Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за покупка на фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ за покупка на фотоапарат

    Наближава есента и съм решил да подновя фотоапарата.
    Не ги разбирам много, но се зачетах в нета
    и ми се струва, че едно никонче среден клас ще ми върши работа.

    ето това:
    Nikon D3000 SLR DigiCam 10.2MP + AF-S DX VR 18-55mm

    Всъщност съм забил горна граница 1000лв. за апарат и в рамките на тази сума
    ми се иска да споделите свои виждания и впечатления.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ за покупка на фотоапарат

      Хубавите снимки които ти обичаш да ловуваш из интернет стават с хубав обектив, апарата е на второ място.
      Избора ти на апарат е добър в този ценови клас, но този обектив не е. Успех и почвай да четеш един друг форум.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ за покупка на фотоапарат

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Хубавите снимки които ти обичаш да ловуваш из интернет стават с хубав обектив, апарата е на второ място.
        Избора ти на апарат е добър в този ценови клас, но този обектив не е. Успех и почвай да четеш един друг форум.
        Подскажи нещо, че часове вече чета
        и всеки различно пише
        Става дума за апарат, който да ми прави хубави снимки
        по време на ходенето тук-там
        и после като правя пътеписите да не се срамя с кофти материал.

        Коментар


        • #34
          От: Помощ за покупка на фотоапарат

          Каквото и да подскажа, един обектив с добра светлочувствителност 2,8, острота и VR струва доста над твоя бюджет...

          Един съвет от мен, по добре вземи някой стар модел на старо окомплектован с добър обектив отколкото да се хвърлиш на нов фотоапарат който без хубав обектив е нищо.

          Давам пример, супер наточен джип, но с двигател 1800 кубика и без турбо..., това е хубавият фотоапарат без скъп обектив.

          П.П. Аз изобщо и не съм капацитет, но за последната една година и половина смених 5-6 апарата та говоря от опит, но не и от експертна гледна точка.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ за покупка на фотоапарат

            Хайде и аз да се включа към питащите. Лично аз нямам никакво влечение, но жената е пощръкляла.
            Нещо, огледално-рефлексно и със сменяема оптика - ако може за 500лв.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Помощ за покупка на фотоапарат

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Хайде и аз да се включа към питащите. Лично аз нямам никакво влечение, но жената е пощръкляла.
              Нещо, огледално-рефлексно и със сменяема оптика - ако може за 500лв.
              Тва само единия обектив евентуално
              Виж нещо на старо. Ма там ти трябва някой дето разбира да го погледне
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Помощ за покупка на фотоапарат

                Не бе, не ги ли виждаш всичките тези пипончета, дето съм ги наредил. На мен и толкова не ми се дават, но като се завърти шията, се върти и главата - това във семейството става въпрос. Пък и той като е със сменяема оптика, аз няма да купя пет обектива наведнъж, първоначално само фабричната окомплектовка.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ за покупка на фотоапарат

                  Иване какво си го подхванал човека с тази 2.8 оптика, няма да ходи все с раница на гърба я...

                  Китовите оптики на всички производители са си читави. С D3000 обаче мисля че Никон прекалено много смъкнаха летвата. Матрицата не съм сигурен дали е съвсем последно поколение, и май не дава съвсем същите резултати като останалите никони. Има много хитро меню за начинаещи, което обяснява с подробности кое какво и как.

                  Като първоначален избор при никон за мен оптималният избор остава D5000 ако няма възможност за D90. Та, от лошо към добро:

                  - D3000, ако няма друго

                  - D5000, ако искаш читав никон на читави пари.

                  - D90, ако смяташ някой ден да ползваш по-старички обективи на никон (без вграден в обектива електромотор) и искаш да запазиш възможността за автофокус.

                  При по-старото поколение никони автофокусния мотор беше в апарата, и задвижва фокуса на обектива през един винт. Естествено, работи и с по-новите обективи, които са с вграден електромотор. При D3000 и D5000 този електромотор в апарата е спестен, и по-старите АФ обективи трябва да се фокусират ръчно.

                  Нагоре (D300, D300s) е съвсем друга губерня.

                  Конкретно на моя пазар (САЩ) най-доброто съотношение цена/качество, както и най-добрата налична китова оптика си остава Олимпус (Е серията). Е-420 е много лек но няма стабилизация в тялото, Е-520 има но е стар модел, Е-620 си остава най-добрия компромис възможности/цена.

                  За Канон впечатления нямам, знам че екивалента им на D90 е адски добър.

                  Майкъл, ако просто искаш да правиш хубави снимки без да се налага да учиш една торба учене и да приличаш на папарак - вземи си някой от новите м43 стандарт апарати. Olympus EPL-1 например. Евтини са, снимките са като от огледално рефлексна камера. Представлява електроника от голям апарат без огледалната част. Към EPL-1 идеална добавка е електронния визьор, но е пари.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ за покупка на фотоапарат

                    Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
                    Трябва ми компетентна информация за дигитален фотоапарат ,които да прави много добри макро снимки,да е мальк(удобен за носене) , да прави бьрзи снимки(спортни прояви или бягащи животни).Надеждноста е важен фактор.Бюджета не е точно фиксиран,но примерно е около 300-500 лв.............
                    В тези параметри се включва моят ОLYMPUS m-9000. Когато го купих, струваше около 600 лв., но вероятно цените са паднали.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ за покупка на фотоапарат

                      Понеже съм попадал на капризни ситуации,
                      когато изведнъж виждам нещо интересно, но няма начин да паркирам,
                      само свалям стъклото и снимам и тогава няма време за слагане на обективи,
                      та във връзка с това ми се иска апарат който сам фокусира обекта.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ за покупка на фотоапарат

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Понеже съм попадал на капризни ситуации,
                        когато изведнъж виждам нещо интересно, но няма начин да паркирам,
                        само свалям стъклото и снимам и тогава няма време за слагане на обективи,
                        та във връзка с това ми се иска апарат който сам фокусира обекта.
                        Откажи се. Не става с къфто и да било апарат. Фотографията е бавна работа.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ за покупка на фотоапарат

                          Имам време до края на септември за размисли
                          и обмен на опит тук...и тогава ще реша какво да е апаратчето.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ за покупка на фотоапарат

                            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                            ...когато изведнъж виждам нещо интересно, само свалям стъклото и снимам ...та във връзка с това ми се иска апарат който сам фокусира обекта.
                            Сещам се за една стара реклама на Кодак "вие натиснете копчето - ние ще направим останалото". Много от съвременните камери имат такива функции, но не работят толкова бързо, колкото старите с лента.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ за покупка на фотоапарат

                              Виж този: CANON PowerShot SX 1 IS, 10Mpixels, 20x Optial zoom, 2.8" LCD

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ за покупка на фотоапарат

                                Майкъл, купи си един Canon PowerShot G11 та да ме споменаваш с добро.
                                Понаучи това онова за фотографията, поснимай и после премини на огледално рефлексен.
                                Така хем пари ще спестиш, хем ще се научиш да снимаш с истински фотоапарат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X