Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Може ли и на мен акъл за тези http://www.dpreview.com/products/com...tDir=ascending . Искам сапунерка, коравичка да не я мисля. Бюджет 400 ако си струва техниката може и малко повече. Не ща да ви изумявам с качествени снимки искам просто да си снимам и да не си мисля апаратчето. TG-320 е доста по евтин от другите, струва ли си да давам повече пари за малко по-добро? Т.е. 100 - 200 лв. горница ако не се усеща много много в снимките не ми се дават. За сега клоня към TG-630 между другото.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
      Доколкото намерих инфо, и двата модела са от 2012г. Относно цената - Sony-то е с 80-100% по-скъпо от моделите които съм избрал. Другото неприложимо за мен е, че OS на телефона ми не е Android, нито i OS. За Symbian не става .
      Олимпусът е 2011, Канона - 2012... Отиваш на почти три или две годишен апарат, което ми се струва излишно даване на пари, но парите са си твои..

      ssaattyyrr - също не бих давал пари за такива играчки... Който и да е смарт телефон от 2013 ще даде същите снимки за фейсбук... Но това е мое мнение, просто съм съветвал мои познати за такива малки апаратчета, а после се оказва че продължават да снимат с телефона...

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        ОК, но не съм харесал за сега някой по-нов модел. Телефона ми прави доста добри снимки, но все си е телефон-с фотоапарата при всички случаи ще е по-добре.
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
          също не бих давал пари за такива играчки...
          Димек да си взема една сапунерка за 150 - 200 лв и ще прави хем по хубави снимки хем няма се набутвам с пари Единствения проблем с телефоните е че при лоша светлина снимките са доста зле.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Това "по-хубави" снимки е толкова относително... Те и малките апаратчета се справят в тъмното пак така... Купуваш някой модел 2013 г. за колкото се може по-малко пари, на промоция от Фото павилион или Фото синтезис, че могат да покажат и да си поиграеш и това е... Няма нищо за избиране при тия модели. По-скоро се търси по-добра промоция, с карти, акумулаторна батерия и т.н.

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Ами да се похваля-купих Canon Powershot SX 160 IS, made in Japan. Честно казано, надмина очакванията ми, много е добър. Макро режима му е невероятен.С готовите настройки се справя супер. Взех си и стабилен статив-телескопичен, сгъва се до около 30см., има и удобен калъф за носене. Предполагам, че доста ще има да го разучавам, най-вече ще трябва да разучавам как се работи и с ръчните настройки( нямам никакъв опит )-коя промяна до какво води. Абе като за моите нужди мисля че е супер.
              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Честито и скоро да покажеш и първите снимки!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Ами трябва да изчакам до Бъдни вечер, дядо Коледа да ми го подари "официално" . Ще трябва още 10 дни да слушкам .
                  Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Панасоник 20мм 1.7 май е по-сигурна покупка, и вероятно ще е по-евтин.

                    Вземи си го с два китака - 14-42мм + 40-150мм при Олимпус, или 14-42мм и кое беше - май 45-150мм на панасоник, или ако си супер късметлия - новото китаче 12-32мм което идва с GM1-цата, и което разправят че било много добро, и ще си в общи линии загащен за дълго време.
                    Много ти благодаря , вече знам какво да търся, поне за сега
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Драго, в момента в Адорама и BHPhoto в Щатите върви промоция за Е-PL5 с 14-42 и 40-150 за 500 долара. Виж какви опции имаш за транспорта. Е-PL5 си е сериозна работа.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Днес ходих в синтеза и пипнах панасоника (G5) и се влюбих, но незнам дали ще събера паричките , че нещата са до изчерпване на количествата, а и човека в магазина(беше много любезен) ме зариби с едно китово обективче , било новото и било мега добро. Аз не знам каква е разликата между двата, ама сигурно ще е прав новото и старото:

                        обектив
                        Panasonic LUMIX G 14-42mm f/3.5-5.6 OIS X

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211208120003_11086.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5546249

                        Panasonic LUMIX G 14-42mm f/3.5-5.6 OIS

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211208120005_12665.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5546252
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Олимпуса го гледах ама нещо много ми малее в ръцете бе (големи са ми лапите) и няма визор а аз се мъча да снимам и през него.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Тоя палачинков обектив почти сигурно оптично не е нищо особено по-добро от големия. И другото е, че е компактен само като е изключен. Пък за олимпусите - аз имам и G3 все още, но дори само синеещия JPEG е основание да предпочета олимпус. Иначе G5-цата е добра заради въртящия се тъч дисплей, но от визьора не очаквай много.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • Re: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              С нищо не блести този обектив - единствено, че е по малък и то само при изключен фотоапарат, даже ми се струва малко по неудобен защото зума е на бутони докато на стария е на въртящ се ринг.

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Обективчето е супер практично за видео поради електрическия зум. Не е по-лошо от обикновения китак, просто е по-скъпо.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X