerShot SX210 IS . Купих си го за 350$ и съм много доволен. 14х zoom с оптиччен стабилизатор в много малки размери с хубав широкоъгълен обектив. Поддържа SDHC карти. В момента съм му сложил 16 GB и показва свободно място за над 5500 снимки и около 80 мин видео (като глезотийка заснема HD видео - 720p).
                      Макрото съм го пробвал само на дневна светлина и е добро.
                      Иначе "да прави бьрзи снимки(спортни прояви или бягащи животни)" излиза от твоя бюджет и няма как да е малък.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за покупка на фотоапарат

                        Casio Exilim са с много бърз автофокус и снимат бързичко, но не отговаря на другите критерии.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за покупка на фотоапарат

                          От Casio лошо не съм видял. Страхотни апаратчета са. Единствено не знам каква им е цената в България.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за покупка на фотоапарат

                            Ами има ги на сайта www.vali.bg
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за покупка на фотоапарат

                              1 час зяпам ревюта. Никой не спомена Panasonic FZ38. По традиция най-добрата оптика в класа си, и една от най-добрите стабилизации. Лично съм имал FZ-5, a сега имам FZ50, който вече доста поостаря, но изглежда в FZ38 най-накрая са оправили кусурите, дето има моя. Вярно, зума му е само 18, но отново, най-добрата оптика, добра стабилизация, а вече и явно добър сензор (това, което им липсваше до скоро, включително на моя), и добра система за обработка (също кусур при моя). Има и най-светлия обектив в класа си в момента - 4.4 при пълен зуум.

                              Ако пред мен стоеше дилема за апарат в тоя клас, много сериозно бих се замислил. От друга страна изглежда и Nikon най-накрая са се научили да правят нещо, различно от DSLR, дето да е с добри възможности. Май точно тия двата са моите фаворити.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X