Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за покупка на фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помощ за покупка на фотоапарат

    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    Защо никой не споменава марката Сони?
    Имам най-добрата сапунерка от Сони в момента Sony HX1.
    Въпреки това ти повтарям Канон G11, аз спирам да съветвам.

    Коментар


    • #62
      От: Помощ за покупка на фотоапарат

      За Сони се спомена по-горе - новата серия NEX е много интересен апарат с много потенциал. Алфа сериите им имат добро и лошо. Сапунерките им въобще не ги знам.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #63
        От: Помощ за покупка на фотоапарат

        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
        Защо никой не споменава марката Сони?
        Не им е силната страна. 19 години помагам на Ройтерс. Канон и Никон, друго нямаше. Още от лентовите.
        И в Америка, Азия и на всякъде.

        Коментар


        • #64
          От: Помощ за покупка на фотоапарат

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Не им е силната страна. 19 години помагам на Ройтерс. Канон и Никон, друго нямаше. Още от лентовите.
          И в Америка, Азия и на всякъде.
          Причините за употребата на тези две марки не опират само до (предполагаемо) превъзходство над другите марки.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #65
            От: Помощ за покупка на фотоапарат

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Причините за употребата на тези две марки не опират само до (предполагаемо) превъзходство над другите марки.
            Казва ли ти някой защо? Споделям наблюдения. И АП и Франспрес и ЕПА са с такива.
            Иначе снимам любителски от 40г. Смяна 2, Смяна 8, Киев,Пентакон 6х6, Хаселблад 6х6, Практика ТЛ 1000, Коника, Киосера, а сега Коника-Минолта.

            Коментар


            • #66
              От: Помощ за покупка на фотоапарат

              Аз само от 20. Никон и Канон имат представителства и присъствие по цял свят. За професионалния фотограф това измества на заден план всякакви (малки) преимущества на всяка друга марка (ако въобще има такива преимущества, предвид че нито Канон нито Никон са за изхвърляне).

              От там нататък изборът е ясен. Като се събудиш сутринта махмурлия и се окаже че оная сладката с дръпнатите очички в ранни зори се е изнесла с джобните ти пари и чантата с апаратите, но е пропуснала чантата с обективите, е хубаво да знаеш че до обяд ще намериш друг апарат, при положение че репортажът за който си летял 10000км е следобед. В такива моменти не ти дреме че по ония времена примерно олимпусите са били по-леки, с по-добра светкавица и тъй нататък. По-добре прясно разопакован КаНикон, отколкото липсващ Олимпус
              Последно редактирано от Goblin; 13-08-10, 01:31.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #67
                От: Помощ за покупка на фотоапарат



                В класа до 600лв това е гиганта. Бях фен на 200ис, но този модел разбива. Базата е аналогична (яка), но е подобрен. Имам ixus 100is, sx20 is, 50D, все работни добичета, ако нямах първите два бих се метнал на 210-ката директно.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #68
                  От: Помощ за покупка на фотоапарат

                  Пишете отзиви, чета внимателно и сравнявам.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Помощ за покупка на фотоапарат

                    Ако се погледне в сайта dpreview.com, ще се види, че в списъка с моделите за всеки производител, фотоапаратите са представени с 3 основни параметъра:
                    1. Мегапиксели(важен параметър, но не многото пиксели правят по-добрата картина, понякога е обратното);
                    2. плътност на сензора(pixel density) - SLR-ите са с плътност около 1-5 MPx/cm2, по-добрите сапунерки са с плътност ~20 MPx/cm2, и масовките са с 40-50 MPx/cm2. Дали това има значение, и колко голямо е то - всеки може да прочете, има тонове статии по въпроса. В общи линии - по-голям сензор, съответно по-малка плътност = по-чиста картина, по-малко дефекти, по-добро препредаване на информацията от обектива към носителя. Ако се потърси малко повече инфо в нета, ще се намерят множество линкове, които обясняват защо минималното разстояние между пикселите е около 6 микрона, и защо по-малко разстояние влияе директно върху шума от снимането(свързано е с дължината на вълната на видимият спектър). Някъде мернах, че 6 микрона се равняват на около 27 MPx/cm2. Но не ми се смята да проверя дали е вярно. Всички фотоапарати с по-голяма плътност разчитат на пост-процесинг на изображението, като прилагат множество филтри, за да изчистят шума от малкия сензор. Освен това, ето тук:
                    http://digital-photography.suite101....nd-slr-cameras
                    е обяснено много просто :
                    The bigger the image sensor, the better the high ISO performance. Performance is roughly proportional to the area of the sensor
                    Comparing based on sensor size alone, a premium compact camera with a 1/1.6 or 1/1.7 inch sensor will have 50 percent better low light performance compared to a standard 1/2.3 inch camera
                    3. Това важи само за сапунерки - фокусното разстояние - напр. 28 mm - 112 mm (4x) zoom lens. Този параметър е важен, защото той предопределя за какво ще се ползва сапунерката.


                    2. и 3. са параметрите, по които аз си избирах новата сапунерка. Досега не съм имал собствен DSLR, а и нямам намерение да имам. Не обичам да ходя с камък на шията, предпочитам да имам нещо малко в джоба, което обаче да може да прави хубави снимки от всяка позиция и при всякакви условия. Естествено двете неща се изключват, но все пак търся компромиса между двете.
                    Ето една снимка, която е снимана вчера в 20:58 вечерта. Без светкавица(не че ще има ефект). Не се лъжете по небето, то си беше черно. Този син цвят е от дългата експонация. Иначе има малко дефект снимката с едни пръсти, но за демонстрационни цели е идеална. Не е снимана на статив, просто F/2.0 позволява при ISO 400 да се снима при 1/3 сек експонация, и с помощта на оптичния стабилизатор и по-стабилна ръка се избягва размазването


                    Снимката е далеч от идеалното, но колко други апарати биха постигнали такова качество при толкова оскъдна светлина?
                    Относно фокусното разстояние, 28мм еквивалент е доста добро като начало за панорамни снимки:

                    24мм би било още по-добре. Но сега съм повече от очарован от широкоъгълния обектив. При 35мм при старата ми сапунерка, разликата е огромна.

                    Моето лично мнение е, че за хубави снимки от типа "Ехо, виж ме..", е нужно светла леща(bright lens), по възможност широкоъгълен обектив да хваща повече в кадър, и оптична стабилизация е задължително(да не се бърка с електронна. Оптичната обикновено работи с местене на оптичния елемент, докато електронната ползва пост-процесинг и обработва снимката за да "натъкми" изображението"). Лично за мен големия зуум не е опция, тъй като заради него се жертва по нещо от горните параметри. Истински зуум за мен е нещо дето е поне 2-3 кг <-- Лично мнение!
                    Последно редактирано от Tihomir(imageo); 14-08-10, 17:38.
                    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Помощ за покупка на фотоапарат

                      Майкъл, за любителски цели при съвременните ДСЛР-и общо взето лошо тяло няма. Китовата оптика обаче рядко е каквото е нужно да бъде. Пък тя е много по-важна. Канон, Никон, Сони, Пентакс би имало смисъл, ако ще извадиш още поне малко пари за някой друг обектив. При бюджет до 1000 лева, с уговорката, че посля няма да се купува нищо друго, май няма по-разумен избор от кита на Олимпус с два обектива, стига все още да се намират някъде по-старите модели, които са на тази цена. Ако те устройва да снимаш (за сега) само с един широк обектив без зум, то и Сони Некс-3 с 16/2.8 обектив се вписва в бюджета и бил прекрасен избор. Хем и когато спреш с колата иснимаш бързо, по-широкия обектив фокусира по-добре и иска по-малко прицелване, а широката бленда дава голяма скорост на снимане, ако автомобила е в движение.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Помощ за покупка на фотоапарат

                        Когато имах сапунерка (Канон А430) от снимките от разходките за пътеписите си избирах интересните моменти, сега с ДСЛР-то (Д3000 с 18-55 кит) избирам коя снимка става
                        за да не се излагам много. Ту липвсва цвят, ту преосветено или пък тъмно и мътилка.
                        Да се снима с ДСЛР се изискват много знания и много практика.

                        Сега се хващам, че вместо да се наслаждавам на момента и само едно бързо щрак и спомена е запечатан, а сега гледам ИСО-то, баланса на бялото, настройка на фокуса, ширина на блендата.... и то... момента заминал.

                        Размера на ДСЛР-а започва да ме дразни, все чанта да нося.

                        Смятам да заменя дслр-то и да премина на по нова сапунерка.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Помощ за покупка на фотоапарат

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          ................

                          Смятам да заменя дслр-то и да премина на по нова сапунерка.
                          Аз така и направих с твоя помощ, и не съжалявам нито за момент.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Помощ за покупка на фотоапарат

                            Браво Венци.

                            Общо взето всеки който няма прекалено много време, не се занимава професионално с фотография, нито пък е маняк на макро снимки, или такива от дистанция в сто метра, остава леко разочарован от ДСЛР при всекидневното му използване. И започва да си носи хубава сапунерка, а ДСЛР прашасва и чака такива моменти като свадби, тържества или излети с нагласа само за фотография. Причините са точно тези на Венци:

                            " Сега се хващам, че вместо да се наслаждавам на момента и само едно бързо щрак и спомена е запечатан, а сега гледам ИСО-то, баланса на бялото, настройка на фокуса, ширина на блендата.... и то... момента заминал.

                            Размера на ДСЛР-а започва да ме дразни, все чанта да нося."
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #74
                              От: Помощ за покупка на фотоапарат

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              ...Общо взето всеки който няма прекалено много време, не се занимава професионално с фотография, нито пък е маняк на макро снимки, или такива от дистанция в сто метра, остава леко разочарован от ДСЛР при всекидневното му използване...
                              Това е много, ама много далеч от истината. И е изключително погрешно твърдение и лош съвет. Мога да ти цитирам за нула време една торба абсолютно банални ситуации от любтелската фотография при които сапунерката, която и да е тя, издиша за отрицателно време.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                От: Помощ за покупка на фотоапарат

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                                Когато имах сапунерка (Канон А430) от снимките от разходките за пътеписите си избирах интересните моменти, сега с ДСЛР-то (Д3000 с 18-55 кит) избирам коя снимка става
                                за да не се излагам много. Ту липвсва цвят, ту преосветено или пък тъмно и мътилка.
                                Да се снима с ДСЛР се изискват много знания и много практика.

                                Сега се хващам, че вместо да се наслаждавам на момента и само едно бързо щрак и спомена е запечатан, а сега гледам ИСО-то, баланса на бялото, настройка на фокуса, ширина на блендата.... и то... момента заминал.

                                Размера на ДСЛР-а започва да ме дразни, все чанта да нося.

                                Смятам да заменя дслр-то и да премина на по нова сапунерка.
                                Е, недей така Повечето от тези неща зависят от техниката (включително размера и теглото ), автоматичните настройки на ДСЛР-а не са по-лоши от тези на сапунерка. Въпросът е, че не можеш да очакваш от тъмен и крив обектив като Никор 18-55, да прави нещо забележително... Това се мъча да обясня и в двете теми, ама нещо май не ми се отдава, хората пак само за тела говорят Лошото е, че с това орязано тяло не можеш да се възползваш от евтините хубави никорски обективи, за да видиш разликата...

                                Другото е, че си изпаднал в капана на ДСЛР новобранеца... Много пипаш настройките Настрой сатурация, контраст и т.н. на вкус, после дръж на автоматични, когато искаш нещо по "арт" или по-трудно за снимане, превключваш на някой от ръчните режими (без съвсем ръчен), снимаш и ВЕДНАГА пак връщаш на автоматичен. Така си винаги готов за бързи снимки
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X