Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Имам въпрос. На обектива 18-55, може ли да му сложа сенник, без да премахвам uv филтъра ?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от longi Преглед на мнение
      ...
      Какво повече му трябва на човек.
      Ми какво да му трябва - д7000ца или 7100ца, които също са водопрахоустойчиви (за студоустойчивото ще отида да се посмея като изляза от темата).
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Ммдаа, снимките леко полеко започват да се получават Снимам, чета, човъркам апарата, пак снимам и така нещата започнаха да ми се изясняват, и крайните резултати започват да ми харесват. Обаче, понякога обективчето ми идва късо, особено при снимането на птици и при други условия де. Та това се каня да питам, с кое обективче мога да "запълня" нещата. Позагледах NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR, това удачно ли е като допълнение към сегашния ми 16-85? Определено още не съм се засилил да купувам каквото и да е, но да си имам едно наум. Нека се понауча и посвикна с 16-85. Може и да пиша писмо на дядо коледа, не се знае. Може би има и по-удачен избор? Не е задължително да е Никкор, просто да е читаво и да върши работа... ...и на нормална цена.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Ммдаа, снимките леко полеко започват да се получават Снимам, чета, човъркам апарата, пак снимам и така нещата започнаха да ми се изясняват, и крайните резултати започват да ми харесват. Обаче, понякога обективчето ми идва късо, особено при снимането на птици и при други условия де. Та това се каня да питам, с кое обективче мога да "запълня" нещата. Позагледах NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR, това удачно ли е като допълнение към сегашния ми 16-85? Определено още не съм се засилил да купувам каквото и да е, но да си имам едно наум. Нека се понауча и посвикна с 16-85. Може и да пиша писмо на дядо коледа, не се знае. Може би има и по-удачен избор? Не е задължително да е Никкор, просто да е читаво и да върши работа... ...и на нормална цена.
          Аз съм харесал AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR Прочети мненията за него.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            За "птичарство" си има специфични изисквания, могат да е се опростят в две изречения:

            - Колкото повече, толкова повече
            - Колкото по-бърз (обектив който отваря широко) - толкова по-бърз

            За пилци с Никон минимума ми би бил 70-300 версията. Оптималното не съвсем убийствено за портмонето - 80-400мм първа версия. Той обаче няма фокусен мотор, тъй че плаче за d7000 и нагоре. Новия има фокусен мотор и ще работи с всички тела, но е 2600$.

            Сигма има читави варианти на 120-400мм и 150-500мм (както и старата Сигма "Бигма" на 50-500мм). Друг евтин на старо е Сигма 135-400мм, но там има две версии май. Стара и нова.

            Тамрон имат 200-400мм.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Само да споделя,че дългофокусните Сигми за снимане на птици ,с Никоните трябва да се калибрират към всяко тяло задължително за да се уточни фокусирането.
              И един кадър,поздрав за всички които се увличат по снимане на птици,снимал съм го със Канон 50д и обектив Канон 400-5,6 ..и светкавица..

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:717135.jpg
Прегледи:2
Размер:337.8 КБ
ID:5501337
              Последно редактирано от diskusa; 13-07-13, 21:21.
              Стефан Дянков

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                Само да споделя,че дългофокусните Сигми за снимане на птици ,с Никоните трябва да се калибрират към всяко тяло задължително за да се уточни фокусирането...
                Чак пък към всяко тяло, чак пък задължително...
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Чак пък...чак пък..,аз познавам трима изявени птичари с d 7000 и Сигми 50-500 и 150-500,и трите тела имаха фронт-бек фокус със сигмите, не казвам че са лоши обективи,напротив много са харни и цените са им супер,просто трябва да се прострелят и да се направят микро-настройките от менюто на тялото,ако човек иска да извади максимално добър фокус и кристално изображение на птицата,но ти най-вероятно си чел повече и знаеш...инък поздрави за това ,че поддържаш фотографската темата жива..!
                  Последно редактирано от diskusa; 14-07-13, 20:06.
                  Стефан Дянков

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Мисля, че тази е темата,но ако трябва модераторите да я изместят. Решил съм да сменя сапунерката. Търси се фотоапарат с цена около 250лв..Ще се използва само за любителски снимки т.е. детето,жената,морето и тем подобни. Досега бяхме с kodak c340. Апарата ще се закупи от Техномаркет или Технополис. Долу горе знам какво да гледам,но искам да питам и по запознатите. Знам,че за моите нужди всеки ще ми свърши работа,но все пак за парите си искам най-доброто.Трябва да отваря бързо обектива,да фокусира бързо,HD видео по голям оптичен зум за друго не се сещам. Ако може да кажете някой модел или марка.Ще се радвам на какъвто и да е съвет.

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Ми ако и тримата са били с д7000 - може би е в конкретния модел апарат или в конкретната серия е ключа от палатката. А и точно те си имат реглаж така или иначе.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от mi6ole Преглед на мнение
                        Мисля, че тази е темата,но ако трябва модераторите да я изместят. Решил съм да сменя сапунерката. Търси се фотоапарат с цена около 250лв..Ще се използва само за любителски снимки т.е. детето,жената,морето и тем подобни. Досега бяхме с kodak c340. Апарата ще се закупи от Техномаркет или Технополис. Долу горе знам какво да гледам,но искам да питам и по запознатите. Знам,че за моите нужди всеки ще ми свърши работа,но все пак за парите си искам най-доброто.Трябва да отваря бързо обектива,да фокусира бързо,HD видео по голям оптичен зум за друго не се сещам. Ако може да кажете някой модел или марка.Ще се радвам на какъвто и да е съвет.
                        МИсля, че за 250 лв., каквото и да вземеш няма да е това, което ще ти харесва. За свестен апарат хората отделят няколко пъти повече пари. В тази тема дискусията тече за съвсем друг клас техника. По-запознатите определено не са се заглеждали по апарати с подобни цени.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                          Чак пък...чак пък..,аз познавам трима изявени птичари с d 7000 и Сигми 50-500 и 150-500,и трите тела имаха фронт-бек фокус със сигмите, не казвам че са лоши обективи,напротив много са харни и цените са им супер,просто трябва да се прострелят и да се направят микро-настройките от менюто на тялото,ако човек иска да извади максимално добър фокус и кристално изображение на птицата,но ти най-вероятно си чел повече и знаеш...инък поздрави за това ,че поддържаш фотографската темата жива..!
                          Моя опит със един обектив Сигма (50-150/Ф2.8 ) сочи, че фронт/бек фокуса си е на обектива. Пробвал съм на няколко различни тела и резултатите са еднакви. Чувал съм, че някъде в София имало сервиз на Сигма, в който оправят този проблем.
                          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                          Walter Rohrl
                          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Здравейте,
                            В момента имам Panasonic GH3, който е чудесна машинка, но е огромен и не мога да го ползвам за любимата ми улична фотография. Така се получи, че най-вероятно тези дни ще се сдобия и с НЕКС7, който е подходящ за такива цели, но ползва различни обективи от микро 4/3. Струва ми се, че не е ефективно да инвестирам в стъкла за две системи и мисля да продам некс-а и да купя някакво джобно тяло на микро4/3, за да си ползвам същите обективи. Знам, че тук има хора, които разбират от подобни системи и моля да ми препоръчате някакъв хитър вариант за тяло до около 1000лв., което да е джобно и максимално мощно, не е лошо да снима видео добре...нямам нищо против да е на старо.

                            Разглеждам ги във фотосинтезис, но ми е малко трудно да се ориентирам... http://magazin.photosynthesis.bg/category/348?page=2

                            Благодаря.

                            Коментар


                            • Re: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              микро4/3 са само олимпус и панасоник - аз заглеждах на времето Olympus E-PM1 PEN доколкото успях да проуча ползва и мантрицата на Panasonic

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                В момента съм на лелефон, ще пиша по-обстойно след малко.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X