Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Здравейте, доийде време да поръчваме подаръците на ДЯДО КОЛЕДА . Замислих се този път какво да е и реших, че един фотапарат би ми се отразил добре. Но досега съм използвал само телефона си и не съм много наясно със самите параметри дали съм избрал точното устройство. Ще го ползвам за преходите в планината, когато ходим на къмпинг, за празници и тържествам на партита с приятели, Бюджет 300лв. като в него НЕ влизат отделните пари за батерии, карти памет, калъфи и прочее. Няколко въпроса оносно параметрите в които се колебая:

    - какви батерии да избера, стандартни тип АА или LI-ion (мисля че стандартните са по удачни, защото може да се варира в капацитета и да се носят няколко комплекта (удобно когато нямаш контакт)

    - колко Mp (mega pixels) биха ми свършили работа ?

    - Коя марка да избера ?

    - В този ценови клас има ли машини които да си заслужават ?

    Ето и моите предложения като клоня към CANON:
    https://www.atlanticfinanceandpawn.c...hot-sx130.html

    http://www.technomarket.bg/products/...x-wb-210-black

    http://www.technomarket.bg/products/...70b-8gb-bundle

    Благодаря предварително - с молба да пишат само хора с директен поглед и опит над нещата - нека не разводняваме темата.

    Весели Празници

  • #2
    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Аз също бих наблегнал на стандартни батерии. Другите, съм забелязал, че свършват точно когато не трябва.
    Както и да е със СД карта.
    Канон е марката.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Аз също бих наблегнал на стандартни батерии. Другите, съм забелязал, че свършват точно когато не трябва.
      ..
      Аз пък съм забелязал точно обратното

      Коментар


      • #4
        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Аз пък съм забелязал точно обратното
        Ама ги продават и по бакалиите.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          ползвам OLIMPUS -готини снимки ,батерията държи към 300-400 снимки,хубави лещи,

          Коментар


          • #6
            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Канон е марката, макар че за сапунерка сякаш не е от чак такова значение(лично мнение)
            Има теми по върпоса във форума, разгледай ги - може да ти изникнат и други въпроси/отговори
            Батерии АА са по добрата оферта тъкмо заради това, че можеш да носиш няколко комплекта(аз лично имам 4 х 4 за апарата и светкавицата и като се замисля са по на около 4-5г), което пък не е гаранция, че ще са заредени...
            За пикселите... според мен повече от 10-12 си е лакомия
            Успех с покупката !

            Коментар


            • #7
              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              А относно първият фотоапарат CANON как ВИ се струва овеличението. Това е едно от нещата на които искам да наблегна. Защото често в Пирин има гледки на цели стада от диви кози, но никога не мога да се приближа достатъчно зада направя хубава снимка. На повече от 100 тина метра не се получава. Другият ми въпрос е дали си струва като цяло покупката или да събера още малко пари и да си взема нещо от по-висок клас. Например LUMIx или някои профи модел на Canon ?


              Весели ПразнцИ

              Коментар


              • #8
                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Каквото и увеличение да имаш...без статив няма да стане... Така, че дали е 4х или 20 разликата ще е минимална без статив... Надалеч без опора снимката ще е размазана и с доста шум

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                  А относно първият фотоапарат CANON как ВИ се струва овеличението. Това е едно от нещата на които искам да наблегна. Защото често в Пирин има гледки на цели стада от диви кози, но никога не мога да се приближа достатъчно зада направя хубава снимка. На повече от 100 тина метра не се получава. Другият ми въпрос е дали си струва като цяло покупката или да събера още малко пари и да си взема нещо от по-висок клас. Например LUMIx или някои профи модел на Canon ?


                  Весели ПразнцИ

                  За такива цели си трябва събиране на кинти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Моя съвет за планината е нещо такова : http://www.olympus.bg/consumer/29_24157.htm
                    Аз имам един от първите модели на тази серия и съм много доволен, от живот на батерия и качество на снимки. Само оптичното увеличение е минус, но на мен ми стига
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Олимпус? Не е ясно дали ще ги има: http://online.wsj.com/article/SB1000...645139544.html

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Колега търся нещо от сорта на Натиснете снимката за да я уголемите

Име:canon_sx130is.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5326600 това. Докато нещо което е водоустойчиво и удароустойчиво не би ме заинтригувало така. Все пак търся нещо фрапиращо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Преди около 2 години Сони извадиха една матрица Exmor R. Ползват познанията си от кинескопите Sony Black Trinitron.
                          По широк динамичен диапазон между светло и тъмно, няма изгорели небета или пък тъмни сенки, за които фотографа не е съобразил.
                          Абсолютно съм убеден, че за любител, най добрите резултати в момента могат да се постигнат с матрица Exmor R на Sony.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                            Колега търся нещо от сорта на [ATTACH=CONFIG]393766[/ATTACH] това. Докато нещо което е водоустойчиво и удароустойчиво не би ме заинтригувало така. Все пак търся нещо фрапиращо
                            Ето ти няколко снимки с по-малкото братче на този апарат...120-ката.


                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
                              Колега търся нещо от сорта на [ATTACH=CONFIG]393766[/ATTACH] това. Докато нещо което е водоустойчиво и удароустойчиво не би ме заинтригувало така. Все пак търся нещо фрапиращо
                              Колега и аз съм си харесал този модел и дори нямам съмнения,че това е моят фотоапарат Обаче нямам пари ... Мисля тези дни да мина през някой от големите магазини да видя какъв лизинг биха ми предложили и ако ме устройва ще го взема
                              YAMAHA RAPTOR 700R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X