Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за покупка на фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ за покупка на фотоапарат

    Автоматичните настройки на ДСЛР-а е пълна скръб, но и все такъв тип апарати се очаква, че знаеш какво правиш.

    Да, съгласен съм с крив обектив като китовския 18-55 не може да направиш каквото и да е.
    Идеята е че пак си остава голям кютук.

    Ако човек иска да "щрака" - сапунерка, ако иска "фотографира" - дслр

    Коментар


    • #77
      От: Помощ за покупка на фотоапарат

      Аре ся крив обектив
      Ако знаеш ко правиш е по-добър от коя да е сапунерка. Мога да покажа снимки с този "кривия".
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Помощ за покупка на фотоапарат

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Автоматичните настройки на ДСЛР-а е пълна скръб, но и все такъв тип апарати се очаква, че знаеш какво правиш.

        Да, съгласен съм с крив обектив като китовския 18-55 не може да направиш каквото и да е.
        Идеята е че пак си остава голям кютук.

        Ако човек иска да "щрака" - сапунерка, ако иска "фотографира" - дслр
        - Автоматичните настройки на кой да е дслр са си перфектни, и при модерните - правилният начин да се научиш е да си зададеш за задача да постигнеш ръчно това което автоматичните успяват да направят. И чак тогава да тръгнеш да ги минаваш.

        - Няма ТОЛКОВА крив обектив на Никон. Търси повредата другаде.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #79
          От: Помощ за покупка на фотоапарат

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Автоматичните настройки на ДСЛР-а е пълна скръб, но и все такъв тип апарати се очаква, че знаеш какво правиш.

          Да, съгласен съм с крив обектив като китовския 18-55 не може да направиш каквото и да е.
          Идеята е че пак си остава голям кютук.
          Е, признавам си, че Д3000 не съм виждал наживо... но трябва да е най-лошия ДСЛР излизал на пазара, за да са му трагични автоматичните настройки... А за размера... айде ДСЛР наистина е голям, ама вече взеха да им махат огледала

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Аре ся крив обектив
          Ако знаеш ко правиш е по-добър от коя да е сапунерка. Мога да покажа снимки с този "кривия".
          Великолепни снимки и с пинхол можеш да покажеш... обаче хубава снимка на бързодвижещ се обект при лоша светлина с 18-55 от апарат с не много добро ИСО не можеш

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Ако човек иска да "щрака" - сапунерка, ако иска "фотографира" - дслр
          И с ДСЛР може да се щрака... ама трябват повече пари ... Както има и трагични сапунерки, с които някои хора успяват дори да фотографират, но с усилия подобни на тези, които ти трябват и за ДСЛР с кофти обектив.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #80
            От: Помощ за покупка на фотоапарат

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Това е много, ама много далеч от истината. И е изключително погрешно твърдение и лош съвет. Мога да ти цитирам за нула време една торба абсолютно банални ситуации от любтелската фотография при които сапунерката, която и да е тя, издиша за отрицателно време.
            Винаги има ситуации когато сапунерката издиша. Но пак ще се повторя, че при всекидневна употреба, без нагласа да фотографираш, трябва да си мазохист за да мъкнеш чанта с тяло и поне два обектива. А стандартно в чантата ми са три. Да реагираш, да извадиш тялото дори и без да сменяш обектив / с най-универсалния на него/, да прецениш ситуацията, да зададеш настройки. Затова в джоба ми е винаги олимпус, който напълно покрива очакванията ми. Хубаво е да имаш и хубава сапунера и ДСЛР, но искам да попитам кой постоянно излизайки мъкне с него чантата с такъв???

            А да снимаш с ДСЛР на автоматичен режим и с китов обектив 18-55, дори не знам за какво ти е тогава такъв вид апарат?
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #81
              От: Помощ за покупка на фотоапарат

              Ще пусна няколко туристически снимки (имам само от едно пътуване на този компютър), щракани спирайки се за секунда и на автоматични настройки, без замисляне, гласене и стативи. Няма никаква обработка освен ресайз. Правени са със сравнително стар Олимпус най-нисък клас и китовия му обектив.

              Тук например просто се обърнах и снимах, много ме е яд за влязлото в кадър рамо... толкова съм и гледал. Фотоапарат с малка матрица няма да даде такава дълбочина.



              Нито такава млогопластност. Тази е правена докато си ходя.



              Нито такава динамика при залези. Тук вече стоях на едно място, но повече зяпах, отколкото снимах.



              Цветовете са различни, защото са правени през няколко минути.



              Този портрет също е правен със същия фотоапарат и обектив, пак на автоматични настройки и то набързо, макар и не от мен. Бившата ми приятелка грабна фотоапарата от ръцете ми, понеже нейния Д200 в момента беше с крайно неподходящ за целта обектив, вдигна го почти без да гледа през визьора и нащрака бързо 4-5 снимки (със скорост непостижима за сапунерка), преди девойчето да започне да се усмихва и да рзвали цялото усещане. Тази е четвъртата от серията, ако беше сапунерка нямаше да я има с точно този поглед. Уви, баш на нея леко е избягал фокуса от очите, но...



              Нито пък щеше да го има отделянето от фона.

              Та не виждам, нито какво им е лошото на ДСЛР-ите на фабрични настройки, нито как сапунерка ще свърши същата работа, дори при туристическо щракане. Новите компактни тела с големи матрици бих могли да ги заместят, а особено с широката светла оптика, дори да ги надминат в снимането на любителски кадри из градове и планини.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #82
                От: Помощ за покупка на фотоапарат

                М как да кажа. Същото качество щеше да го постигнеш с коя да е сапунерка. На всичките снимки апаратът не е мерил където трябва и експозицията е грешна.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ за покупка на фотоапарат

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  М как да кажа. Същото качество щеше да го постигнеш с коя да е сапунерка. На всичките снимки апаратът не е мерил където трябва и експозицията е грешна.
                  Както ще направи и всяка сапунерка, като й дадеш толкова време. За това давам за пример правени на бързо снимки. Обаче с малката матрица щяха да липсват останалите изброени неща.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ за покупка на фотоапарат

                    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                    Както ще направи и всяка сапунерка, като й дадеш толкова време. За това давам за пример правени на бързо снимки. Обаче с малката матрица щяха да липсват останалите изброени неща.
                    Абе не е ясно. Важното е дали потребителя ще види разликите. Обикновено не ги вижда
                    После обаче вика ми то дадох 2к за фото пък нищо не става.
                    Затва по-добре сапунер и така. Новите не са лоши, като имат и смислен софтуер за компенсация на слабостите.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ за покупка на фотоапарат

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      ...
                      А да снимаш с ДСЛР на автоматичен режим и с китов обектив 18-55, дори не знам за какво ти е тогава такъв вид апарат?
                      За 90% от снимките, ако искаш да станат като хората
                      Дете гонещо се с пръските на фонтан. Бягащо към теб дете. Чайка. Излитаща патица. Минаващ на тъгъдък пожарникарски камион по здрач.

                      Не знам какво сте го награбили тоя 18-55, аз лично не се осмелявам да критикувам никонски обектив, бил той китов или не. Доста претенциозност се изисква за целта. Сапунерката държи илюзията докато не дойде време да разчиташ на матрица колкото половин нокът на кутрето и да я сравняваш с друга колкото 1.5 нокътя на палеца в същата ситуация.

                      Както и да е. Не ми се спори. Теглото и обема на дслр-а са ми проблем когато трябва да мъкна д200 с грип и 24-70мм/2.8 или 80-400мм примерно. В ежедневието си мъкна Е620 с 12-60мм и не го усещам. Както и не ми се налага да сменям обектив в 90% от случаите. А ако трябва да го мъкна с двата китови 14-45мм и 40-150мм, тогава пък хептен не се усеща, двата заедно тежат по-малко от 12-60мм, големи са като пластмасова чашка за кафе модел "комунистическа превъзходна".
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ за покупка на фотоапарат

                        Със сапунерка не може да се снима това:



                        Но това може - вадя, снимам и бягам преди да дойдат да ме бият охраната. Не че с дслр нямаше да е по-лесно

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ за покупка на фотоапарат

                          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                          Другото е, че си изпаднал в капана на ДСЛР новобранеца... Много пипаш настройките Настрой сатурация, контраст и т.н. на вкус, после дръж на автоматични, когато искаш нещо по "арт" или по-трудно за снимане, превключваш на някой от ръчните режими (без съвсем ръчен), снимаш и ВЕДНАГА пак връщаш на автоматичен. Така си винаги готов за бързи снимки
                          Това пък е крайно погрешен съвет. Както и повечето в полза на сапунерките в тази тема. Така винаги ще е готов за бързи и бозави снимки. Да се научи да ползва приоритет на бленда и на затвор. Иначе, кога точно ще излезе от автоматичния режим? Никога. А Тошко, специално за теб ще изровя една снимка на една приятелка, която спечели конкурс и излезе на корица на списание, извън България. D40 + китовия 18/55 + малко photoshop.

                          И накрая като дилетант в тази сфера да кажа и аз. Откакто си купих dslr, никога не бих се върнал при сапунерките. Тежи ми, няма къде да го нося са просто извинения за хора, които и с dslr снимат като със сапунерка - point & shoot и ако може през life-view-то.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ за покупка на фотоапарат

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            А Тошко, специално за теб ще изровя една снимка на една приятелка, която спечели конкурс и излезе на корица на списание, извън България. D40 + китовия 18/55 + малко photoshop.
                            Аз пък мога да ти покажа снимка на една приятелка, която също спечели бая конкурси и е правена с онези уж български сапунерки, които правеше Дейзи и на които дори белия баланс не работеше . Ама не говоря за това. С много неща може да се направи хубава снимка. При определени условия. Обаче на питащите в темата и на Венци им трябва нещо, с което да правят прилични снимки в колкото се може повече ситуации. И истината е, че всеки по-хубав турбосапунер ще се справи по-добре от ДСЛР с тъмен и пълен с компромиси китак...

                            А иначе на съвета за настройките, когато си тръгнал да правиш друго, а не да снимаш си държа Ако имаш време да нагласиш някой от приоритетите, заначи имаш време и да мръднеш от автоматични на съответния приоритет. Въпросът е, че понякога имаш време само да натиснеш спусъка... Виж, ако си тръгнал специално с намерението да снимаш или малка група сте тръгнали на спокойна разходка из някой град, то тогава можеш да си го държиш на даден приоритет и да снимаш спокойно... стига другите с теб, да не ти се изнервят прекалено
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ за покупка на фотоапарат

                              Има много вярно в думите на Яро според мен.
                              Аз като ходя из гората, за да съм винаги готов за адекватна снимка, си настройвам предварително приоритет на бленда 4,0 и ISO 200 примерно. Като изляза на открито веднага слагам бленда 13 и ISO 100. Това са примерни стойности. Я сега да видим какво става на автоматичен режим в гората - вадиш, насочваш и ... щрак светкавицата излиза готова да се включи... Обектът бяга със все сили и ти си оставаш на автоматичен режим - без снимка, разбира се, защото светкавицата е отнела времето, в което е трябвало да се снима!

                              Да се твърди, че със сапунер, било то даже и Canon G11, който твърдя, че е най-добрия сапунер, могат да се правят същите снимки е меко казано несериозно!
                              Фактът, че DSLR-ите станаха общодостъпни и че всеки се хваща да си ги купува, независимо дали е прочел и един ред на тема фотография и какво е това животно, не означава че автоматично ще стане фотограф. В крайна сметка, за да управляваш Ферари се искат някакви умения. Иначе и Ферарито си е един четириколесен бръмчилник! Нали? Все ще стане за ходене на пазар, което всеки от нас прави всеки ден.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ за покупка на фотоапарат

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                ..

                                Да се твърди, че със сапунер, било то даже и Canon G11, който твърдя, че е най-добрия сапунер, могат да се правят същите снимки е меко казано несериозно!
                                ...
                                Никой не твърди, че сапунера прави по-хубави снимки
                                Всичко е в компромисите които си готов да направиш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X