Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Първият въпрос- Как да направя снимката да е на най-висока резолюция ?
    Намерих няколко, но не знам коя да избера.

    nef (raw) +jpeg fine
    nef (raw) +jpeg normal
    nef (raw) +jpeg basic

    за начало снимай в jpeg fine, ама в менюто си избеи да е само на JPEG, без RAW, сега само да пробваш

    - мейл ? Statii.doc - лсед като май няма да четеш упътването, поснимай в автоматичните режими, качи снимките на компютъра и веднага ще се заловиш за четене
    - статия я качвам като по-натаъшно четиво. Нека бъде в полза на всички любители, написана е малко сухарски, но дава ясно и точно поглед върхо основните техники, похвати и функции на един фотоапарат

    - това също е изключително ползезно, но можеби на малко по-къесен етап. Знам, че линкове към други форуми са забранени, но това е блог и линка не е директно видим :mregreen:
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 27-06-13, 09:52.

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
      Първият въпрос- Как да направя снимката да е на най-висока резолюция ?
      Намерих няколко, но не знам коя да избера.

      nef (raw) +jpeg fine
      nef (raw) +jpeg normal
      nef (raw) +jpeg basic

      Май си питаш дедовия по въпроса с четенето..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        А честито и със здраве да си го ползваш. Смяната на обектива е лесна, има си едни точки, които да съвпаднат и завърташ... Сменя се с дупката на тялото надолу! Щото инак лесно се пълни с прах.

        ПП Техниката не ме ограничава, правя чудни фотки с телефона, ако и да няма фокус гадината . То тея DSLR-и повече ограничават. Обективи, части чудесии... щу съм ги пазил и съм треперил... па точно тура обектива за едно и излезе друго за снимане, та сменяй... ужаст.

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Благодаря ви. Иване, в упътването прочетох само режимите и някои други неща. Всеки ден ще чета по нещо, защото така ще ми се напълни главата, а няма да запомня нищо.

          П.С.- Ела в Троян и ще те черпя бира, като искаш почерпка.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            П.С.- Ела в Троян и ще те черпя бира, като искаш почерпка.
            - koга ти е удобно

            Шегувам се, още веднъж много снимки да направиш и не слушай Насов, той нищо не разбира . Заесега с китовия обектив апарата си е чуден. Дори ако не се впрягаш много няма и да ти трябва друг, освен нещо с по-голям зуум.

            - aма честно да си призная и аз не съм чел опътването в началото От-До. Просто си щраках, но в последствие започнах да виждам кое не е на фокус, как цветовете не са баш както ги искам и тнт. Та тогава го прочетох, и се допитах до допълнителна литература. Имай предвид, че досега съм снимал с телефони и сапунерки, който настройки не съм правил никакви, освен чат пат да пусна макрото. Ама идеята ми тогава беше - колкото повече снимки, толкова повече ще стават. И донякаде имаше успех, но попаденията бяха доста редки.
            * най-много ми помогна спомена от детството със старите механични апарати. Първият, ми който всъщност още пазя и понякога влиза в употреба е Смена 8М . После си взех и един Зенит, ама него ми го откраднаха. Та от тогав си спомням бленда, скорост, исото беше фиксирано (спрямо филма). Но това днес ми напо0мня точно на онези времена, когато брат ми правеше измерване с крачки (сеедно гледате "С деца на море" ), преди всяка снимка 2 минутно настройване на параметрите и щраК. И неусетно се стигаше до кадър 36, после "изтисквах ище 1-2 и край. Ее много весели времена бяха, особено с намирането на консумативи и "връзките" които намирах с отговорниците по кръжоците за фотограия ...
            - та сега пак си ми е кеф да си настроя блендата, скоростта, исото и да си щракам с бързи афтофокус и разните други благинки . Айде че се отплеснах..

            Поздрави !
            п.п. Насов - да не се обидиш
            Последно редактирано от I.Stoyanov; 27-06-13, 10:31.

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Ма да бе, сменяй си обективите с дупката нагоре

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Честито и от мен! И снимане - четене - снимане ...... до безкрай.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Благодаря. Голямо е шоу, с този апарат. Малко ще си скъсам нервите, докато сложа каишката за врата.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Тя не е за врата, най-много да се обесиш на нея . Може на рамо или като снимаш около китката... аз лично леко си я притягам за по-добър грип. Слага се съвсем лесно , само първо пийни 1 бира/ракийка да не и се нервиш...

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      само първо пийни 1 бира/ракийка да не и се нервиш...
                      - е то без биричка неможе и да го разопаковаш като хората

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Тя не е за врата, най-много да се обесиш на нея . Може на рамо или като снимаш около китката... аз лично леко си я притягам за по-добър грип. Слага се съвсем лесно , само първо пийни 1 бира/ракийка да не и се нервиш...
                        Свикнал съм да я слагам на врата, от стария фотоапарат. Вече я сложих и без ракия.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Лош навик...

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Лош навик...
                            - наистина сподели защо не трябва да се слага на врата, че и аз съм свикнал все да я премятам..

                            Това изобщо струва ли поне колко китака, има вграден мотор за автофкоус, нали ?
                            , целта е за момента да намеря бюджетно варио, щото ми се очертава пътуване в Азия и не искам да пропускам моменти. А после ще го продами ще взема нещо по-добро

                            А просто от любопитство те т'ва какво му е предназначението - верятно пейзажи или ?

                            Благодаря !

                            ЕДИТ: tamron-a има вграден мотор ма е измислен за фулфрейм тела и на моето Д3200 няма да фокусира сам , поправете ме, ако греша//
                            Последно редактирано от I.Stoyanov; 27-06-13, 14:50.

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Много натоварва врата, притиска и коремната област, а и в определена ситуация наистина можеш да се обесиш . Като цяло щом ви е удобно... не пречи, но за мен лично не е удачно. Може през врата и рамото, хем не може да падне, хем тежестта се разпределя, а и е удобно да го грабнеш. Аз лично я използвам да си я навия на китката като снимам за да съм спокоен, че няма да го изпусна на земята. Рядко си го закачам само на рамото. Изобщо ако го извадя не спирам да снимам, а ако не снимам го прибирам. Или си го държа в ръка. Нещата драстично се променят ако сложиш обектив, който тежи и е дълъг, особено ако тежи много и е много дълъг . Ако и тялото е тежко ептен, дори и с къс пак си натежава... Та цял ден с това на врата и като ходя да ми подскача на корема... не мерси . Предполагам не е толкоз фатално ако така сте си свикнали.

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Нащраках малко навън и ми падна батерията. Ето първите снимки. Следващи снимки ще гледате, по другите теми.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5497225
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003.jpg
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5497226
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5497227
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X